Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

Kiki, iPhoto mnoge nevrira u pocetku :)aliCrop vec imas, dakle pod edit... najnormalnije.Resize u okviru samog iPhoto-a nije ni potreban - on cuva fotografije u dimenzijama u kojima ih je i dobio. Ako hoces da ih saljes Mail-om - imas opciju Share- tu mozes da biras izmedju 3 velicine, on ih sam smanji.Za bilo sta drugo, izvadis fotku iz iPhotoa, i sredis je u Preview-u.Novi iPhoto (nisam jos probao, kazu drugari sa macserbia foruma) odmah salje na facebook i flickr, i ima foru sa prepoznavanjem lica... kazu da radi sjajno. Mozda je nesto i dodato sto se tice resize-a, ne znam dok ne probam.Probaj pa vidi - kao i sa samim mekom, uz malo prilagodjavanja novoj logici, dodjes do necega sto je veoma zgodno.Opet iz licnog iskustva... ja sam ga zavoleo, radi taman ono sto mi treba. Veoma pregledan library, sa zgodnim opcijama za brzi edit fotki i slanje. Uklopljen u sistem. Foto-aparate prepoznaje, cita, sve kako treba.Foru sa prepoznavanjem lica jedva cekam da probam...

Link to comment

Lepo je što on sve to radi, ali meni veliki deo toga što si naveo naprosto ne treba, ne koristim na taj način. Resize i crop na način na koji meni treba, iPhoto ne podržava. I do sada je najbliže tome što sam imala sa asdsee-em (kako ovo rogobatno izgleda :lolol:) pixelmator. Nije baš to to, ali je najbliže. Naravno, tu je i picasa za neke druge stvari.

Link to comment
Nesto se nije pokrenula lavina komentara na temu novog iLife-a?
ja instalirah u ofisu, jer mi je mala biblioteka slika da isprobam. Osim geotagging-a i face recognition-a [koji mi nije nesto ni dobro radio] - sta su jos bese bitna unapredjenja?nisam siguran da bih da provlacim trenutnu biblioteku od 25k+ fotki kroz to sto i ne radi :)
Link to comment

Radi manje-vise... neki su zadovoljni, neki uopste ne, ja polovicno - ocekivao sam preciznije prepoznavanje lica.Mada, sto kaze na jednom forumu covek, dobar put samo treba da se usavrsava.

Link to comment

nisam uspeo instalirati dmg fajl sa minove. do mene je verovatno, vidim da se ne zale ostali oko instalacije. probljem: failed to mount - codec overruninteresuje me prvenstveno geotagging, ostalo me ne uzbudjava :)

Link to comment
Kako se radi tracert? Pretpostavljam preko Terminala?Ok, provalila. Samo se malo drugačije piše :).
imas i Network Utility u Applications/Utilities sa osnovnim tcp/ip alatkama (ping, traceroute, netstat itd.)
Link to comment

šta mislite o programu quicksilver? Deluje mi zanimljivo, ali izgleda da su odustali od njega. Oni plug-inovi su stari po 2-3 godine. Ima li tu nešto novije ili je to to. Skinula sam program sa njihovog sajta, tako da je to, verovatno, nešto najnovije.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...