Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

jel ima neko problem sa dropovanjem internet konekcije dok mu se otvara neka strana sa dosta flash-a, svaki put kad je neka malo "jaca" strana, safari mi ode u qrac, konekcija se izgubi i onda moram da kvitujem safari pa da iskljucim airport pa opet pokrenem safari (ponekad nece ni na ponovo pokretanje, vec moram safari opet da gasim pa ispocetka) i tako 2-3 puta dnevno...ne znam da li bi resio problem da ga dignem na snow leoparda posto sam na 10.5.8 na ovom kompu ili je mozda problem sa airport karticom ili nesto trece?...na drugom mi se to ne desava gde je snow.

Link to comment

mislim da se djobs opet najebavo keve flashu pre dan-dva, kaze da je to nestabilno i da je jedini razlog sto mac i dalje crashira. mozda je to tvoje jedna od tih stvari....

Link to comment

Ja na meku imam iLife 9 koji sam dobila prilikom kupovine. Sada sam nabavila 11-icu i zanima me da li je prethodno potrebno da uklonim prethodne verzije programa ili će ovaj samo da ih pregazi?

Link to comment
Ja na meku imam iLife 9 koji sam dobila prilikom kupovine. Sada sam nabavila 11-icu i zanima me da li je prethodno potrebno da uklonim prethodne verzije programa ili će ovaj samo da ih pregazi?
Koliko imam iskustva sa ranijim verzijama, instaliraj preko, tako ces sacuvati sva podesavanja i podatke.
Link to comment
Nema veze što su mi programi malo razbacani po Applications folderu? Ono, iPhoto u podfolderu Fotografija, iMovie u Video i slično.
A sto to, pobogu? Svasta sam video u svom racunarskom zivotu, ali da neko razmesta aplikacije po podfolderima, to jos nisam.Jesi te aplikacije prebacivala posle instalacije rucno? U tom slucaju moze da se desi da se ne snadje bas najbolje.
Link to comment

Svašta, ja oduvek stavljam po folderima :D. Tako mi lakše da se organizujem. Ništa, pobrisaću sve programe sa pratećim elementima, pa nanovo instalirati.Upravo sam saznala da je iLife 11 za SL, a ja imam samo običnog. Dobro, bar je ta dilema rešena :D.

Edited by kiki
Link to comment
A sto to, pobogu? Svasta sam video u svom racunarskom zivotu, ali da neko razmesta aplikacije po podfolderima, to jos nisam.Jesi te aplikacije prebacivala posle instalacije rucno? U tom slucaju moze da se desi da se ne snadje bas najbolje.
A zasto ne bi ecimo razne razvojne alate stavio Development podfolder, plejere i sl. u Multimedia itd. I sam Apple koristi Utilities za razne sistemske stvarcice. Meni jako smeta to sto Adobe sveje programe instalira direktno u Application folderu.
Link to comment

Thx - sad cu da probam...edit: Radi polako, ali pise i: Speed reduced by disk malfunction: 1 :(edit 2: taj kec na kraju raste i stigao je do 11 - a sve na step 5: Locating directory dataedit 3: na kraju je rekao da je svasta pokvareno, ali i daje opciju da se vidi taj disk. Iskopirah mejlove :thumbsup:, sad skidam jos neke, manje bitne fajlove.

Edited by jms_uk
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...