Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

može i tako, ali sam baš juče saznao jedan mnogo elegantan način. učita se dokument pomoću google docs, sheets ili šta već i onda se downloaduje u određenom formatu. google ima u sebi utf8 konverziju i sve šljaka kao bombona...

 

Isto sam upload-ov'o zakljucan *.pdf u Google Drive te omogucio sebi copy/paste teksta.

Link to comment
  • 1 month later...

Kako vam se cini novi Macbook?

 

 

With the new MacBook, we were able to take what we learned from making thin yet powerful devices like iPhone and iPad and push that knowledge even further. We carefully arranged the processor, flash storage and memory on the smallest and highest-density logic board ever in a Mac.

 

overview_usb_macbook_large.jpg

Link to comment

секси, али нисам љубитељ тих варијанти са само једним усб прикључком, кад се дође до неке конкретније примене онда почиње помињање уже породице дизајнерима  :D

 

едит: сад сконтао да усб служи и за пуњење, ово са друге стране је за слушалице, нека хвала

Edited by Dionysos
Link to comment

Mene užasno nervira taj trend tankoće po svaku cenu, na uštrb svega ostalog koju Apple forsira a ostali prate.

OK, jeste da imaju i druge dve linije bukova pa svako može da bira šta mu odgovara, ali...odustali su čak i od mag safe konektora i svetleće jabučice. :P

Da su samo redizajnirali Air liniju kao što se pričalo, i ostali u istim dimenzijama ili ga malo stanjili, nisu morali da se odriču portova, a i baterija bi bila jača.

I procesori su izgleda slabiji od onih u Air modelima, ali tu nisam baš upućen koje su druge opcije imali, da li bi neki drugi bili toliko energetski efikasni i dozvoili fanless dizajn.

 

Ista stvar je i sa telefonima i tabletima, verujem da većini korisnika ne bi smetali milimetar ili dva deblji uredjaji uz veću autonomiju baterije, kameru koja ne štrči itd...

Evo ja od njihovih uređaja imam samo ipad air 2, sjajan uredjaj ali toliko nepotrebno tanak da je zvuk problematičan, a i prilikom malo jačeg pritiska pozadi na odredjenim mestima, probija na ekranu, baterija slabija nego na predhodnoj generaciji. Čemu sve to?

 

Inače, čini mi se da uz ove ultra lagane MacBookove i telefone većih dimenzija čine iPad suvišnim, posebno gotovo već izvesni iPad Pro od jeseni. Kao da se malo gube i preklapaju u liniji proizvoda, 3. linija bukova deluje nepotrebno i može biti malo konfuzno za kupce.

Edited by mraki
Link to comment

ма тај нови мек је еплова верзија хибрида, само не могу да праве баш хибрид, пошто је кук исмевао све који праве 2у1 и јоге и остале егзибиције, па су направили ово... кад је џобс представљао ајпед поменуо је нетбуке као категорију уређаја који треба да буде између телефона и лаптопа, а у стварности је компромис који је на крају лоши од обе категорије које треба да замени, овај нови мек упада у сличан такав компромис између air-а и ipad-а, осим што је леп на око, не видим разлог због чега би икоме требао такав уређај, нешто као chromebook pixel

Link to comment

@mraki

 

Tri linije notebookova (mb air, mb, mb pro) imaju vec godinama. Meni se cini da se sad spremaju da ugase mb air liniju.

 

Sto se tice baterije, nisam vide podatak, ali bi me jako iznenadilo da su izbacili nesto st ne moze da izdrzi 5 sati normalnog koriscenja.

Link to comment

Mislim da niisu uvek, desilo se nekad da se preklapaju 3 serije pa onda neku ugase, možda će sad tako kao što kažeš biti sa Airom.

Da ne guglam sad tačan podatak, ali pre jedno 5 godina su ugasili tu Macbook liniju, ostali su samo Air i Pro.

Link to comment

Sa si me zbunio, secam se da su tada ugasili plastcne mb, ali mislim da su ostali metalni.

 

On July 20, 2011, the MacBook was quietly discontinued for consumer purchase as it had been effectively superseded by the MacBook Air whose starting price was lowered.[7] Apple continued to sell the MacBook to educational institutions until February 2012.[1][2]

In March 2015, the MacBook was reintroduced as an exceptionally thin notebook that uses an all-metal enclosure and has only two ports: a headphone/microphone jack and a USB Type-C port for charging and various other uses.[8]

Link to comment

едит: сад сконтао да усб служи и за пуњење, ово са друге стране је за слушалице, нека хвала

 

Link to comment

Je l koristi neko Retinu i ima li kakve znacajne razlike koja bi me naterala da platim duplo skuplji komp?

Subjektivno - da, objektivno - možeš i bez toga

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Link to comment

Meni se dosta popravio kvalitet slike apgrejdom OS sa 10.6 na 10.8 pa na 10.10, subjektivno je to prva stvar koju treba uraditi pre prelaska na retinu

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...