Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

Treba mi preporuka za laptop u cenovnom rangu 600-800 evra. Primarna namena bi bile igrice. Zapeo sestric da uzme, a izgleda da je uspeo nekako da nagrebe/izmoli pare. Kad kazem igrice, ne mislim da Crysis very high i slicno, vec na primer CoD4, GTA SA, WoW na medium detaljima, ako me razumete (ne zna dete ni sta je AA, senke,... bitno je da moze da pokrene novije igrice, a da ne stuca).Koliko vidim, u tom cenovnom rangu, dominiraju razne 8600, 9500, 3470 i sl.Ovaj me je zapao za oko, a koliko sam procitao OK je po pitanju multimedije. Jel ima jos nesto za te pare? :)

Edited by nbg4ever
Link to comment
Treba mi preporuka za laptop u cenovnom rangu 600-800 evra. Primarna namena bi bile igrice. Zapeo sestric da uzme, a izgleda da je uspeo nekako da nagrebe/izmoli pare. Kad kazem igrice, ne mislim da Crysis very high i slicno, vec na primer CoD4, GTA SA, WoW na medium detaljima, ako me razumete (ne zna dete ni sta je AA, senke,... bitno je da moze da pokrene novije igrice, a da ne stuca).Koliko vidim, u tom cenovnom rangu, dominiraju razne 8600, 9500, 3470 i sl.Ovaj me je zapao za oko, a koliko sam procitao OK je po pitanju multimedije. Jel ima jos nesto za te pare? :)
Multimedia i igrice više nisu jedno te isto.Kreni od toga da laptop mora da ima grafičku sa svojih min. 256 grafičke memorije jer u suprotnom neće se naigrati novih igrica.Za ovaj model ne vidim koja je grafička pa se bojim da nije nešto tipa Intel što uzima osnovnu memoriju...
Link to comment

A kako stoje stvari sa lapovima koji imaju dobru graficku, a recimo manji ekran, hdd, (donekle) slabiji proc, manje prikljucaka,... Jel ima tako nesto, ili po pravilu sa boljom grafickom idu i bojle komponente?Dakle da se, ili ustedi stotinak evra, ili da se za istu cenu dobiju bolje performanse kod igranja?

