Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

Problem bogradskih prodavaca je u tome sto nece da izbace nove modele dok ne rasprodaju stare. Ili nove modele prodaju po nekim umobolnim cenama, umesto da starim spuste cene i tako ih rasprodaju, kao u celom normalnom svetu. Primer ti je novi (unibody) macMini, koji se sada prodaje maltene po ceni jeftinijih iMac-ova.

Link to comment
jel ima neko iskustva sa refurbished macbookovima? nije mi tu komsinica koja vec 10 godina uzima samo refurb da se malo detaljnije raspitam da li je bilo icega sto bi ukazivalo da to ne treba raditi.
Ja sam moj prvi macbook pro uzeo refurb [i ustedeo nekih ~£350] i jedina razlika u odnosu na novi je bila ta sto je dosao u braon kutiji. Izgledao je bolje od onih u Apple store-u :DIste garancije kao novi, mislim da i njima moze da se doda AppleCare.
Link to comment
@gazza pošto vidim na drugom topiku da ideš u Države, zašto tamo jednostavno ne kupiš što hoćeš? Uštedećeš drastično.
pa da, zato i pitam za refurb. to je bilo osnovno pitanje, ovo za beli u istoreu u uscu je bilo vise konstatacija:). sa ovim cenama (pominjao sam USB adapter za 40 evra u doticnoj radnji dok isti kosta $7.50) ni ne ulazim vise u njihovu radnju.
Link to comment

Ko god da je imao iskustva s refurbished, ne moze bog zna koliko da ti pomogne oko narednog modela. Koliko znam, refurbished moze da bude maltene i samo koriscen 10 dana i vracen jer se neko predomislio, a moze da bude i da je neko prijavio kvar, da je kvar otklonjen i da se prodaje kao refurbished. Pa shta ti bog da. Imash garanciju, ali s obzirom da kupujesh u US of A i da cesh samo zbog toga proci duplo jeftinije nego u Srbiji, ja se ne bih drkao.p.s. ne stalkujem :lol:

Link to comment
pa da, zato i pitam za refurb. to je bilo osnovno pitanje, ovo za beli u istoreu u uscu je bilo vise konstatacija:). sa ovim cenama (pominjao sam USB adapter za 40 evra u doticnoj radnji dok isti kosta $7.50) ni ne ulazim vise u njihovu radnju.
I dalje mi nije jasna ova cena od $7.5. Jeste da je 40 evra bezobrazno visoka cena ali nema sanse da kupis nov, originalni apple strujni adapter po ceni kineskih generickih adaptera.
Link to comment

gazzo, te sitnice za Mac i druge Apple uređaje se nude u oglasima kod nas za duplo niže novce, ako ne i više, tako da je to opcija za nas sirotinju koja ne putuje često preko okeana i nema baš drugare koji se često tamo motaju. Nadam se da ću danas da realizujem kupovinu miniDVI 2 VGA konvertera, da onaj Samsung 17" izvučem da služi nečemu, malo je ovih 13" za kodiranje.

Link to comment

Nastrani nasi prodavci, sad mi jasna druga stvar. Kako neko moze da prodaje neki Apple proizvod 4 puta jeftinije (odnosno nesto manje, Apple uz adapter daje i kabal) nego sto je cena tog proizvoda u Apple-ovoj prodavnici. Jasno mi je kako Amazon moze da spusti cenu 2.5 dolara, ali mi nije jasno kako ovaj "Always Good Deal" moze to da uradi za 21.5 dolara.

Link to comment
Nastrani nasi prodavci, sad mi jasna druga stvar. Kako neko moze da prodaje neki Apple proizvod 4 puta jeftinije (odnosno nesto manje, Apple uz adapter daje i kabal) nego sto je cena tog proizvoda u Apple-ovoj prodavnici. Jasno mi je kako Amazon moze da spusti cenu 2.5 dolara, ali mi nije jasno kako ovaj "Always Good Deal" moze to da uradi za 21.5 dolara.
sprski apple uz adapter ne daje nikakav kabl. obicna glupa kockica, s jedne strane USB rupa s druge strane viljuska koja ide u utikac.ne znam u cemu je problem, tebi smeta sto amazon prodaje originalni apple proizvod (a i ovo originalni apple proizvod u kontekstu USB adaptera, sio mi ga djura) za deo cene u apple storeu?
Link to comment

Hm, ja sad upravo pazario miniDVI-VGA konverter za duplo i više manje para nego u domaćoj radnji, jeftinije nego i u USA Apple Store. Fora je samo u tome što je proizvod zapakovan u pogrešnu kesu (piše Mini DisplayPort), te je dalekoistočni proizvođač morao da ga se ratosilja po bagatelnoj ceni. Možda su i u slučaju ovog punjača neke takve fore u pitanju. Snežni Leopard se raširio na 4 godine starog Samsunga. Nek mu je sa srećom :)

Link to comment

Ne prodaje ga amazon, bar ne po toj ceni (prodaje ge po ceni $26.39). I ne znam otkud ti ideja da meni nesto smeta. Odnosno smeta mi sto su takve ponude zbog postanskih i carinskih troskova neisplative za nas.

Link to comment

kako za koga. vecina se nekako snadje i dobije to sto hoce izvana po boljim cenama. mislim da ne postoji razlog da se bilo sta od applea kupuje u srbiji po postojecim cenama. ja u svakom slucaju necu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...