Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

Da li postoje rančevi za lap top od 12.1"? Znam da mogu da kupim i onaj za lap top od 15", ali da li će to biti suviše komotno za ovog mališu, da se ne treska previše?

Link to comment

Ja nisam viđao.Možda da uzmeš neku od onih futrola (kao za mac), i da ga nosiš (sa sve futrolom :)) u regularnoj torbi, zajedno sa ostalim stvarima.

Link to comment

Pa i skapirala sam da nema čim se niko ne javlja.Ne znam za tu futrolu, ne znam ni kako izgleda :D (mogla bi da padne neka sličica ili link :)). Trebalo bi da bude dovoljno čvrsta da zaštiti lap top ako će već ići u normalan ranac. Da, definitivno želim ranac - ne mogu da teglim po rukama.

Link to comment

Kad mogu, ja moj turam (hihi) u obichan ranac, bez ikakvih futrola i zashtita (hihi). Samo shto u moj ranac nazalost ne moze da stane, pa ga tako nosim gotovo nikad, te sam osudjen na odvratnu i neudobnu torbu za laptop.

Link to comment

Fotrola ima (ili ih je bar bilo) u Mamutu i onoj IPS-ovoj prodavnici ispod (u podrumu) Beoizloga. Takodje sam ih vidjao u prodavnicama Apple-a: na Crvenom Krstu i u Galeriji 13 u Vuka Karadzica. Medjutim nisam siguran da li ces imati povernja u njih u pogledu zastite kod nosenja u obicnom rancu.Rance mozes da pogledas u prodavnicama Stilos i Sluzbenog lista (Samsonite) i u prodavnici Nikon (Vuka Karadzica, tacno preko puta gore pomenute Galerije 13) (LovePro). Samsonite ima sistem sa nekom polutvrdom sundjerastom masom koja se tacno prilagodjava obliku laptopa i pruza odlicnu zastitu, ali je cena...

Link to comment

Poz narode...Samo da pitam sta mislite o ovoj konfiguraciji i odnosu cijena/kvalitet...MSI Notebook ER710HDD: WDC 180 GBGraficka: ATI Radeon Xpress 1270Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core TK-55 1.79 RAM: 1.87 GB DDR2DVD/RWmrezna kartica Realtel RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet17"to je sad sto imam od podatakacijena 600 E novi... sa garancijom od 2 godineSta mislite, isplati li se kupiti to za navedenu cifru?

Edited by rugievithus
Link to comment
Poz narode...Samo da pitam sta mislite o ovoj konfiguraciji i odnosu cijena/kvalitet...MSI Notebook ER710HDD: WDC 180 GBGraficka: ATI Radeon Xpress 1270Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core TK-55 1.79 RAM: 1.87 GB DDR2DVD/RWmrezna kartica Realtel RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet17"to je sad sto imam od podatakacijena 600 E novi... sa garancijom od 2 godineSta mislite, isplati li se kupiti to za navedenu cifru?
RAM: 1.87 GB ??Koliko je to cudo tesko? Licno ne bih uzimao nista preko 15", ako ikad imas nameru da ga bilo gde nosis.Inace, izgleda Ok sto se ostalog tice.
Link to comment
RAM: 1.87 GB ??Koliko je to cudo tesko? Licno ne bih uzimao nista preko 15", ako ikad imas nameru da ga bilo gde nosis.Inace, izgleda Ok sto se ostalog tice.
Ma 2GB, nego odmah oduzeli ono što ukrade grafički podsustav...Inače, ovo čudo je 565E u pojedinim radnjama, a težak je 3,3 kg... Ako će ga nositi negde, naka ga zaboravi... Preveliko i preteško...
Link to comment
Koliko je to cudo tesko? Licno ne bih uzimao nista preko 15", ako ikad imas nameru da ga bilo gde nosis.
Ovo kazu na svim testovima lap topova, a mene zanima kako covek oceni tu razliku od pola kile. Mislim, u rancu je kompjuter, koga briga za masu?Ja imam skoro isti racunar i preporucio bih ga (a mozda je i isti, mrzi me da cackam).
Link to comment
Ovo kazu na svim testovima lap topova, a mene zanima kako covek oceni tu razliku od pola kile. Mislim, u rancu je kompjuter, koga briga za masu?Ja imam skoro isti racunar i preporucio bih ga (a mozda je i isti, mrzi me da cackam).
Ako ga nosiš u rancu nije problem...Ako ga nosiš na ramenu ili u ruci, razlika počne, u zavisnisti od građe nosioca, da se oseća u roku od 5 do 15 minuta... Tok sam imao ThingPad od nekih 2,5 kg, nije bio problem nositi ga bilo gde... Sad imam Compaq, od preko 3 kg, i dok nisma kupio ranac, rame mi je odpadalo, ako moram da ga nosim duže od 15-ak minuta... Jedva čekam da kupim Wind, pa da zaboravim zašto je problem nositi lap-top...
Link to comment
Ovo kazu na svim testovima lap topova, a mene zanima kako covek oceni tu razliku od pola kile. Mislim, u rancu je kompjuter, koga briga za masu?Ja imam skoro isti racunar i preporucio bih ga (a mozda je i isti, mrzi me da cackam).
Razlika je malo veca od pola kile, ako ne i ceo kilogram. Stavi u ranac teg od kilogram i setaj ga ceo dan, pa posle probaj bez i primetices razliku, siguran sam. :) Inace ja ga najcesce vozam na motoru, tako da taj od 17" em nema sanse da stane u ovaj ranac sto imam, em pregolemo...
Link to comment
Inace ja ga najcesce vozam na motoru
E sad me vec stvarno zajebavas! :)Nemoj neko da je bacao racun za gorivo koje se potrosi nakon sedam godina voznje tega od kilogram.
Link to comment

