Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

Evo upravo gledam njihovu brosuru koja je dosla uz Blic i sa strane pise sve cene su izrazene sa uracunatim PDV-om. Istu cenu ces dobiti ako probas da narucis preko njihovog sajta.

Link to comment
ne razumem? bila je toliko, sad vise nije??
ne, nego tu poruku pisao u BGu.pa mislim, da si najavio na vreme, dok nisam bio dosao - sad se vec vratio ovde :Dima li neki update - jesi li uzeo nesto?
Link to comment
Imas u Gigatronu neku akciju gde se nudi Toshiba A210-19A za 635 EUR sa garancijom od dve godine.
gundj...sto bas taj...najskupljia bas je dobar, sta? vidim da ima ove karakteristike :unsure: ...to je bio SF u vreme kad sam ja znao nesto o platformama...
Link to comment
gundj...sto bas taj...najskupljia bas je dobar, sta? vidim da ima ove karakteristike :unsure: ...to je bio SF u vreme kad sam ja znao nesto o platformama...
Gundjaj, gundjaj... :D Za te pare, ovo je po meni extra laptop, pogotovo zbog garancije od 2 godine. Ako vec hoces nesto jeftinije, onda imas Toshiba A215S-7414 za 530 eur, ali sa garancijom od godinu dana i naravno, losijom konfiguracijom.Imas i HP 6720s za 540 eur, ali bez instaliranog Windows-a/Linux-a i sa nesto boljom konfiguracijom od ove jeftinije Toshibe.
Link to comment
Gundjaj, gundjaj... :D Za te pare, ovo je po meni extra laptop, pogotovo zbog garancije od 2 godine. Ako vec hoces nesto jeftinije, onda imas Toshiba A215S-7414 za 530 eur, ali sa garancijom od godinu dana i naravno, losijom konfiguracijom.Imas i HP 6720s za 540 eur, ali bez instaliranog Windows-a/Linux-a i sa nesto boljom konfiguracijom od ove jeftinije Toshibe.
Ne bih da sirim propagandu nelegalizma, ali covek kupuje lap top jeftiniji od 600 evra. Ako ce 1/4 cene otici na placanje operativnog sistema, onda bolje da kupi gejm boj.Licno mislim da nema razlike od 1 ili 2 godine garancije...
Link to comment
Ne bih da sirim propagandu nelegalizma, ali covek kupuje lap top jeftiniji od 600 evra. Ako ce 1/4 cene otici na placanje operativnog sistema, onda bolje da kupi gejm boj.
Pa na njemu je da odluci. Ja bih se odlucio za laptop sa Free Dos-om, pa naknadno instalirao Linux i WinXP.
Licno mislim da nema razlike od 1 ili 2 godine garancije...
Veruj mi da ima. Ovo govorim iz licnog iskustva. Edited by maksas
Link to comment
Pa na njemu je da odluci. Ja bih se odlucio za laptop sa Free Dos-om, pa naknadno instalirao Linux i WinXP.
Pa to ka`em.
Veruj mi da ima. Ovo govorim iz licnog iskustva.
OK, ako tako kazes. Meni se lap topovi nisu kvarili, osim nakon bas duge upotrebe. Mislio sam da garancija sluzi samo da se pokaze ima li nesto "sa eksplozivom u sebi" , pa ako izdrzi godinu - izdrzace i dve.
Link to comment
OK, ako tako kazes. Meni se lap topovi nisu kvarili, osim nakon bas duge upotrebe. Mislio sam da garancija sluzi samo da se pokaze ima li nesto "sa eksplozivom u sebi" , pa ako izdrzi godinu - izdrzace i dve.
Ni meni se laptop nije kvario, ali kao sto sam negde ranije rekao, bilo je problema sa adapterom, pa je to uslo u garanciju. Medjutim imao sam dosta problema sa drugom opremom (fotoaparati, DVD player, itd...), koji su se kvarili nakon godinu dana, pa mi je tu visegodisnja garancija dobro dosla.
Link to comment
Ja bih se odlucio za laptop sa Free Dos-om, pa naknadno instalirao Linux i WinXP.
Ovo je definitivno pametnije. Mene užasno nerviraju OEM recovery diskovi i bezobrazluk proizvođača laptopova koji ti ne daju instalacioni disk operativnog sistema koji si platio. Tako da kada bih morao da ponovo biram išao bih na varijantu bez OS-a i naknadnu kupovinu. Sa druge strane, to Toshibu isključuje kao opciju pošto svi njihovi laptopovi (bar ovi iz A200 serije, a mislim i pro modeli) dolaze sa nekom verzijom preinstalirane Viste. Dakle, dobro razmisliti pre kupovine. Edited by Conspirator
Link to comment
Ni meni se laptop nije kvario, ali kao sto sam negde ranije rekao, bilo je problema sa adapterom, pa je to uslo u garanciju.
Ali to je zanemarljiv trosak (adapter) kada kupujes lap top. Meni se cini da je onda bolje izabrati ono sto ti vise odgovara, a da garancija bude tek druga - treca stavka pri odlucivanju. Ova prica sa OSom bi meni uvek igrala vecu ulogu od svega ostalog (osim samog hardvera), jer te tu opljackaju, a kao sto Conspirator rece, jos te i tretiraju kao da si ukrao softver koji si platio.
Medjutim imao sam dosta problema sa drugom opremom (fotoaparati, DVD player, itd...), koji su se kvarili nakon godinu dana, pa mi je tu visegodisnja garancija dobro dosla.
A sa ovim se slazem 300%. Kad kupujes DVD, apsolutno nema druge karakteristike koja je vazna, osim garancije. Ja pogledam kolika je garancija, pa racunam da ce toliko i trajati. Takodje, sav hardver iz te consumer price je cisti blef pri kupovini, pa je garancija izuzetno bitna.
Link to comment
Šta mislite o malom Asus-u. Ako je neko bio u prilici da ga proba bio bih mu zahvalan na utiscima. 701toppx3.th.jpg 701fre6.th.jpg 27690zv8.th.jpgNašao sam koješta:http://www.laptopmag.com/Review/Exclusive-...-Eee-PC-701.htmhttp://www.notebookreview.com/default.asp?newsID=3829http://www.eeeuser.com/
http://www.notebookreview.com/default.asp?newsID=4044Meni deluje privlačno - mali, lagan i tih; pruža internet, manji rad i zabavu za poneti. Bolje bi bilo da ima 10 a ne 7-inčni ekran ali zato košta kao bolji mobilni.
Vidjeh ga danas u Ada computers, cijena 22900 din. Simpa izgleda, neka mu za jos koji mjesec padne cijena, pa mozda i razmislim da ga uzmem... steta sto umjesto HDDa koristi flash ... edit: sad vidjeh na pcberza.rs ima ga za 20999 din. Edited by Atreid
Link to comment

Ako ti se ne žuri, sačekaj koji mesec i izlazi njegov naslednik sa većim ekranom, višom rezolucijom, više memorije i boljim procesorom (i tek malo većom cenom):CeBIT-2008-Asustek-039-s-Eee-PC-Second-Version-8-9-Inch-Screen-and-Memory-Boost-2.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...