Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

e jbg, sad mi ne prepoznaje kodeke. ima slika nema ton. imate nekih ideja?

Stalno ih zezaju sa licencama za free kodeke (bez obzira sto daju svoj source, nisu free jer mora da se ide preko app store). U najnovijoj verziji ne radi ac3 audio kodek. Pretpostavljam da nije problem da se iskonvertuje na racunaru.

 

Ja uglavnom koristim Air Video HD. Ne znam koje sve varijante ima, ali u principu radi tako sto se na nekom racunaru (ili racunarima) instalira streaming server. Onda mozes da gledas online, ili da downloadujes na ipad. Izmedju ostalog, omogucava i podesavanje sinhronizacije titlova. Ima placenu i nesto limitiranu free verziju.

Link to comment
  • 4 weeks later...

ovo je u rangu kookanja nad navodnim ignorisanjem navodne pobede naših matematičara na navodnoj matematičkoj olimpijadi. mislim, kome je denis riči trebao, taj ga se setio (za vreme polaganja ispita iz C-a, i više puta tokom dana :D ).

Link to comment

Ja bas nikakvu poentu ovoga ne vidim, cisto apple hejterstvo bazirano na vremenu smrti. Sad gledam, Ritchie je Tjuringovu nagradu dobio jos 1983. znaci daleko od toga da njegovo delo nije bilo primereno vrednovano.

Link to comment

Ritchie je, ako se dobro secam anegdote, valjda imao nekog sestrica ili tako nekog u siroj familiji. I dodje taj klinac i pita ga da mu pomogne oko nekog programiranja, na samom pocetku skolovanja i pita ga mali da li zna C. :D Ovaj rekao: "pa znam pomalo" i klinac je tek nakon par meseci tutorstva saznao da je ujka napisao C :D

Link to comment

Steve Jobs         | Dennis Ritchie

------------------------------------------------------------------------

nije citao Knutha  | vrhunski intelektualac, mora da je citao Knutha

Link to comment
  • 1 month later...

Nestao mi je plavi zub, nema ga u preferences-u. Čitala po netu, odradila sve što su predlagali: restarovanje (više puta), gašenje/paljenje, dizanje u safe modu, cms-ovanje, pram-ovanje i ništa, nema. U system report-u mi pod blututom piše: No information found.

 

Jedina varijanta koja mi preostaje je reinstalacija sistema, bar se meni tako čini. Hoće li mi to ubiti stvari u kompu pa moram da ih bekapujem, nije kao instalaciaj nove verzije OS-a? Naravno, može da bude i hardverski problem.

Edited by kiki
Link to comment

Ma bila sam na poslu :).

 

Meni ovo neće da se pokrene, ni sa čistim D, ni sa alt(optin)+D. Imam kapetana, ali mi je imac iz 2008-e - možda to ima neke veze.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...