Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

a dok nisam video kod drugara toshibu, nisam ni znao kakvih sve gluposti ima..
Meni je moja (moja, aj neću reć sve) Toshiba sasvim OK. Naravno, pogasio samo onaj njihov tzw. 'software', i sve 5.
Link to comment

Koliko baterija na tom mališi (onom sa fotke na vrhu strane :))može da izdrži i koliko joj treba da se napuni? Pretpostavljam da može da radi i na struju? Nikad nisam koristila laptop pa ne znam :blush:.

Link to comment
Koliko baterija na tom mališi (onom sa fotke na vrhu strane :))može da izdrži i koliko joj treba da se napuni? Pretpostavljam da može da radi i na struju?
Baterija traje oko 3 h ako se ne koristi wi-fi, ako se wi-fi koristi onda oko 2:30...Punjenje traje oko 2:30, ako se puni dok je iskljucen, ako se puni dok je ukljucen, onda puno, puno duze (odustao sam poslje 6 sati).Zanimljivo je da trosi oko 2W kad je iskljucen, da bi se napajalo power dugme i elektronika oko njega. To za nedelju dana bateriju moze da ga skrese za 20 - 30%, a da nije ni ukljucivan.Ovo iznad je za bateriju od 4400 mAh. Na trzistu postoji i baterije sa vecim kapacitetom. Lap-topovi koji sad dolaze sa Atom procesorom ce znatno smanjiti potrosnju.Edit: Naravno, na struju moze da radi.
Nikad nisam koristila laptop pa ne znam :blush:.
Sve i da si koristila, za razlicite modele vaze razliciti podaci, tako da nije lose priupitati i provjeriti. Edited by Atreid
Link to comment

Hvala na brzom odgovoru :). Meni bi wi-fi (ili neki drugi oblik povezivanja na net) najviše i trebao za taj laptop, ali nije loše ni 2,5 sata (a i postoje veće baterije).To što si rekao za atom procesore se odnosi na ovaj model ili laptop uopšte?

Link to comment
To što si rekao za atom procesore se odnosi na ovaj model ili laptop uopšte?
Atom izlazi u Junu i pojavit ce se, odnosno vec se pojavljuje velikom broju uredjaja. Ovaj Eeepc 701 ne koristi Atom, koristit ce ga Asus Eeepc 901, pa se po mom misljenju isplati pricekati, ako nije hitno...
Link to comment

apropo malih ljapova upravo sam poceo koristiti x61s1199340741_1.gifumesto t61p mnogo zgodniji za stalne stalne sastanke i putovanja. S druge strane velika je nevolja sto je rezolucija ogranicena na mizernih 1024x768 te je malo zajebano sagledavati siroke i velike excel plahte, visio & project planove. Dusu dao za PP.edit: popravljna slika.

Edited by Bustin
Link to comment

Okay, biranje se svelo na:DELL Inspiron 1525 - C2D T5550 RED <- vrlo bitan detalj15.4" Widescreen WXGA (1280x800) Display, Intel C2D T5550 1.83GHz FSB 667MHz Cache 2MB, Intel GMA X3100, 1GB DDR2, (s tim što sam pitala da mi dodaju još 1 GB, kažu može)120GB HDD (5400RPM), DVDRW 8x, modem, LAN, WiFi 802.11b/g, Bluetooth, 2.0MP Webcam,Dell Travel remote Control,Battery 6-cell 56WHr Li-IonBez ovog dodatnog 1 GB RAM-a oko 570 ?.Da li da još nešto menjam i jel ovo skupo? Ili da ipak dodam još 100 ? za neku Toshibu (ali njih nema crvenih :( ) ?

Link to comment

Ne znam u Srbiji, ali ja bih uvek izabrao Dell. Od njih sam vec kupovao 5 komada, nikada nijedan problem, tehnicka podrska maestralna. A po ovom specu, mislim da je cena super. Val, uzimaj.Toshibe se kloni, osim ako ides na nesto specijalizovano - u mom slucaju je to Satellite P20, koji iako stariji od 3 godine i dalje ima bolji spec od mnogo desktopova - a i ekran mu je stravicnih 17" (kvalitet ekstra). Ostalo, obicnije od njih ne bih dirnuo ni stapom.

