Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

Шта је боље решење, Оптимус свич за графичку или мануелни (код АТИ-ја)?Шта више греје од графичких, 5650 или 420м?
Ako se ne varam, nv 420m ima prijavljenu potrošnju do 35W, a amd 5650 do nekih 23W po nekim testovima. Zvanično 5650 vuče 15-19W (u zavisnosti od kloka), a nvidia se oficijelno nije mnogo ni hvalila, što je dovoljno indikativno po sebi. Sa druge strane, može dobrano da zavisi i od toga kako je proizvođač u konkretnom modelu uradio hlađenje, tako da u praksi može prednost i da se ukaki.Šta je bolje od ovih swićeva, zavisi od toga koliko ti je imperativ baterija i komfor. Optimus isključuje nv gpu u potpunosti, dakle na 0W, dok za ATI-ja nisam siguran. Ukoliko si uglavnom stacionaran, onda ti ovo i nije toliko bitno. Automatika je lepa kad radi kako treba, mada u svakom slučaju zavisi od stalnog apdejtovanja drajvera (tj, nije "čisto hardversko" rešenje).
Link to comment

Aj nabrzihen, priti pliz, last minute advice:Odobrilo mi beskamatnu kredu na 6 meteri kod Rajfajzena u Gigatronu i ja se već bio odlučio za ovo, i oću danas da idem da uznem, kad vidim danaske, pod istim uvjetima nudi se i ovo za svega 3.000 više.Mislim da ću Lenovo, ipak. "Novije" mi deluje.

Link to comment

Ne sumljam ja u Toshibu, no pitam pre svega zbog procesora (Intel Core i3 vs AMD Turion X2 Dual-Core) i RAM-a (DDR3 vs DDR2, i jedno i drugo je proširivo do 8GB).Imam nameru dizati virtualne mašine, servere, dva OSa, te je zgodno imat veći HDD, grafika mi nije neka stavka...

Link to comment

Hanx ;)edit: Blah... sad teh videh da sam se zajebo, ne daju beskamatni na 6 meseci za ovaj... damn it, taman sam bio siguran, sad trea da lomim i tu ekonomiju po glavi.

Edited by MachineGunEtiquette
Link to comment
A i crn je. :D
A ima i aluminijum pored tačpeda, umesto one jeftine, šljašteće plastike. To ću da izimitiram na mom Asusu, čim mu bude istekla garancija. Edited by Anonymous
Link to comment
  • 3 weeks later...

Lenovo G565 59053287 versus Dell Inspiron N5030 Dual Core T4500?!dvojbamolim vas..pomoz*te mi!edit: i niko ništa! :(a i ja sam se setila da pitam na buckov dan! :isuse:

Edited by Sara Goldfarb
Link to comment
  • 4 weeks later...
Da li negde mogu da se nadju laptopovi sto su pre 4-5 meseci bili aktuelni, a sad su "zastareli"? Ako sada najjeftiniji kosta oko 40.000 dinara, taj od pre 4-5 meseci ne bi trebalo da je preko 35.000 din, a razlika je relativno mala za realne potrebe.
I mene zanima gde se mogu kupiti stariji modeli, pa ako neko zna takvu radnju ili radnje bilo bi lepo da napiše... :) Verujem da se na njima može uštedeti fina količina novca, a uopšte mi nije neophodno da imam poslednji model za ono za šta je meni prenosni računar potreban.
Link to comment

Zna li neko da objasni u čemu je razlika između dve integrisane grafičke karte koje se koriste kod novijih netbook računara? Oznake za dva modela koji me interesuju su : Intel 950GMA i Intel GMA X3150.Ovo me zanima jer se dvoumim između dva netbook modela... Jedan ima stariju grafičku Intel 950GMA i šestoćelijsku bateriju, a drugi noviju Intel GMA X3150 i troćelijsku bateriju, a cena im je ista i ostale komponente bi trebalo da su iste...Moja je pretpostavka da je razlika u grafici u ova dva slučaja vrlo mala i da mi je bolje da kupim računar sa snažnijom baterijom, ali ipak bih voleo da čujem mišljenje nekoga ko se bolje razume...My linkMy link

Edited by Cassius
Link to comment

kad pukne monitor ''iznutra'' (NIJE MENI!), pa bude onako crna fleka ko da je neko pros'o mastilo po njemu, je li moguće da ta rana zacijeli (jer je primetno ''bleđenje'' te fleke a i nestanak nekog ''kraka'') ili mu nema spasa?

Link to comment

Dakle:DELL Inspiron N5010 (15R) Core i5-460M ,4/500GB,ATI 550Intel Core i5-460M 2.53GHz (2.8GHz Turbo Boost), 2 jezgra, Hyper-Threading, 3MB Intel Smart cache, 32nmChipset: Intel HM57 ExpressMemorija: 4GB DDR3 1333MHz (2x2GB) Dual-channelHard disk: 500GB SATA IIMonitor: 15.6 incha 1366x768 WXGA HD WLED TrueLifeGraficka karta: ATI Mobility Radeon HD 550v, 1GB zasebne memorijeCD/DVD: DVD+/-RWZvucnici: 2x2W SRS Premium Sound zvucniciMrezna karta: Fast Ethernet LAN 10/100MbpsWireless: Dell wireless 1501 IEEE 802.11g/nOperativni sistem: Linux Ubuntu 9.10 (Karmic Koala)Dodaci i raspolozivi konektori: Bluetooth, citac kartica, HDMI, VGA D-sub, 3xUSB 2.0, RJ-45, eSATA II (USB 2.0 combo), 2x3.5mm audio (1x slusalice, 1x mikrofon), 1.3 MPix web kamera sa integrisanim mikrofonomBaterija: 6-cell Li-IonTezina: 2.65kgGarancija: 36 meseciVredi li 70k za to? Mensečini da je Ok cena...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...