Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

samo je cena :(
Gde je onaj smajli što kuka? Ja kad se nađem u blizini Mac radnji, pa suze same krenu... MIslim. šta se, bane, čoveče, misliš, imaš i5, i7 modele, unibody, alu, displeji krasni, diskovi veliki, moš i one bez pokretnih delova, još ti firma plaća... Ja tu ništa ne bih menjao.
Link to comment

pitam jer sam zeni kupio kockasti imac par nedelja pre izlaska novog widescreen modela. nije da se nije obradovala, ali opet cezno gleda taj novi model (human nature) ne svidja mi se glossy ekran, razlog vise za uzeti 17''. znam da bi u firmi digli frku da im napisem da je komp preko 2.5 hiljadarke, i bez toga mi kenjkaju da se nase predstavnistvo izdvaja i sve nesto mimo sveta trazim (a sto ne bi kad smo najbolji cool.gif). sada sam pogledao cene i u odnosu na pre 4 godine pale su znacajno. pre je za 17'' u HK trebalo preko USD 3K, a sada je malcice preko dve.

Link to comment

Najlakse je da proveris kad su izasli aktuelni modeli. Mislim da Apple MB i MBP osvezava dva puta godisnje (najcesce samo evolutivne promene, brzi procesor, bolja graficka i sl.), pa mozes da procesnis da li ce skoro biti nesto.

Link to comment

ne znam za MBP ali vidim da su MB promenili nagore, moja zena je pre manje od godinu dana kupila najjeftiniji model sa dna kace koji je standardno imao alu unibody a sad su se vratili na ono plasticno govno za iste pare.

Link to comment

jel ima neko ipod touch koji nece da se sinronizuje ni sa jednim itunesom sem na maticnoj masini? ili negde gresim, cim ga ubodem u neki drugi itunes trazi mi da izbrise sve sto ima i sinhronizuje se sa ovim novim... kako uopste onda dodati fajlove sa neke trece masine? kapiram da je ovo neki standardni appleov nazi bullshit:lol:

Link to comment
jel ima neko ipod touch koji nece da se sinronizuje ni sa jednim itunesom sem na maticnoj masini? ili negde gresim, cim ga ubodem u neki drugi itunes trazi mi da izbrise sve sto ima i sinhronizuje se sa ovim novim... kako uopste onda dodati fajlove sa neke trece masine? kapiram da je ovo neki standardni appleov nazi bullshit:lol:
Moraš da čekiraš u iTunesu "manual" sync. Inače ti onda sa svake mašine stavlja fajlove sa te mašine i briše sve što postoji na iPodu. Inače, svakako imaš mogućnost da syncuješ iPod sa samo 5 različitih mašina, što je malo, pa... tupavo. P.S. Moj savet je jailbreak + apps sa wareza.
Link to comment

dobro, fala, bice jednog dana:)nego novo pitanjegde kupovati MBP u applestoreu gde je skuplji, naprimer, 1199 dolarahttp://store.apple.com/us/configure/MC374LL/A?mco=MTc0Njg1ODAili recimo ovde, gde kosta 60 dolara manje:http://www.bhphotovideo.com/bnh/controller/home?O=WishList.jsp&A=details&Q=&sku=684821&is=REGi poslednje pitanje, da li je moguce, tj da li ima mesta da se u unibody MBP 13.3 incha ugradi dodatni, drugi hard.elem naleteh na ovo sto mi se cini jako zanimljivo:1300$ za refurb MBP sa 2.4ghz procesorom, 4G RAM i - 128GB SSD! posto to nece biti dosta za nakrcavanje, da li moze da se kupi recimo hitachijev 500GB HD 7200rpm/16MB za 90dolara.jer radi neko ovo u srbiji, posto vidim da u USA ima par firmi specijalizovanih za ovo tipa OWChttp://eshop.macsales.com/shop/apple/memory/Macbook_Memory_Benchmarks

Edited by gazza1
Link to comment

Jebote, komplikuješ život. Laptop nije mašina za storidž nego za eventualni rad usput i zlu ne trebalo. Ili kupiš lepo eksterni disk od par TB ili desktop zverinu i napuniš ga običnim hardovima.

Link to comment
i poslednje pitanje, da li je moguce, tj da li ima mesta da se u unibody MBP 13.3 incha ugradi dodatni, drugi hard.
mislim da nece da moze - poslednje masine gde je to moglo su bili 15" i 17" PB G4. Me thinks.Uradi kako ti larsson predlaze - za nakrcavanje uzmes externi FW drive.
Link to comment
dobro, fala, bice jednog dana:)nego novo pitanjegde kupovati MBP u applestoreu gde je skuplji, naprimer, 1199 dolarahttp://store.apple.com/us/configure/MC374LL/A?mco=MTc0Njg1ODAili recimo ovde, gde kosta 60 dolara manje:http://www.bhphotovideo.com/bnh/controller/home?O=WishList.jsp&A=details&Q=&sku=684821&is=REG
ja bi to u apple storu - customer service koji ces naci kod njih ce biti daleko bolji nego bilo gde...(mislim na best buy, i sl. druge prodavnice) - pod uslovom da ti customer service nesto znaci (ne daj boze ako ti zatreba return, ako ti dvaput naplate transakciju (sto se cesto desava kod tako nekih kompanija))...a ako ti je stalo do 60 bucks (za sta mozes recimo da kupis laptop case ili ti da castis sebe dobrom bocom vina :D ) onda kupuj u B&H.
Link to comment

Pošto mi je ponestalo prostora na Meku, pustih program da mi izlista ša sve i gde imam i primetih ovo:20ie8oh.jpgPojma nemam šta je to "private", ali me zanima da li je normalno da zauzima ovoliko prostora?Samo da dodam da sam potpuno neočekivano ostala bez prostora, pogotovo što sam relativno skoro čistila disk od raznih stvari. A i ovo private mi ne zape za oko ranije.

Edited by kiki
Link to comment

Pokreni neki program tipa Onyx da ti pobriše logove i temp fajlove. Mada, sistem bi to trebalo sam da radi, ako je u pitanju 10.5/6. Ranije su cron skripte pohađale komp uglavnom pred jutro, što je bio dobar razlog da se ne gasi preko noći, ali mislim da je u novijim verzijama to pomereno.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...