Link to comment
A kako stoje stvari sa lapovima koji imaju dobru graficku, a recimo manji ekran, hdd, (donekle) slabiji proc, manje prikljucaka,... Jel ima tako nesto, ili po pravilu sa boljom grafickom idu i bojle komponente?Dakle da se, ili ustedi stotinak evra, ili da se za istu cenu dobiju bolje performanse kod igranja?
Vidi tako nešto kod Dell-a oni imaju takve varijante da možeš sam donekle birati komponente, za ostale nisam siguran, ustvari HP i Toshiba znam da sigurno nemaju takve varijante, nešto slabija konfiguracija a odlična grafička. Obično to prati jedno drugo i procesor i hdd i veći monitor (što je i logično).
Link to comment
A kako stoje stvari sa lapovima koji imaju dobru graficku, a recimo manji ekran, hdd, (donekle) slabiji proc, manje prikljucaka,... Jel ima tako nesto, ili po pravilu sa boljom grafickom idu i bojle komponente?Dakle da se, ili ustedi stotinak evra, ili da se za istu cenu dobiju bolje performanse kod igranja?
Ja bih ti preporučio da pogledaš i ova 3 komada, sa posebnim osvrtom na prvi...MSI GX700X-255EU MSI GX610PX-013EU MSI GX600PX-211EU Kod drugog je "mana" što ima turion, a ne C2D procesor, ali je inače OK mašina, a prvi je verovatno najbolje u klasi oko 800E...Inače MSI ima najbolji odnos cena\komponente, ali ponekad pate od dečijih bollesti ( driveri, kvarovi, ali nema problema sa garancijom i tako sitnice...Inače 2, kolega Wall je u pravu da se sve povećava srazmerno... Edited by radisa
Link to comment
Inače MSI ima najbolji odnos cena\komponente, ali ponekad pate od dečijih bollesti ( driveri, kvarovi, ali nema problema sa garancijom i tako sitnice...
Iz licnog iskustva da prijavim los USB (i to onaj jedini s desne strane gde logicno ide mis) i dzek za slusalice. Jesu sitnice, ali iritiraju.
Inače 2, kolega Wall je u pravu da se sve povećava srazmerno...
Osim monitora. Cak kad krenes prema najjacim stvarima, monitor odjednom krene da se smanjuje (kao, biznis juzerima ne treba velik monitor).
Link to comment
Iz licnog iskustva da prijavim los USB (i to onaj jedini s desne strane gde logicno ide mis) i dzek za slusalice. Jesu sitnice, ali iritiraju.
Ma ja sam se jebo 3 sata sa drajverima za grafičku, skinutim sa MSI-jevog sajta... Nije mogao da prepozna karticu... Na kraju sam malo budžio, sa ne baš originalnim drajverima da bi proradilo... To ozbiljnim firmama ne bi smelo da se dešava...
Osim monitora. Cak kad krenes prema najjacim stvarima, monitor odjednom krene da se smanjuje (kao, biznis juzerima ne treba velik monitor).
Da, ovo sam i ja primetio... A najjače™ je kad 12' inčnu mašinu, koja ima komponente kao i 15'4 naplate par stotki više, jer je namenjena poslovnjacima... Pa jebem li ga, ne može to biti toliko skuplje ako ga budžiš u manju kutiju... Po toj logici Assus 4G surf bi trebao da košta 1500e, jer je mali i kompaktan :rolleyes: Edited by radisa
Link to comment
Vidi tako nešto kod Dell-a oni imaju takve varijante da možeš sam donekle birati komponente, za ostale nisam siguran, ustvari HP i Toshiba znam da sigurno nemaju takve varijante, nešto slabija konfiguracija a odlična grafička. Obično to prati jedno drugo i procesor i hdd i veći monitor (što je i logično).
Nisam rekao, ali bitna stvar je i "dostupnost". Znaci da mogu oni da odu u prvu prodavnicu i da uzmu lap bez da razmisljaju previse. Iz nekog razloga, Acer mi je delovao kao da ima najveci izbor. Ovaj prvi MSI sam takodje primetio i deluje OK kao i ovoHvala obojici ;)
Link to comment
Iz licnog iskustva da prijavim los USB (i to onaj jedini s desne strane gde logicno ide mis) i dzek za slusalice. Jesu sitnice, ali iritiraju.Osim monitora. Cak kad krenes prema najjacim stvarima, monitor odjednom krene da se smanjuje (kao, biznis juzerima ne treba velik monitor).
Pa zavisi.Menadžmentu treba notebook za e-mail, čitanje izveštaja, prisup ERP-u, ovaranje pdf-ova i svi mogući oblici mreže da bi uvek bili "on line".Ono što je mene oduševilo iz tog segmenta jeste Toshiba R500 malo veći od papira A4 formata, 2 cm debljine sve moguće konekcije od GPRS-3G do 1Gb LAN-a, fantastičan 12" wide ekran, baterija koju je jako teško isprazniti... I sve to upakovano u 1kg! Stvarno dobra mašina za takve korisnike...
Link to comment
Nisam rekao, ali bitna stvar je i "dostupnost". Znaci da mogu oni da odu u prvu prodavnicu i da uzmu lap bez da razmisljaju previse. Iz nekog razloga, Acer mi je delovao kao da ima najveci izbor. Ovaj prvi MSI sam takodje primetio i deluje OK kao i ovoHvala obojici ;)
Nema na čemu!P.S.Ova grafička u toshibi je osetno slabija od prethodno pomenute. Imaj u vidu da će svaka nova igrica verovatno biti zahtevnija a upgrade kod laptopova nije baš jednostavna a često i nemoguća...
Link to comment

Znam, znam. Al ajde sad ti to utuvi detetu od 12,5 godina u glavu.Vec dve godine ga odgovaram od toga, ali se sad i moja pametna sestra stavila na njegovu stranu, pa ce mu dodati koliko bude trebalo.Da li treba da pomenem da kuci vozi radeona 9550 i 15" TFT sa odzivom od 16 minuta :D

Link to comment
Ma ja sam se jebo 3 sata sa drajverima za grafičku, skinutim sa MSI-jevog sajta... Nije mogao da prepozna karticu... Na kraju sam malo budžio, sa ne baš originalnim drajverima da bi proradilo... To ozbiljnim firmama ne bi smelo da se dešava...
radisa, sapatnice, ja sam tako presao na Vistu :(
Da, ovo sam i ja primetio... A najjače je kad 12' inčnu mašinu, koja ima komponente kao i 15'4 naplate par stotki više, jer je namenjena poslovnjacima... Pa jebem li ga, ne može to biti toliko skuplje ako ga budžiš u manju kutiju... Po toj logici Assus 4G surf bi trebao da košta 1500e, jer je mali i kompaktan :rolleyes:
Ne naplacujes proizvod onoliko koliko vredi, nego onoliko koliko mozes izvuci iz kupca. Ako celu liniju nazoves JapiDirektorskaPorasceVamPenisOdOvoga onda to mora da kosta.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...