Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

Pa tako sto mi nije palo na pamet da treba i alt i shift  :huh: bespotrebno su zakoplikovali jedan od najbitnijih znakova na webu. Tnx u svakom slucaju!

Link to comment

ne mogu da izbacim iz glave asocijaciju na 'wind of change' svaki put kad startujem macbook i čujem onaj startup zvuk.

isti ton kojom počinje i pesma.

 

i šta ću, sad slušam scorpionse.

Link to comment

dobro aj za debile uputstvo, sta su koraci ako imam 

a) komp sa starim HD

b) novi SSD

 

Imas li USB kuciste za taj 2.5" disk?

 

1. Ubacis novi SSD u kuciste i povezes ga sa kompom. Formatiras SSD kroz Disk Utility.

 

2. Startujes CCC i zadas mu da kopira ceo [stari] HD na [novi] SSD

 

3. Izvadis stari HD iz kompa i na njegovo mesto stavis novi SSD.

 

4. Startujes komp i koristis sve isto kao i pre - samo dosta brze.

Link to comment

nemam usb kuciste ali cu naci, mislim da znam ko ima.

 

sad su mi u servisu rekli da ce mi free of charge ubaciti SSD i instalirati OS.

 

da li u tom slucaju mogu da radim obrnutu radnju, da stari HD stavim u dock i onda ga preko CCC kopiram na instaliran SSD.

 

da li ce da mi povuce mailove, to me trenutno najvise tangira. kapiram da slike i slicni fajlovi nisu problem.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Imas li USB kuciste za taj 2.5" disk?

 

1. Ubacis novi SSD u kuciste i povezes ga sa kompom. Formatiras SSD kroz Disk Utility.

 

2. Startujes CCC i zadas mu da kopira ceo [stari] HD na [novi] SSD

 

3. Izvadis stari HD iz kompa i na njegovo mesto stavis novi SSD.

 

4. Startujes komp i koristis sve isto kao i pre - samo dosta brze.

 

 

OK evo me u pokusaju ove akcije samo sa zamenjenim ulogama, stari disk sa koga kopiram je u USB kucistu i treba da ga kopiram na novi SSD koji je u MBP.

 

aktiviran CCC, sve povezano, i u pokusaju da izaberem destinacije starog i novog diska za prenos podataka, CCC mi izbacuje prozor sa porukom "Ownership is not enabled at Macintosh HD (moj stari disk) so it cannot be copied as a whole to your startup disk" i preporucuje mi da kopiram odabrane fajlove, sto bih da izbegnem.

 

Kako se enabluje ownership na starom disku?

Link to comment

Na telefonu narednih dana, pa ne mogu da pogledam tacno. Trebalo bi da mozes u finder-u, desni klik na disk, Get Info, pa pod ownership & permissions da nadjes opciju 'ignore ownership ' or similar.

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

Link to comment

OK hvala tako nesto sam i mislio da trazim, u medjuvremenu sam skinuo i super duper koji ne izbacuje taj prozor ali mi i ne daje opciju da klonira na ceo SSD nego da napravi image. sad ne znam da li ima smisla tj da li je moguce da pravim image na SSD a onda da sa imagea kopiram na ceo disk, verovatno ne. hmmm. sad cu da probam ovo sa finderom...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...