Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Uspela sam da upropastim punjač za laptop jer sam ga odrala do žice na onom ''ulaznom delu'' i sad gubi kontakt, moram da ga pola sata nameštam do položaja kad hoće da puni bateriju a i onda čim se mrdnem izgubi se.Elem, punjač je original DELL, radi na 19.5V output a 1,5A input nešto-nešto.Problem je što ne mogu nigde da ga nađem (bar na netu) da kupim zasebno od celog novog ljapiške (a to nećemo), našla sam da se reklamiraju neki kao UNIVERZALNI. Imate li neki savet, da uzimam to čudo (naravno, da se poklapa sa onim 19.5V.. zahtevima.

Link to comment
Uspela sam da upropastim punjač za laptop jer sam ga odrala do žice na onom ''ulaznom delu'' i sad gubi kontakt, moram da ga pola sata nameštam do položaja kad hoće da puni bateriju a i onda čim se mrdnem izgubi se.Elem, punjač je original DELL, radi na 19.5V output a 1,5A input nešto-nešto.Problem je što ne mogu nigde da ga nađem (bar na netu) da kupim zasebno od celog novog ljapiške (a to nećemo), našla sam da se reklamiraju neki kao UNIVERZALNI. Imate li neki savet, da uzimam to čudo (naravno, da se poklapa sa onim 19.5V.. zahtevima.
Verovatno ovde moze da se poruci od Dell-a, ako ti se isplati sa slanjem za Srbiju.Vidi ovde da li ima i koliko kosta. Edited by jms_uk
Link to comment

Koliko znam dellovi računari umeju da odbiju punjenje sa njima ne poznatog izvora... možda grešim. A popravka postojećeg ?

Link to comment

@ shermanDa znaš da je i meni to palo na pamet :)Znači li da je bolje biti spamerka?@ jmsostavljam opciju otvorenom, javiću ti se ako ne budem imala izbora.@ vapadčisto sumnjam da to može da se popravi, a i ako uspe nešto da se nabudži bojim se da bi bilo rizično po bateriju. Ionako se ovaj ''sakati'' adapter nenormalno greje otkako se ovo desilo..Našla sam neki navodno odgovarajući ali mog laptopa nema na spisku :(My link

Edited by Valkyrie
Link to comment

pa sta je tu komplikovano da se popravi?nosi nekom elektricaru da fino zalemi i izoluje, i kraj price.nemoj se zezati sa univerzalnim punjacima.

Link to comment
@ shermanDa znaš da je i meni to palo na pamet :)Znači li da je bolje biti spamerka?
sta fali spamerima, i to su ljudievo ti Toni na primer, bas ga briga. spamuje sve u 16kako ide ona pesma bolje biti spamer nego star
Link to comment
pa sta je tu komplikovano da se popravi?nosi nekom elektricaru da fino zalemi i izoluje, i kraj price.nemoj se zezati sa univerzalnim punjacima.
Pa jeste mi ideja sa univezalcem tek negde kao krajnja alternativa. Znam da ne bi smeli da dođu u neku ''koliziju'' sa samim laptopom jer može da nastane havarija.Nekako mi deluju ove žičice presitne i preosetljive da bi mogle da budu lemljene. Mnjah, možda sam samo previše rob predrasuda spram ''varioca i tako tih stvari''. :)Yeah, shermane, nisu svi spameri loši - evo na primer TI. Tebe je uvek zabavno čitati - čak odem na tvoj profil povremeno i view posts da vidim šta si lupetao a da mi je možda promaklo.(mali ego boost)Ima nekih od kojih mi se odavno stomak okreće a isuviše sam bolesno radoznala da bih koristila IL. :)
Link to comment

ma probaj. ako se dobro izoluje sve, nema tu frke. a sad se i greje jer ima negde kratak spoj.a moguce i da neko od njih ima novi ovaj ulozak sto ide u komp, pa da ti samo malo skrate kablic za koji santim.to bi onda bilo ko novo.

Link to comment

Da, probaću tako. Hvala ti. Inače, ne da se GREJE nego se opekoh na njega.. Zato najviše i cvikam - kad je meni tako kako li je tek kompu :/Ništa, doći ću sledeći put kad mi bude nešto trebalo, ili makar samo da pozdravim shermana :P

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...