Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

Postoji ta legenda da monitori na laptopovima riknjavaju posle 3-4 godine. Vazi li to jos uvek?
Molila bih link ka dokumentu ili Veb stranici koja takve glasine siri :)Od 1998. aktivno koristim i menjam laptopove, nijednom se nije desilo da je monitor bio problem.Maticna ploca je obicno bila prva koja je isla na popravku.
Link to comment

What she said. Samo što u mom slučaju umiru tastature, tačpedi, lome se kućišta, crkavaju baterije i punjači. Jednom mi je čak cviknuo i kabel koji vodi od IGP-a do ekrana, sam ekran nikad.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Može preporuka za neki netbook? Ja volim DELL ali sam spremna da raskinemo ako se nije onaj mini pokazao kako valja.Netbook bi mi trebao za (jelte) net, Office 2007, Acrobat reader, .. that would be all :) Za sve ostalo tu je mastercaaaa... veliki DELL.samo da prijavim da sam ono sa punjačem rešila po preporuci ToniAdamsa - odnela ih u neki TV servis i prelemio čovek pokidane žičice na oba porodična punjača. cijena sitnica, 2k za oba (nemam pojma jel to dranje ili ne, ja sam happy puppy - radi mi punjač ka' zmaj)

Link to comment

Za netbook (najobicniji) nema puno mozganja, posto je vecina slicna kao jaje jajetu. Ne kupuj nista dok ne vidis da li ti odgovara da koristis tako mali komp :). Manje-vise proveri koliko mu traje baterija i kako izgleda. Nisam dugo pratio, ali Dellovi su bili popularni, MSI Wind serija, i naravno Asusovi EEE. Toshiba neka je skoro nahvaljena, ali pitanje je koliko toga ima kod nas.Alternativa ti je neki laptop sa ULV procesorom - nisu toliko slabasni, jedino sto su malo skuplji. A opet je vecina napravljena da budu lagani, sa dugom baterijom. Istina, nemam pojma kakva je ponuda kod nas.

Edited by Venom
Link to comment

Ja sam koristio Asusov 1000HD netbook, a imao sam u rukama i Wind od MSI. Manje više, sve je to isto.Ovaj Asusov sam uzeo jer u tom trenutku je imao bateriju koja najduže drži, ne znam kakva je sad situacija, ali to je meni bilo najbitnije (autonomija).Računaj da ti je miš pod obavezno, jer su svima touchpadovi mali, znači, mogu da se koriste, ali nisu za duži rad na njima.Ono što je bitno je da, ako uzimaš bez OSa, računaj da ako hoćeš da imaš Win moraćeš da ga instaliraš preko USB stika, što nije mnogo teško, ima dosta uputstava na netu, ali nije baš za nekog ko eventualno nema pojma o tome. Ili, ako imaš eksterni DVD ili CD drive.Meni je sve lepo šljakalo, jedino su tastature, tačnije dugmad, malo kilava, pa oće vremenom da zabagiraju i tako to, al može to da se reši.U svakom slučaju, biraj prema onome što je tebi najvažnije, mislim od funkcija i to je to.Pošto si cura, mislim da imaju i neke modele koji imaju i tako, neki dizajn u tom smislu :) Ako ti zatreba pomoć oko instaliranja Wina, baci post na topiću.

Link to comment

Da li negde mogu da se nadju laptopovi sto su pre 4-5 meseci bili aktuelni, a sad su "zastareli"? Ako sada najjeftiniji kosta oko 40.000 dinara, taj od pre 4-5 meseci ne bi trebalo da je preko 35.000 din, a razlika je relativno mala za realne potrebe.

Link to comment
  • 4 weeks later...
Da li negde mogu da se nadju laptopovi sto su pre 4-5 meseci bili aktuelni, a sad su "zastareli"? Ako sada najjeftiniji kosta oko 40.000 dinara, taj od pre 4-5 meseci ne bi trebalo da je preko 35.000 din, a razlika je relativno mala za realne potrebe.
evo baš i ja tražim neki ljap. ne znam di živiš, ali ima odličnih ponuda npr. u pc practicu, gigatronu..a npr u metro-u možeš da nađeš za 25000 (u šta se lično ne bih upuštala, ali neki moji poznanici kažu da je oke).lično imam dvojbu. hp ili lenovo?!hm, kao pravim se pametna, a pojma neam. samo znam da hoću ekran 15.6" i dovoljno memorije.
Link to comment

Шта је боље решење, Оптимус свич за графичку или мануелни (код АТИ-ја)?Шта више греје од графичких, 5650 или 420м?

Link to comment

44.999,00 din.12 rata 4.520,69 din. 24 rate 2.657,07 din. 36 rata2.061,12 din.To je logika nasih prodavaca kompjuterske opreme, u pitanju je WINWIN :isuse: Posebno mi se svidja ponuda na 36 rata...

Edited by Milosh76
Link to comment
44.999,00 din.12 rata 4.520,69 din. 24 rate 2.657,07 din. 36 rata2.061,12 din.To je logika nasih prodavaca kompjuterske opreme, u pitanju je WINWIN :isuse: Posebno mi se svidja ponuda na 36 rata...
ahahahah!koji laptop?danas ću da svratim do pc practica da provjerim njihovu logiku.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...