Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

ja znam jedan par koji je uzeo 2 rfrbshd macbooka pre jedno 2 god u onoj staroj govnjivoj beloj plasticnoj sasiji, oba izgledali i radili besprekorno. to je sve od statistike koja mi je dostupna. znam jos jedno 20 ljudi koji su kupovali rfrbshd desktopove, minije i slicno, tu mi se cini da je manji rizik od problema. sad ste me napal'li sa tim SSD, bumo videli krajem oktobra gde ce kockica da se spusti.zanimljivo mi inace da na aktuelnoj apple sajtu SSD kao opcija postoji samo za air. mozda to ide kao neki special order, nemam pojma, al toga nigde nema. :)

Edited by gazza1
Link to comment
MacBook nema, ali MBPro ima :)picture1ab.png
ma gde ti to vidis?http://www.apple.com/mac/whichmacbook/compare.htmljedino ako sam slep, ovde ispade da sam air ima SSDe da, oko ovih grafickih, jel bolje uzimati model sa nvidiom 320, 220 ili 9400?
Link to comment
ja znam jedan par koji je uzeo 2 rfrbshd macbooka pre jedno 2 god u onoj staroj govnjivoj beloj plasticnoj sasiji, oba izgledali i radili besprekorno. to je sve od statistike koja mi je dostupna. znam jos jedno 20 ljudi koji su kupovali rfrbshd desktopove, minije i slicno, tu mi se cini da je manji rizik od problema. sad ste me napal'li sa tim SSD, bumo videli krajem oktobra gde ce kockica da se spusti.zanimljivo mi inace da na aktuelnoj apple sajtu SSD kao opcija postoji samo za air. mozda to ide kao neki special order, nemam pojma, al toga nigde nema. :)
Ne moze slikovitije od ovoghttp://www.youtube.com/watch?v=Elujjdo_8XURazlika je znacajna, ali je i cena znacajna. S druge strane, imas problem kapaciteta - ako tu imas velike potrebe HDD je ipak za sada jedini izbor.
Link to comment
  • 2 weeks later...

kapacitet? pa rekao bih da je sa jeftinim eksternim memorijama glupo nakrcavati notebookove milionima digitalnih fotki, muzikom itd. tako da mislim da bih preziveo i sa SSD od 120GB ako je ovako brutalna razlika u brzini.nego pitanje prakticno, ako macbook ima ovu konfiguraciju RAM-a:2GB (two 1GB SO-DIMMs) of 1066MHz DDR3 SDRAM (PC3-8500); supports up to 4GBda li to znaci da ovaj apgrejd na 4GB ide sa 2x1GB ili 1x2GB i koliko to uopste kosta i jel to mora da se nosi u mac servis ili postoje kvalitetni indijanci u gradu koji to rade?

Link to comment
nego pitanje prakticno, ako macbook ima ovu konfiguraciju RAM-a:2GB (two 1GB SO-DIMMs) of 1066MHz DDR3 SDRAM (PC3-8500); supports up to 4GBda li to znaci da ovaj apgrejd na 4GB ide sa 2x1GB ili 1x2GB i koliko to uopste kosta i jel to mora da se nosi u mac servis ili postoje kvalitetni indijanci u gradu koji to rade?
ima samo dva slota - izvadis ove od po 1GB, ubacis dva po 2GB.Ja to odradio na gomili MBP-ova, od prvih modela iz 2006 do ovog unibody - 5-15 minuta posla.
Link to comment

moj prvi MBP je posteno odradio 4 godine. problemi: menjanje mother board usd 20 i riknjavanje punjaca usd 90 (drugi put sam zaboravio punjac u hotelu, to nije tehnicki problem - usd 170 :isuse:)vreme je za novu masinu, ovaj moze sa novom baterijom fino da radi, ali kad firma casti, sto ne bi iskoristio. u kini je mak skup, planiram shoping kad budem u oktobru blizu hong-konga (tamo su jeftiniji + fino opravdanje za odlazak dole). razmisljanm da uzmem 17'' i doplatim malo ako kenjaju u racunovodstvu. naravno, ni u jednom momentu mi nije palo na pamet da se vratim na windows OS. mackice su uzivancija :Ppitanje - ocekuju li se uskoro neki novi MBP modeli koje vredi cekati?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...