Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

Trebam informaciju, savet, pomoć, 500 evra... :D štagod, samo da rešim muku koja me je stisla!Elem, riknuo mi je onaj kako-li-se-zove kabl koji spaja laptop s njegovim monitorom, pa mi se gubi slika.Laptop je nešto matoriji, model Toshiba 1415-S173 (tako barem piše na poleđini), pa me zanima ima li neko pojma gde to mogu da popravim i koliko uopšte takva popravka može da košta? Laptop mi treba ko 'leba, jerbo ga rabim na poslu non-stop.Unapred hvala na odgovorima.;)

Link to comment

Probaj u PC Klinici u ulici Carice Milice...sad ne znam broj...Ja sam imao problema, doduse ne takvih, ali sa nesto starijim laptopom i sve su korektno i brzo odradili...

Link to comment

Kupujem prvi laptop. Posavetujte me da li da instaliram Windows XP ili Vistu. Dve veoma kompetentnei iskusne osobe imaju oprecno misljenje. Ja imam iskustva samo sa XP i ono je OK. Inace, performanse moje buduce machine su: HP 6735s Procesor: AMD Athlon X2 Dual-Core QL-60 (1.9-GHz )Cipset: AMD M780GMemorija: 2 GB DDRII 800MHzHard disk: 250GB SATA 5400rpmGrafika: ATI Radeon HD 3200 Ekran: 15.4-inch diagonal WXGA BrightViewOpticki uredjaj: DVDRW DL LightScribeMreža: modem, LAN, WLAN, Bluetooth Konektori: 4 x USB 2.0, VGA, multi card readerExpress card slot Težina / Dimenzije: 2.7kg., 358.0 x 266.8 x 32.3 mm cena: 33000 Webcamera: Integrated webCamiznos PDV-a 2640 Operativni sistem: Free DOSUKUPNA CENA: 35640 Ostale napomene: garancija 1 godina

Link to comment
Kupujem prvi laptop. Posavetujte me da li da instaliram Windows XP ili Vistu. Dve veoma kompetentne i iskusne osobe imaju oprecno misljenje. Ja imam iskustva samo sa XP i ono je OK.
Ја бих се одлучио за Висту на твом месту.
Link to comment
Kupujem prvi laptop. Posavetujte me da li da instaliram Windows XP ili Vistu. Dve veoma kompetentnei iskusne osobe imaju oprecno misljenje. Ja imam iskustva samo sa XP i ono je OK. Inace, performanse moje buduce machine su: HP 6735s Procesor: AMD Athlon X2 Dual-Core QL-60 (1.9-GHz )Cipset: AMD M780GMemorija: 2 GB DDRII 800MHzHard disk: 250GB SATA 5400rpmGrafika: ATI Radeon HD 3200 Ekran: 15.4-inch diagonal WXGA BrightViewOpticki uredjaj: DVDRW DL LightScribeMreža: modem, LAN, WLAN, Bluetooth Konektori: 4 x USB 2.0, VGA, multi card readerExpress card slot Težina / Dimenzije: 2.7kg., 358.0 x 266.8 x 32.3 mm cena: 33000 Webcamera: Integrated webCamiznos PDV-a 2640 Operativni sistem: Free DOSUKUPNA CENA: 35640 Ostale napomene: garancija 1 godina
XP, naravno...I, Vinska, HP (na nasem trzistu) nikako nije dobar izbor... obrati paznju na Lenovo...
Link to comment

Интересантно ми је каква су искуства овдашњих експерата по којима су тако убеђени да је Виста промашај? Или се то само базира на Мајкрософт-бешинг компјутерској штампи? Виста је досад најбољи (МS) ОS, без обзира на што није савршен (као што није ниједан).

Edited by Indy
Link to comment

Imaš dobar procesor, dovoljno RAMa i dovoljno jaku grafičku karticu da ti Vista radi pouzdano i brzo.Dakle, vodi se samo dvama pitanjima - što ti je jeftinije i za koji ćeš OS imati drajvere i podršku.

Link to comment
  • 2 weeks later...
Trebam informaciju, savet, pomoć, 500 evra... :D štagod, samo da rešim muku koja me je stisla!Elem, riknuo mi je onaj kako-li-se-zove kabl koji spaja laptop s njegovim monitorom, pa mi se gubi slika.Laptop je nešto matoriji, model Toshiba 1415-S173 (tako barem piše na poleđini), pa me zanima ima li neko pojma gde to mogu da popravim i koliko uopšte takva popravka može da košta? Laptop mi treba ko 'leba, jerbo ga rabim na poslu non-stop.Unapred hvala na odgovorima.;)
odnesi u CT servis, nisu skupi a znam da će ti rešiti problem. osim toga ovlašćeni su servis za toshibe, a i toshiba u francuskoj ulici svoje laptopove nosi u ct jer "nemaju adekvatan alat"
Link to comment
Kupujem prvi laptop. Posavetujte me da li da instaliram Windows XP ili Vistu. Dve veoma kompetentnei iskusne osobe imaju oprecno misljenje. Ja imam iskustva samo sa XP i ono je OK. Inace, performanse moje buduce machine su: HP 6735s Procesor: AMD Athlon X2 Dual-Core QL-60 (1.9-GHz )Cipset: AMD M780GMemorija: 2 GB DDRII 800MHzHard disk: 250GB SATA 5400rpmGrafika: ATI Radeon HD 3200 Ekran: 15.4-inch diagonal WXGA BrightViewOpticki uredjaj: DVDRW DL LightScribeMreža: modem, LAN, WLAN, Bluetooth Konektori: 4 x USB 2.0, VGA, multi card readerExpress card slot Težina / Dimenzije: 2.7kg., 358.0 x 266.8 x 32.3 mm cena: 33000 Webcamera: Integrated webCamiznos PDV-a 2640 Operativni sistem: Free DOSUKUPNA CENA: 35640 Ostale napomene: garancija 1 godina
iz mog iskustva sa amd i intel based računarima, toplom preporučujem uvek intel, ali ako imaš lične preferencije glede amd cpu, onda ok.2gb ram je dosta za vistu koju szbog svega ukupno što je čini, preporučujem u odnosu na xp. lično kod koristim xp na svom laptopu (pre svega jer je malo stariji), a na svim ostalim računarima je instalirana vista business i vista ultimate
Link to comment
Kupujem prvi laptop. Posavetujte me da li da instaliram Windows XP ili Vistu. Dve veoma kompetentnei iskusne osobe imaju oprecno misljenje. Ja imam iskustva samo sa XP i ono je OK. Inace, performanse moje buduce machine su: HP 6735s...
Imam ovaj racunar 20-ak dana... Instalirao XP SP2 + SP3... Svi driveri, kao i poneka aplikacija, se mogu download-ovati za zvanicnog HP sajta i sve radi sjajno (nije argument za izbor OS-a, jer se mogu "skinuti" i driveri za Vistu)... Prica o AMD ili Intelu, kvalitetu HP-a i slicne price su potpuno smesne kad je u pitanju laptop cija cena je jedva preko 400 evra...
Link to comment
Kakav polovnjak mogu da zbudžim za 300 evra i koliko je uopće pametna ta investicija?
Mačka u džaku, kao i sve polovnine. Sa ovako niskim cijenama novih, ja se ne bih kockao. Nije vrijedno nerava.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...