Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

Ehh... ja sam vrlo skromna. I dalje me služi Dell XPS M1330 sa čitavih 120 GB :)Volim ga jer je otporan na visinske padove ko nokia. Vrlo kompaktan, metalan gde treba i čvrst.Oslanjam se na eksterne za back-up i storage.Za sada ove cene za SSD jesu prevelike. Da li su zaista toliko brži i bolji, ne znam iz prve ruke.

Link to comment
Možda je licemjerno budući da pišem uz pomoć svog i7Bentleya :D, ali jesi siguran da ćeš osjetit tu i-2 razliku u realnom juzerluku... ja vidim neku sitnu razliku, ali vjerojatno zato jerbo sam s apgrejdao s Meroma iz 2006 pa u odnosu na to gledam.
Ovaj model, koji imaju je sa dva jezgra, a ne sa četiri... A meni, zbog nekih specivičnih potreba (VMWare), povremeno trebaju i ta dodatna dva jezgra...Jer je kuluk raditi sa samo dva jezgra neke stvari...
Link to comment
Za sada ove cene za SSD jesu prevelike. Da li su zaista toliko brži i bolji, ne znam iz prve ruke.
Stavi u njega SSD, i produži mu život za još par godina... Izgledaće da si stavila još memorije ili jači procesor... Ozbiljno...
Link to comment
Naravno da može... Samo što su SSD-ovi mali i skupi (64GB oko 100€, 128GB oko 200€), pa se ne isplati da ti budu jedini hard... Osim, ako nisi baš specifična...
Ja sam na laptop stavio SSD za OS, programe i podatke na kojim trenutno radim (64 GB je tu sasvim dovoljno), a HD sam prebacio u rek i na njemu su mi ostali podaci. Mašina se preporodila, radi bolje od kućne.
Link to comment
Stavi u njega SSD, i produži mu život za još par godina... Izgledaće da si stavila još memorije ili jači procesor... Ozbiljno...
Ja sam na laptop stavio SSD za OS, programe i podatke na kojim trenutno radim (64 GB je tu sasvim dovoljno), a HD sam prebacio u rek i na njemu su mi ostali podaci. Mašina se preporodila, radi bolje od kućne.
Thanx guys. Moj Dellija je uravo 'ciknuo' od sreće. Ume on tako kad ga preforsiram :)
Link to comment
Ovaj model, koji imaju je sa dva jezgra, a ne sa četiri... A meni, zbog nekih specivičnih potreba (VMWare), povremeno trebaju i ta dodatna dva jezgra...Jer je kuluk raditi sa samo dva jezgra neke stvari...
Ahaa, to onda štima..
Stavi u njega SSD, i produži mu život za još par godina... Izgledaće da si stavila još memorije ili jači procesor... Ozbiljno...
Meni je nekako najteže za olako obećanu brzinu davati na tom frontu. Ne nervira mene što su brzi i tihi, nego što su mali a skupi..
Link to comment

Na kućnoj mašini imam dva WD Black 1 TB, vezana u RAID i SSD ih je lagano pokidao, upoređivao sam ih. HD-ovi polako postaju sprave za skladištenje podataka, SSD-ovi za ostalo. 100 evra uopšte nije neka kinta za ono što se dobije.

Link to comment
  • 2 weeks later...
Trebao bih sutra dobiti HP EliteBook 8440p (izabran od strane mog poslodavca), ima li neko iskustva sa tim i slicnim modelima i kakvi su utisci?
Pa sad zavisi koji model tog tipa, i5 ili i7? Grafika? Rezolucija?Generalno za EliteBook, nije se štedelo, kvalitetno kućište, dobro hlađenje, dobra tastatura, možeš da ga muljaš kroz ruke ne ostaju otisci...Ja jašem jedno godinu dana 8730w i zadovoljan skroz.
Link to comment
Pa sad zavisi koji model tog tipa, i5 ili i7? Grafika? Rezolucija?Generalno za EliteBook, nije se štedelo, kvalitetno kućište, dobro hlađenje, dobra tastatura, možeš da ga muljaš kroz ruke ne ostaju otisci...Ja jašem jedno godinu dana 8730w i zadovoljan skroz.
Pa model je tipa i5-520M (2.40 GHz, 3 MB L3 cache), 4 GB RAM, HDD 250 GB. Sto se grafike tice ne bih znao tacno koja je.
Link to comment
Pa model je tipa i5-520M (2.40 GHz, 3 MB L3 cache), 4 GB RAM, HDD 250 GB. Sto se grafike tice ne bih znao tacno koja je.
Vise nego OK.Kako je u pitanju 14" pretpostavljam da nije planiran za zahtevne graficke poslove.Mislim da ces biti zadovoljan.
Link to comment
  • 3 weeks later...
Vidi radisa kak je ovaj ljep.... a jeftiiiiin..
Ma da, ni $3000... Cijena, prava sitnica...Mislim da u našim krajevima neće ni biti ponuđen... :(Inače, stvarno izgleda moćno... Edited by radisa
Link to comment

Da, ali samo izgleda. Ima GT 555M, za ''gaming'' laptop to je smijurija, ovaj 'gejmerski' displej/taćped desno provideri igara tek trebaju popuniti (how yes no), mislim, čast rejzeru ali ovo je sprdačina. I to samo za desničare (budući je tačped, jel, poprilično desno).

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...