Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

nisam uspeo da prebacim stari hard na novi. evidentno je trebalo raditi obrnuto, stari hard ostaviti u masini, kopirati odatle preko usb fioke na novi SSD. ovako mislim da jebe to sto je stari hard svoje administratorske parametre vezao za MBP i sada nece da uradi to sto se trazi od njega kada je u fijoci. moracu da ga vratim nazad u masinu pa sve ispocetka.

 

sa magsafe punjacima igranka do zore. jedini koji radi sve vreme na sva 3 MB/MBP u kuci je zenin sa njenog relativno novog MBP, mislim 2013. sto se ostalih tice, povremeno su pomagali reseti SMC ili PRAM, sada vise ni to. ponekad prorade nakon sto masina bude na tom jedinom koji radi, pa onda posle toga hoce da radi. sada sam nasao na netu da ume da pomogne to da se na 15min stavi magsafe u zamrzivac, sto sam upravo uradio, i radi. videcemo samo da li ce i sledeci put.... 

Link to comment
  • 2 months later...

Postoji li nešto čime je moguće otvoriti .qrp fajl? Imam problem da nađem i za win, pa ako neko zna i za njega. Taj fajl mi izbacuje program na poslu (pravljen je samo za nas, nije neki opšti), a ja moram malo da radim na njemu pa bih želela prvo da ga uopšte otvorim u nekom programu, a onda da vidim mogu li ga prebaciti u neki normalniji.

Link to comment

Mislim da je zacepljeno nekoliko security rupa u sistemu. Takodje je potpuno zamenjen i neki mrezni servis koji je pravio probleme pojedinim korisnicima. 

Link to comment
  • 1 month later...

Da li neko ima iskustva sa Sandisk Ultra II SSD-om u starijim masinama?

 

Videh juce dosta pojjeftinio, pa se razmisljam....

Edited by jms_uk
Link to comment

Da li neko ima iskustva sa Sandisk Ultra II SSD-om u starijim masinama?

 

Videh juce dosta pojjeftinio, pa se razmisljam....

 

ja ga imam na PC mašini, radi besprekorno. 

Link to comment

ja ga imam na PC mašini, radi besprekorno. 

 

Hvala!

 

Ovaj moj MBP iz 2008. sad ima 8GB RAM-a [umesto 2GB kad je kupljen], zamenio sam mu originalni 250GB 5400rpm HDD sa 500GB 7200rpm HDD-om, i jedino sto mislim da moze da pomogne da radi malo brze [trenutno je na poslednjem OS X-u, 10.10.5] je da mu zamenim HDD sa SSD-om.

Link to comment

Neće malo brže, HDD > SSD je značajno veći brzinski apgrejd od budženja memorije.

 

Jasno, zato i razmatram to - ovi prethodni upgrade-ovi su uradjeni odavno.

Link to comment

Neće malo brže, HDD > SSD je značajno veći brzinski apgrejd od budženja memorije.

Zavisi koji je sata kontroler u pitanju. Ako je sata kec, onda i nije toliki bum. Treba barem sata2 da bi se to fino osetilo, sata3 ako je ikako moguće. Kod novih mašina se o tome i ne razmišlja, ali kod budženja starih vredi proveriti pre kupovine.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...