E jebiga, vi sad napraviste problem oko cca 500 grama .... ;) pa kao da ste od sladoleda u boziju mater...Ajd vi zanemarite velicinu ekrana kao i tezinu samog racunara i dajte neku ocjenu ostatka...Naravno, ako nije problem... Ocjenu konfiguracije kao i ocjenu odnosa kvalitet-konfiguracija/cijena zahvaljujem se unaprijed

Link to comment

Evo, pisem jos 2 konfiguracije... Sta je po vama pametniji izbor ?prva...Čipset: Intel 965GM+ICH 8-MProcesor: Intel Core 2 Duo T5850 ( 2.13 GHz, FSB 667 2MB L2 )RAM: 2 GB DDR2 667 MHz ( nema mogućnost proširenja )HDD: 250 GB 5400 rpmDVD/RW15.4" TFT WXGA 1280x800Grafika: Intel GMA X3100 sa djeljenom memorijom 128 MBMreža: 10/100/1000 Mbps Gigabit LAN, 54 Mbps 802.11 WLAN, Bluetooth 2.0Integrisanio zvučnici i mikrofon3/1 čitači kartica ( SD/MMC/MS )Kensingtob lock slotbaterija: litijum-jon ( 4400 mAh, 48 Wh)težina: 2.7 kgcijena: 622 edruga konfiguracija...čipset: nVidia nForce 630 Mprocesor: AMD Turion64 X2 dual core TL-56 ( 1.8 Ghz, 1MB L2 )RAM: 3 GB DDR2 667 Mhz ( može se proširiti na 4 GB )HDD: 320 GB SATADVD/RW15.4" TFT WXGA BrilliantView 1280x800grafika: nVidia GeForce 8400M G ( 128 MB GDDR2 767 MB sa TurboCache tehnologijom )mreža: 10/100 Mbps, fast ethernet LAN bla bla ... bluetooth 2.0HD audio sa 8-kanalnim S/PDIF digitalnim izlazomintegrisana web kamera 1.3 mpix4/1 čitač kartica ( SD/MMC/MS/PS Pro )kensington lock portlitijum jon baterija ( 11.1 V 4400 mAh )dimenzije: 358x259x38.82.9 kgcijena: 640 eČini mi se da je bolja druga... Po vama, vrijedi li ta konfiguracija tih para?

Link to comment

Prvi, zbog ovoga:

Procesor: Intel Core 2 Duo T5850 ( 2.13 GHz, FSB 667 2MB L2 )
procesor: AMD Turion64 X2 dual core TL-56 ( 1.8 Ghz, 1MB L2 )
Uzmi ovo kao krajnje pristrasno mišljenje.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...