Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

Samo da kazem da je kod nas Office 365 dosta povoljan. Home koji ukljucuje i full desktop Office na do 5 racunara (PC i Mac), 5 tableta i mobilnih uredjaja, 1TB podataka na cloudu, 60min mesecno skajpa na do izabranih 5 telefonskih brojeva u inostranstvu (ne znam za koje sve zemlje vazi) i jos toga je 6500 din godisnje.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Hoću da povežem iMac 2008 (ima mini dvi, ne mini display port) sa smart televizorom. Do sada sam koristila Serviio, ali je on sada nešto umro, server mu ne radi (nadam se da je privremeno). Pronašla sam, i to kod nas, kabl koji može direktno da ih poveže, tj. muški mini dvi i muški hdmi (na ino sajtovima imaju samo sa ženskim hdmi, bar sam ja samo takve nalazila, pa se morao uzimati posebno adapter, a posebno hdmi kabl). 

 

E sad, nešto sam čitala i pišu kako za ovaj moj mek, zato što ima samo mini dvi, preko kabla ide samo video, dok audio moram da kačim pomoću posebnog kabla. Ali meni je čitava ta priča malo konfuzna, a i na youtube tutorijalu se to ne spominje. Čak ne znam ni koji audio kabl ide, da li onaj 3,5mm džek na oba kraja ili nešto drugo.

Link to comment

Televizor je nov. Imam još dva hdmi-a pored kojih u zagradi stoji arc, odnosno mhl. Pored onog gde je ulaz za sbb-ov setbox, šta li je već  D3, ne stoji ništa, samo je hdmi. Imam i dva audio ulaza, obična, jedan je mono, a pored drugo stoji R, cenim da je to stereo.

 

Naravno, imam i scart i ona 3 komponentna.

Edited by kiki
Link to comment

Ovo je mini dp, ne mini dvi. Mada mi nije jasno koji je to model onda - ovi raniji su imali klasični DVI (ne mini), a posle njega su imali i mini-dvi i mini-dp.

 

Situacija je ovakva - dvi prenosi samo sliku, dok recimo hdmi prenosi i sliku i zvuk. Imaš dve mogućnosti.

1) ovakav adapter kakav je Uča postavio, samo (mini)dvi-to-hdmi. Onda sa strane ove kutijice ima još i 3.5mm ulaz za stereo audio džek. To nabodeš u mek sa još tim dodatnim audio kablićem i odavde ide normalan hdmi kabl do televizora

2) odvojeno sprovedeš sliku i zvuk. Za sliku onda (mini)dvi-to-hdmi i još jedan audio kabl (pretpostavljam po opisu da su ti to činčevi na tv-u). Ovo jeste valjda najjeftinije rešenje, ali ljudi se danas groze sprovođenju još dva kabla. Ako ne možeš naći ništa drugo, onda je to to.

3) neko bežično rešenje koje se bode u hdmi konektor tv-a, a slika se do njega prenosi wifijem, dakle streaming.

Link to comment

Ovaj moj je nešto između, iMac (early 2008)  :ss1:.

 

Built-in iSight camera; mini-DVI output port with support for DVI, VGA, S-video, and composite video connections via adapter3

 

 

Ja ću se verovatno odlučiti za ovu drugu varijantu (i mislila sam po opisima na netu da je tako nešto u pitanju) jer mi neće uvek biti potreban zvuk (recimo, čitanje e-knjiga na tv-u iz kreveta  :s_d:). Uglavnom, kablovi mi neće biti potrebni uvek, naročito kada serviio proradi.

 

Ovaj audio kabl je u pitanju. Bar tako tvrde neki Amerikanci :).

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...