Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

Kad prikopcas kameru na Mac ne javlja se disk ikonica vec automatski startuje Canon software ("Image Browser") i pocinje downloadovanje fotki. Verovatno si uz kameru dobila i software koji ocigledno nisi instalirala. Po zavrsetku jednostavno izvci usb uticnicu iz kamere.

Link to comment

Da, da - pojavljuje se to što si rekao, zaboravila sam. Ali sam ja prekinula i išla preko Picase. Nekako mi bilo sigurnije :D. Malo me je zbunilo to što se nije pojavila ni ikonica, ni u finderu jer sam navikla sa da mi se pojavljuje kada ubacim usb ili uključim multifunkcionalni.Ali sam poruku zapravo napisala jer mi se mp4 iz prvog pokušaja nije pojavio, ali nakon isključi/uključi jeste. Samo me je malo zbunila ona gore poruka.

Link to comment

Ni 1 Canon model mi se do sad na Meku nije pojavio u vidu usb drajva, uvek je morala da se izabere aplikacija za pokretanje i importovanje fotki. Ne znam koji je fazon u pitanju, pošto je funkcionisalo normalno na taj način sa Fuji, Nikonima itede. Samo Canon odbija.

Link to comment

Neki aparati imaju foru da im se kaze da glume Storage Device, ili da budu ono sto jesu.Mislim da sam na HPu imao to, ne secam se bas najbolje, odavno je crko taj HP.Dakle, aparati mogu da glume foto aparat, ili flash disk (umalo da napisem fals disk). Canon je ocigledno samo fotoap.Proveri na svom aparatu da li to moze negde u njegovim system settinzima.Meni Canon odmah priziva iPhoto, i meni je to to. Kiki, jesi li probala iPhoto?Evo danas se pojavio novi... jel probao neko? Novi iLife? Utisci?A za ovaj NO NAME Mp4 - vidi sta ti kaze Disk Utility za njega, da li mozes da ga mount-ujes. Nisam bas siguran u cemu je fora, mozda ima veze sa filesystem-om Mp4orke.I da - BITNA STVAR ZA FOTO APARAT. Ne ostavljaj ga dugo na USB-u, i gledaj da ti baterije budu sto punije kada ga kacis na komp. Cim skines slike, iskljuci aparat, pa ga onda skini sa USBa.Meni je crkao USB na aparatu, jer sam ga ostavljao ukljucenog i prikacenog na komp beskrajno dugo, pa se tako i baterije praznile... neoprezno i glupo, ali srecom, imao sam garanciju...

Link to comment

Neki aparati imaju foru da im se kaze da glume Storage Device, ili da budu ono sto jesu.Mislim da sam na HPu imao to, ne secam se bas najbolje, odavno je crko taj HP.Dakle, aparati mogu da glume foto aparat, ili flash disk (umalo da napisem fals disk). Canon je ocigledno samo fotoap.Proveri na svom aparatu da li to moze negde u njegovim system settinzima.Meni Canon odmah priziva iPhoto, i meni je to to. Kiki, jesi li probala iPhoto?Evo danas se pojavio novi... jel probao neko? Novi iLife? Utisci?A za ovaj NO NAME Mp4 - vidi sta ti kaze Disk Utility za njega, da li mozes da ga mount-ujes. Nisam bas siguran u cemu je fora, mozda ima veze sa filesystem-om Mp4orke.I da - BITNA STVAR ZA FOTO APARAT. Ne ostavljaj ga dugo na USB-u, i gledaj da ti baterije budu sto punije kada ga kacis na komp. Cim skines slike, iskljuci aparat, pa ga onda skini sa USBa.Meni je crkao USB na aparatu, jer sam ga ostavljao ukljucenog i prikacenog na komp beskrajno dugo, pa se tako i baterije praznile... neoprezno i glupo, ali srecom, imao sam garanciju...

Link to comment

Ja aparat držim prikačen na komp samo onoliko koliko je potrebno da se fotke prebace. Hm, čini mi se da sam izvadila kabl dok je aparat bio uključen. Ubuduće ću ga prvo gasiti, hvala na savetu. iPhoto me nervira :D. Od jedne fotke mi napravi giga zauzeća :lolol:. Ne, meni se, kao što Zmitjkoe reče, pojavi canonov softver (hm, mislim da sam ga instalirala), ali nešto mi ne uliva poverenje, nemam pojma. Sigurnija sam kad koristim nešto što već znam.mp4 mi se pojavio kada sam izvadila usb i ponovo ga nakačila, možda nisam dobro povezala prvi put. Slabo ga ja nešto koristim, videću kako će biti sledeći put (ako se setim da proverim, naravno :D).

Link to comment

Fotoaparati najcesce imaju PTP i USB Mass Storage mod prikljucivanja na aprata (oba, ili samo jedan od njih). Za prvi ti treba neka aplikacija (mislim osim na MS Visti), kod drugog aparat se ponasa kao disk. Canon se dugo opirao da realizuje ovaj drugi mod rada, mada mislim da ga novi aprati podrzavaja. E sada ono bitno:Neki aprati te svaki put kad ih nakacis na racunar pitaju da li zelis PTP ili USB mass storage, kod drugih to moras da postavis u setup-u.

Link to comment

Meni je iPhoto opaka stvar, zgodan mi je, i cini mi se da ga je dobro koristiti, zato sto je deo sistema - u Mailu ti se npr pojavljuje PhotoBrowser koji ti olaksava da ubacujes fotke iz iPhotoa u Mail, i tako to.Daj mu sansu, malo se navikni... Probaj ovaj novi, ima nove fore... i tanko... :)

Link to comment

Ukoliko novi iPhoto nema ništa novo po pitanju resize-a i crop-ovanja ne zanima me :). Pogotovo što je u toku pravljenje ACDsee-a za mek. Da, da, znam da ga pljuju i pc korisnici, ali meni radi tačno ono što mi treba :).Videću kod ovog mog canona da li ima da se namesti to ptp/usb, mada i nije toliko strašno jer imam i drugi, nekomplikovani, način prebacivanja fotki.

Link to comment

Moj trenutni aparat ima transfer fajlova samo preko FW [400] kabla, pa koristim USB card reader - ovaj:41ENPhpcLgL._SL500_AA280_.jpgPokazuje mi obe kartice istovremeno kao diskove, odatle prebacujem fajlove ili direktno na externi, ili u iPhoto, ili bilo gde po potrebi.I mislim da generalno transfer podataka ide brze nego USB sa aparata :unsure:Mozda card reader nije losa ideja?

Edited by jms_uk
Link to comment

Card reader je nešto o čemu razmišljam, ali za neke druge aparate, a ne ovaj mali. Kako se card reader povezuje sa mekom (pretpostavljam da je to univerzalno i da ne zavisi od toga koji je cr)? Pretpostavljam da se u cr ubaci kartica i onda odatle ide ka kompu?

Link to comment

Imao CR pa bacio. Cemu CR kada mozes direktno iz kamere downloadovati fotke???? :huh: Bez vadjenja kartice iz kamere, stavlljanje u reader, po zavrsetku bacanje u trash i vracane u kameru.

Link to comment

CR se na Mac povezuje isto kao na PC - ukljucis ga i radi.CR je posebno koristan kad imas vise kartica i jedan aparat, ili vise aparata i jednu karticu. Ponekad su i dosta brzi od direktnog prikljucivanja na aparat.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...