Link to comment

jebo te male, sta rekoste, koji je nabolji veliki [17"], a da je desktop replacement tj. da su tezina+gabariti/autonomni rad skroz podredjeni - performansama? -bice 100% na struji, na stolu, to mi treba, posto imam hp compaq nc6000, koji je - mobilna varijanta, al stara 5 godina, sa hardom od cetres' giga, slabasnim centrinom od 1.3mhz, sto ce reci-vreme je za doradu, ne skuplju od 800 jura, dok je glavni kriterijum - performanse, jerbo mi treba za sve, od [iz perspektive potrebnih sistemskih resursa, sitnica poput-] programiranja do 2-3d animacija [fles/maja]/montaze [premijer AKA opaki procesor, vel'ki hard, sto vise memorije; takoreci-sve]/postprodukcije [after effects][zahtevne igrice ne igram, al ako ce to ici u prilog masini s opakim delovima 'ardvera- razbijam se!]

Link to comment
Okay, biranje se svelo na:DELL Inspiron 1525 - C2D T5550 RED <- vrlo bitan detalj15.4" Widescreen WXGA (1280x800) Display, Intel C2D T5550 1.83GHz FSB 667MHz Cache 2MB, Intel GMA X3100, 1GB DDR2, (s tim što sam pitala da mi dodaju još 1 GB, kažu može)120GB HDD (5400RPM), DVDRW 8x, modem, LAN, WiFi 802.11b/g, Bluetooth, 2.0MP Webcam,Dell Travel remote Control,Battery 6-cell 56WHr Li-IonBez ovog dodatnog 1 GB RAM-a oko 570 ?.Da li da još nešto menjam i jel ovo skupo? Ili da ipak dodam još 100 ? za neku Toshibu (ali njih nema crvenih :( ) ?
evo trošim dell-a inspiron 1520 i za sada se pokazao jako dobro. doduše, izdužio sam se za 2 GB na visti i separatnu video karticu (bilo kuda, civ4 svuda).črven, takođe. cool.gif
Link to comment

Okachila ovo juce na Sta ste poslednje pazarili, ali je prikladnije ovde a propos priče o dellu.DELL XPS 1330 t1550xps_1330_right_alternate2_redback_314.jpg13.3" Widescreen WXGA (1280x800) Display, Intel C2D T5550 1.83GHz FSB 667MHz Cache 2MB, Intel GMA X3100, 1GB DDR2, 160GB HDD (5400RPM), DVDRW 8x,LAN, WiFi 802.11b/g, Bluetooth, 2.0MP Webcam,Fingerprint Reader, Battery 6-cell 56WHr Li-Ion,Vista Home Basic S tim što sam takodjer povećala memoriju na 2GB. Pri kupovini bi mi bitno da je prevashodno lagan i mali (13'' ekran, 1.9kg), ali da je dovoljno jak da moze bez problema da istrpi recimo CS3. Uzela ga pre neki dan.. i chachkam ceo vikend. Dobra i jaka masina. Sa budzenjem memorije iznelo me oko 860 eur. Chekala sam da mu padne cena jer se dugo drzao na 1000 i preko.

Edited by Lynn
Link to comment
evo trošim dell-a inspiron 1520 i za sada se pokazao jako dobro. doduše, izdužio sam se za 2 GB na visti i separatnu video karticu (bilo kuda, civ4 svuda).črven, takođe. cool.gif
Idem sutra da preuzmem moj, trebalo im je da nabave crveni (+ nađoh za još manje para u DPM pc market)RAM moram i ja uzeti ali mi video kartica neka besna ne treba jer ne igram igrice, više sam razmišljala da uzmem veći HD, nekako mi malo ovo 120 GB al dobro, za šta služi DVD-RW..Ono što 'tedoh da te pitam (vidim na Vista temi da si pokretač), kako si se navikao na Vistu i da li misliš da bi ti bilo bolje da si se zadržao na XP?Imam dilemu da li da se prešaltujem pod stare dane na drugi op.sys ili se XP ipak pokazao kao nezamenljiv.p.s. Lynn, ljapiška™ ti je mnogo цатка, možda samo da je 15.4' .. Edited by Valkyrie
Link to comment

Za dell XPS serije nema velike razlike u ceni izmedju 13.3' i 15.4' ekrana... again,... dala prednost light varijanti, a i oko se brzo navikne.Ako smem da udelim komentar o Visti... mnogo zauzima prostora na HD, o memoriji da ne govorim. Ne odgovara mi podela na particije, jer bukvalno C ima 130 Gb usable, a recovery disc 10... ne ussudjem se da vrshim reparticiju iako imam program jer sam chula da moze da se sjebe sistem. Ince, radi skroz ok.. brzo i ne zeza. No, time shall tell...Valk, pozlatio ti se DeLLija :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...