Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

Yosemite radi vidno bolje kod mene na hardveru iz 2010-te, mada moram da priznam da ga nesto posebno i ne koristim jer me graficki interfejs nevidjeno smara i nervira.

 

Ne daj se zastrasiti, unix/linux i windows su dva razlicita sveta, sto ce reci da novije verzije unixoidnih OS-eva ne moraju po defaultu da samaraju stari hardver i ucine ga potpuno beskorisnim.

 

Ja bi na tvom mestu definitivno probao taj novi OSX.

Link to comment

Memorija, memorija, memorija... 

 

Meni nikako nisu jasni ljudi koji se pate sa 2 GB memorije, kad na tom modelu moze i moja tetka da ga instalira, a kosta ko 2-3 piva na nekom boljem mestu...

Link to comment

Definitivno. Nisam bas obracao paznju na specifikacije, ali prelazak sa 2 na 4 ili 8 cak giga ce dramaticno da ubrza masinu.

 

I zajebite te 'ovlascene servise', nadjite lepo odgovarajuci srafciger i menjajte sami diskove i RAM.

Link to comment

apdejt, ugradnja SSD je 3000 u macoli. valjda ce za te pare da mi prebace i fajlove sa starog, nemam pojma. mozda i nece.

 

inace decko iz macole kaze da ne treba da dizem RAM sa 4 a imam SSD sem ako ne koristim graficke, muzicke i slicne programe, sto ne.

Link to comment

valjda ce za te pare da mi prebace i fajlove sa starog, nemam pojma. mozda i nece.

 

 

Oce, al za 6000din, naplacuju i instalaciju OSa 3750.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Link to comment

sad me na ovom rezervnom jebe punjenje. pre godinu dana sam kupio zamenski punjac, ovde, od nekog lika koji sverca iz kine, perfektna kopija. plus sam za MBP kupio u HK isto tako, nesto sto prolazi kao oridjidji ali nije iz apple radnje. znaci imam dva.

 

taj prvi kinez je u nekom trenutku odbio poslusnost, masina ne puni i sklonio sam ga sa strane.

 

pre pola sata mi je ovaj novi iz HK sa MBP odbio poslusnost na MB, tocnije crashirao je masinu. mislio sam da se ispraznila baterija ali sam upalio i ima 3 sata na bateriji. punjac ne puni.

 

onda sam taj punjac cekirao na zeninom MBP i nije radio.

 

onda sam ovaj MB nakacio na zenin punjac, i puni.

 

onda sam izvadio onaj punjac od prosle godine, gle cuda, puni.

 

i onda vratim ovaj od danas, puni.

 

drugim recima, ovde mi smrdi da je problem u nekom menadzmentu punjaca na samoj masini jedino sto ne znam zasto nije punio zenin laptop kada sam probao. evo sad sam ga opet probao (zenin) i sada ga ovaj HK punjac puni. znaci ili je menadzment punjaca ili ova dva punjaca prosto odbiju da pune. mislio sam da je neki kontakt ali nije, sve je u redu sa time.

 

jel neko imao ovakav slucaj u zivotu? masina je 10.5.8, MB 2008 godiste.

Edited by yolo
Link to comment

Oce, al za 6000din, naplacuju i instalaciju OSa 3750.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Sto jes jes, naplacuju ruke ko da ti licno Mikelandjelo menja diskove i RAM. Nestvarno deru.

Link to comment

sad me na ovom rezervnom jebe punjenje. pre godinu dana sam kupio zamenski punjac, ovde, od nekog lika koji sverca iz kine, perfektna kopija. plus sam za MBP kupio u HK isto tako, nesto sto prolazi kao oridjidji ali nije iz apple radnje. znaci imam dva.

 

taj prvi kinez je u nekom trenutku odbio poslusnost, masina ne puni i sklonio sam ga sa strane.

 

pre pola sata mi je ovaj novi iz HK sa MBP odbio poslusnost na MB, tocnije crashirao je masinu. mislio sam da se ispraznila baterija ali sam upalio i ima 3 sata na bateriji. punjac ne puni.

 

onda sam taj punjac cekirao na zeninom MBP i nije radio.

 

onda sam ovaj MB nakacio na zenin punjac, i puni.

 

onda sam izvadio onaj punjac od prosle godine, gle cuda, puni.

 

i onda vratim ovaj od danas, puni.

