Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

...I dalje mi nije jasno gde odlazi ceo gigabajt memorije.
Iskreno, ni meni nije baš jasnije kako ceo mega, a sinoć sam zbog ove priče čak i na brzinu preleteo onaj dokument o memory managment-u... Ali recimo grafika 256, TV, zvučna, modem,mrežna, usb-ovi + što sistem i bez toga uzme još 512MB u gornjem opsegu(prema tom dokumentu) i eto, valjda se nekako nakupi... Edited by radisa
Link to comment
Prošlo je desetak dana, 'ajde daj nam malo impresija ...Jako sam zainteresovan, pa me znaima kako se ponaša...
sorry, ne postizava se, na more sam :)naravno, nosam ga sa sobom gde god da se setam, a setam se podosta i nimalo mi ne smeta - lagan je k'o perce! fino hvata mreze (mada kazu da je asus tu bolji), baterija mu traje i preko 4 sata...zasad nemam ozbiljnih zamerki, sve mi je ok. doduse, kupio sam ga pred put, nista jos nisam instalisao na njega, osim firefoxa, winace-a i winampa. mada, kad bolje razmislim, necu mnogo toga ni dodavati, meni on sluzi da pogledam mejlove, malo procunjam po netu i to je to. Edited by aram
Link to comment
  • 2 weeks later...

vec nekoliko dana koristim tudji lap top i nenomalno je poceo da brndzi. nekad zvuci kao traktor, a lap top je kupljen pre tri meseca. inace radi najnormalnije. mogao bi neko ko ima lap top duze vreme da mi odgovori da li je to normalno i da li se to cesto desava lap topovima?

Link to comment

Da li je neko imao iskustva sa Dell Studio 15? Ovo mi ne izgleda lose za oko 55000 RSD, posebno sto je garancije 3 godine:Procesor Intel? Core2 Duo T5750 2.0GHz 2MB FSB667Memorija 2048MB DDR2 667MHzHDD 250GB SATA 5400rpmMonitor 15.4" WXGA 1280x800 Crystal BriteGrafička karta ATI Mobility Radeon HD3450 256MBCD/DVD DVD RW Dual LayerZvučna karta 16-bit Sound CardZvučnici Stereo SpeakersModem V.92 56k Fax ModemMrežna karta 10/100 EthernetWireless 802.11 a/b/gOperativni sistem Bez operativnog sistemaBaterija 6 cellTežina 2.78kgBluetooth Integrisan BluetoothCard Reader Integrisan 8-u-1 čitač kartica (SD Memory Card, Memory Stick, Memory Stick PRO, MultiMediaCard, SmartMedia Card, Memory Stick Duo, xD-Picture Card)USB 3AudioOut 1MicIn 1FireWire (IEEE 1394) 1ExpressCard slot (34/54mm) 1Modem (RJ 11) 1LAN (RJ 45) 1Analogni VGA 1HDMI 1TV Out 1Web Camera 2.0 MPxGarancija 36 meseci

Link to comment
vec nekoliko dana koristim tudji lap top i nenomalno je poceo da brndzi. nekad zvuci kao traktor, a lap top je kupljen pre tri meseca. inace radi najnormalnije. mogao bi neko ko ima lap top duze vreme da mi odgovori da li je to normalno i da li se to cesto desava lap topovima?
Verovatno je prolupao neki ventilator, a možda mu je nešto i zapalo medju lopatice.Obzirom da je star samo 3 meseca, najbolje je odmah reagovati i reklamirati kvar, jer ukoliko se potpuno zaglavi, može doći do ozbiljnijeg kvara.
Link to comment
vec nekoliko dana koristim tudji lap top i nenomalno je poceo da brndzi. nekad zvuci kao traktor, a lap top je kupljen pre tri meseca. inace radi najnormalnije. mogao bi neko ko ima lap top duze vreme da mi odgovori da li je to normalno i da li se to cesto desava lap topovima?
Imam ja 2 komada zadnjih par godina i slicno se ponasaju kad su pod opterecenjem. Jedan (Compaq) je bas bio nesnosan, a pomoglo je kada sam mu prebacio Power plan permanentno na "Power Saver" (koji se obicno koristi samo kad si na baterijama). To ga je dosta utisalo, a nisam primetio neki pad u performansama (kojim Vista preti). A vredi i proveriti da li slobodni otvori koji usisavaju i izbacuju vazduh (kad se drzi u krilu cesto se otvor zablokira odecom). Edited by Indy
Link to comment

Nije normalno, moj Core 2 Duo je najtiši laptop koji sam čuo, ako još nema ni neku zvjer od grafičke trkom u servis.

Imam ja 2 komada zadnjih par godina i slicno se ponasaju kad su pod opterecenjem. Jedan (Compaq) je bas bio nesnosan, a pomoglo je kada sam mu prebacio Power plan permanentno na "Power Saver" (koji se obicno koristi samo kad si na baterijama). To ga je dosta utisalo, a nisam primetio neki pad u performansama (kojim Vista preti). A vredi i proveriti da li slobodni otvori koji usisavaju i izbacuju vazduh (kad se drzi u krilu cesto se otvor zablokira odecom).
Pad performansi odnosi se na to da se u tom slučaju dopušta samo 50 % tno opterećenje CPjUja.
Link to comment
  • 2 weeks later...
Narode, aj' preporucite neke zgodne, male, kompaktne zvucnike za lap top. Po pristojnoj ceni. Blagodarim.
Nešto od Logitech-a, V 10 , idu na USB kao i ostali, pristojan zvuk... Ima V20 serija koji su bolji, skuplji i teži...Kada kažem pristojan zvuk mislim na zvuk koji mogu da daju i notebook i takvi mali USB zvučnici.
Link to comment

ljudi, nemojte da me ostavite bez odgovora :(Karakteristike lap topa suASUS F3E-AP202,Intel Mobile Core 2 Duo t7250 2,0 ghz,2x 1024 mb,15,4''; rezolucija 1280x800SATA 160 GB,Intel GMA X3100 up to 256 MB,DVD RW,Bluetooth,56 modem...i to bi negde otprilike bilo to. Covek ga ceni za 46000, a lap top zeli da kupi jedan moj drugar koji i nije bas pri velikoj pari. Stvarno ne bih voleo da preplati masinu pa ako ima nekog ko se razume nek mi kaze da li je cena odgovarajuca.

Link to comment

Mašina je OKovde kaže da je on 580E (78*580=45240) u Gigatronu, nov, neotpakovan... Ako ga neko nudi polovnog, odjebi ga i kupi u radnji... Ako nudi novog, obarj cenu, kaži u radnji je jeftiniji...

Link to comment

Hvala zaista.Lap top je nov i uz to bice otplacivan na rate. Kada sam napisao da "covek ceni lap top toliko i toliko" propustio sam da kazem "covek iz servisa ceni lap top toliko i toliko". jos jednom hvala.

Link to comment
Čime da obrišem monitor laptopa? Imam onu mikrofiber krpicu ali ove razmrljane bube se ne daju (jebiga, poneo me gnjec-gnjec instinkt)..
One specijalizovane vlažne maramice su dobre za to. Imam jedno pakovanje marke Hama, imaš ih u Tehnomarketu.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...