Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

A koje su to pare? :) U principu mi se preterano ne sviđaju ni jedan ni drugi. Neintegrisana karta je jedva nešto bolja od integrisane, a i procesori su baš "budžetski".
6 glava...missim, sve je "budzetski" danas, nista mi time ne govoris. Ja tragam za best-buy-om u toj ceni. Imas neki alternativni predlog?hvala ljudi, potpuni sam laik...
Link to comment

uzeo sam HP upravo. ako ce se kvari, pokvarice se u tih godinu dana kapiram. xp sam oteo za dz, ima ekran od 17'', a i uliva mi vise poverenja od asera...sta je tu je. hvala svima na pomoci, znacilo mi je onoliko

Link to comment

Jbt, HP uliva veće poverenje od Acera :huh: Mislim, ok, kapiram ja da ljudi nisu čuli za Acera a svako zna za HP štampače, ali HP na naše tržište uglavnom šalje trash. Što ne reče da se dvoumiš između HP-a i Acera, tu se preporučuje Acer bez razmišljanja. Acer je ekstra firma, rade odlično, imaju stopu rasta brutalnu 40-70% zavisno od kvartala, najbrže napreduju na tržištu (bili 6. proizvođač po tržišnom udelu pre koju godinu, sada su treći) i prva su firma koja ima izgleda da u budućnosti razdvoji vodeći HP-Dell tandem, kao što i treba. I ono najbitnije - na naše tržište šalju odlične kompove, imaju super cene i pouzdan hardver. Jbg...

Edited by Filipenko
Link to comment

Hvala ali je izbor pao. Dva glavna konsultanta za kupovinu imaju po Asera i Toshibu, i savetovali su me da je ovo za te pare bolji izbor. Naravno, oni imaju teske zverine...

Link to comment

za acera samo mogu da potvrdim ono što je već neko napisao na forumu; dobar je za reumatičare kojima prija grejanje ruku <_< nisam uopšte zadovoljan svojim Aspire-om mada mi se čini da za to dobre zasluge ima i Win Media Centar koji je neviđen krš od OS-aedit: Aspire sa Turion procesorom, otprilike prethodnik ovog Miroslava Jeftića

Edited by Biohemija
Link to comment

Koliko je star? Noviji Acer-i su dosta bolji od Acer-a od pre godinu-dve. Mada u budžetskoj klasi ne može uvek sve da bude potaman, tj. negde mora da se napravi kompromis. :)

Link to comment

ovo je moj prvi post na novoj masini...vidi je sta radi...kako samo kuca...vidi font, vidi boju :P naravno, prvi utisak je super ali tek cu mu sutra instalirati neke ozbiljnije programe i zadati zahtevnije zadatke. 17" je za sad osnovni utisak...pomeram glavu kao da gledam tenis iz prvog reda :D

Link to comment
Koliko je star? Noviji Acer-i su dosta bolji od Acer-a od pre godinu-dve. Mada u budžetskoj klasi ne može uvek sve da bude potaman, tj. negde mora da se napravi kompromis. smile.gif
pa da, to objašnjava. model od pre dve godine sličan ovom. mada i dalje mislim da će da bolje radi kad mu insaliram normalan XP professional i batalim XP Media Centar sa kojim je stigao. a uzeo sam ga jer su tih modela baš dosta prodali i zato što nema integrisanu grafičku nego regularnu.a novi modeli se stvarno manje greju? Edited by Biohemija
Link to comment

ja samo da pohvalim acera - već godinu i kusur dana se družim s aspire 9300 17'' desktop replacementom i nikakve gluposti mi nije pravio. a dok nisam video kod drugara toshibu, nisam ni znao kakvih sve gluposti ima..

Link to comment
pa da, to objašnjava. model od pre dve godine sličan ovom. mada i dalje mislim da će da bolje radi kad mu insaliram normalan XP professional i batalim XP Media Centar sa kojim je stigao. a uzeo sam ga jer su tih modela baš dosta prodali i zato što nema integrisanu grafičku nego regularnu.a novi modeli se stvarno manje greju?
Nije neka velika i bitna razlika između ta dva XP-a. što se tiče grejanja, nisam ih lično koristio pa ne mogu da tvrdim, ali sigurno da se noviji procesori manje greju, budući da manje troše. Ali više nagađam. :)
Link to comment
ja samo da pohvalim acera
Još 1 glas za istog. Imam ga godinu i 3 mj., nije bio preskup, i dosad nas (dijelim s bratom) savršeno služi. Jedinu frku smo imali s punjačem, što je bila greška više (čitaj: ljudske) sile.
Link to comment

Ja kupio ovaj Asus 701 G4 surf crni i evo, prvo ukljucenje na forum sa njega...Ova mala spravica je totalno ludilo... super je :)==========Edit: fotkica i komentar poslje par dana igranja sa njim...img0114ol0.jpgPrvo, 7" nije malo, moze sasvim pristojno sve da se vidi i procita. Treba malo podesavanja i updatea za KDE grafiku i nasa slova. Xandros linux radi odlicno + sto su svi drajveri tu, za razliku od "velikog" kompa gdje ni dan danas nisam namjestio sve. Jako je zgodan za nosanje, moze se sa njim gdje hoces. Mislim da mu je to najveca prednost. Ovaj mini lap-top nije za ozbiljan rad, ali je vise nego koristan kad covjek nije pri desktop kompu. Sasvim pristojno, za 250 eura, koliko kostaju malo bolji mobilni telefon ovo je daleko korisnije. OK, doce kasnije i taj MSI, i taj HP (koji je sranje sa tim C7 VIA), pojavit ce se i Eeepc 900, ali kod kompjutera je uvijek tako, dolaze bolji za isto ili manje para, tako da uvijek mozes cekati bolji koji samo sto nije izasao. Tom logikom, ne bi kupio ni onaj prvi Commodore, vec bi cekao bolji, cekao, cekao...Evo kako forum izgleda na njemu:snapshot1cn9.png

Edited by Atreid
Link to comment
assus eee PC
Dobio od drugarice da instaliram WIN na njega...Pa da dodam, da radi ok, čak malo brže od mog starog laptopa(koji jeste nakljukan svim i svačim), koji ima isto memorije i nazivno brzi procesor... Ali je ovde hard brz... Nisam nešto kresao Win pre instalacije, pa je uzeo nekih 1.6 GB posle... To se može smanjiti sa nLiteom, pa da ostane više "harda"... Internet explorer brlja prikaz, Opera i FF ne... Ako se neko odluči na ovo čudo i Win, preporuka je memorijska kartica, što veća, kao dodatni "hard"... Sve u svemu super stvar za u (žensku) torbu...Edit: Wireless radi odlično... Hvata sve i svšta, prosto ne verovatno... Edited by radisa
Link to comment
  • 3 weeks later...

Dobih od firme ovaj eeePC od Asusa, sa 8 GB solid state flash diskom, i internet key HSDPA-7Mb/sec.Radi super, i jako sam zadovoljan. Wireless je opak, i radi jako dobro. Jedino moram da se naviknem na Linux, koji nisam nikad koristio.Za putovanja, čitanje mailova i surf je odličan.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...