 

drugim recima, ovde mi smrdi da je problem u nekom menadzmentu punjaca na samoj masini jedino sto ne znam zasto nije punio zenin laptop kada sam probao. evo sad sam ga opet probao (zenin) i sada ga ovaj HK punjac puni. znaci ili je menadzment punjaca ili ova dva punjaca prosto odbiju da pune. mislio sam da je neki kontakt ali nije, sve je u redu sa time.

 

jel neko imao ovakav slucaj u zivotu? masina je 10.5.8, MB 2008 godiste.

I ja sam imao neke slicne probleme sa MB (verovatno je i godiste slicno). Cak sam i kupio novi punjac, sa kojim isto nije puno, pa sam nosio racunar na servis (Crveni Krst), gde su mi rekli da je sa racunarom sve u redu, da kod njih normalno puni, da eventualno kupim neki stabilizator napona. Kad sam vratio racunar kucio, normalno je radio sa oba punjaca.

 

Inace, prva preporuka za ovakve probleme je reset SMC ( https://support.apple.com/en-sa/HT201295 ). Procecure za reset zavise od modela. Meni ovo nije pomoglo.

Link to comment

dobro je, barem nisam lud za pocetak.

 

jebate ovo sa macolom me zesce nervira, moracu da potrazim nekog nezavisnog servisera za apple koji bas ne klepa toliko po usima. ako neko ima neku preporuku moze ovde ili na PM.

Link to comment

ja sam prosle nedelje kupio za stari mbp novu bateriju  za cca EUR30 i sljaka odlicno, punjaci su oko 20. mislim da je komp iz '07, mozda i stariji. nista nije original naravno, ali izgleda da rade dobro. da imas za info ako nije sw problem, a spominjao si put u HK uskoro. 

 

punjaci su najslabiji deo hw cini mi se. ne znam koji moj ih prave onako glomazne i osetljive, a cene originala su katarstrofa. 1000 juana za mpb 17 incha iz '10 u apple shop u pekingu, to je EUR130-140 

Link to comment

Meni je ispravljac jedan od omiljenijih delova MBP-a, mnogo mi se svidja fora sa magnetom :)

 

E sad, naravno da sam uspeo 2 puta da pokidam kabl. Stoka.

Link to comment

ja sam prosle nedelje kupio za stari mbp novu bateriju  za cca EUR30 i sljaka odlicno, punjaci su oko 20. mislim da je komp iz '07, mozda i stariji. nista nije original naravno, ali izgleda da rade dobro. da imas za info ako nije sw problem, a spominjao si put u HK uskoro. 

 

punjaci su najslabiji deo hw cini mi se. ne znam koji moj ih prave onako glomazne i osetljive, a cene originala su katarstrofa. 1000 juana za mpb 17 incha iz '10 u apple shop u pekingu, to je EUR130-140 

 

 

kupovao sam to vec u HK i mogu ti reci da nije bas toliko jeftino kao kod tebe ali je svakako jeftinije nego po evropi, mozda je samo amazon bolja kupovina kada bi znao od koga da kupim posto su tamo ovi prodavci baterija svi prikriveni kinezi i tezak olosh, skroz nabildovane ocene i reputacije - kad udjes u istoriju ovih koji daju po pet zvezdica shvatis da oni to rade naokolo ocigledno za pare. enivej mislim da sam bateriju za mb platio 40e (ovde mi trazili 110) a punjac recimo 30-tak (ovde najmanje duplo), sve fercera, baterija se jos nije nadula, drzi oko 2.5h na internetu sto mi je OK jer je prethodna sa celim punjenjem na kraju drzala mozda 20 min.

Link to comment
  • 1 month later...

Imam jedno izuzetno glupo pitanje, pitao me drugar a ja skapirao da ne umem da mu odgovorim - kako se kuca @ na srp tastaturi? Sad sam promenio language na nas - Serbian Latin - i isprobavam sve moguce tipke, sa shift i alt i nema ga 

Link to comment

alt + v

 

 

 

i ja sam relativno skoro pitao isto

 

 

edit.2

 

:isuse:

 

nema veze, nek stoji kad ne čitam naslov teme i kad svi ljudi koriste PC :sleep:

Edited by Singer
Link to comment

alt + shift + 2 - ne znam kako ne možeš da nađeš. Ja koristim samo našu tastaturu (ćirilica i latinica) i tako mi ide.

Edited by kiki
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...