Jump to content
IGNORED

SUV- dobri na asfaltu i malo van njega


Zizou

Recommended Posts

  • 1 month later...

uuu ovog rama desno vozi neki bugarin kod mene na ostrvu

 

a vidim da su ovi kamioneti popularni i kod mene na vračaru

 

juče sam video jako lep ford ranger na placu u busijama, čak je i odlična cena 15.000 ali je motor 3.2 šestak što je isto super ali ne u srbiji

 

inače cenim da postoji prokletstvo SUV, jednom kad se navikneš na taj lagani ulaz blago uzbrdo u vozilo više nema šanse da sedneš u normalno auto

 

išao sam da vidim kako mi se čini honda civic karavan, sve desetka ali ulaz u kola i sedeća pozicija katastrofa, stvarno.

  • +1 2
Link to comment

samo da prijavim da sam 7 dana vozio novi qashqai, 1.3, benzin, 155 konja, automatski menjac.

 

meh.

motor je u redu, menjac isto, iznutra je skoro pa ok ali se jako cudno ponasa na putu.

ne znam da li je zbog guma (Pilot) ili ima jos nesto... nestabilan je i nepredvidiv.

(vozio po mokrim drumovima, ne auto put, 10 stepeni temp, cca 600 km)

 

Link to comment

kaškai je jedno od precenjenijih avta da ja znam

 

probavao sam stari kada sam kupovao s/cross, ovaj ga počistio samo tako po svim vozačkim parametrima

 

posle sam probavao drugu generaciju kad sam hteo da menjam i ostao sam na starom vozilu iz 2014

 

mislim da tu ima neki konceptualni fejl ali me ne zanima pa se nisam ni trudio da provalim

Link to comment

stajaznam, ocekivao sam vise - ipak su pioniri ovog suv talasa. od njih je sve krenulo.

druga generacija je bila znacajno bolja od prve.

 

naposletku, verovatno se vise ni ne prave auti za nasu generaciju, vec za ove kojima nista vise nije bitno.

do nas je. omatorili smo.

  • +1 1
Link to comment
18 minutes ago, Djuro said:

samo da prijavim da sam 7 dana vozio novi qashqai, 1.3, benzin, 155 konja, automatski menjac.

 

meh.

motor je u redu, menjac isto, iznutra je skoro pa ok ali se jako cudno ponasa na putu.

ne znam da li je zbog guma (Pilot) ili ima jos nesto... nestabilan je i nepredvidiv.

(vozio po mokrim drumovima, ne auto put, 10 stepeni temp, cca 600 km)

 

drugačiji su za vožnju zbog svoje visine

 

na milošu velikom imaju čudne krivine(bez nagiba) pa mora da se gvinta volanom, tu sam primetio da 130kmh nije brzina koja mu paše na tom terenu

 

al je zato položaj u vožnji neprejebiv. meni su ti krosoveri jedno veliko :heart:

  • +1 1
Link to comment

meni je najbolji kros koji sam probao subaru vx /sada valjda crosstrac/ sa boxer dizel motorom 150ks, zato što ima sve to što se traži ali ukršteno sa dobro usaglašenom težinom i napadnom tačkom opterećenja vozila /ne mogu da se setim šta je prava reč za to kada osećate da bukvalno sami kontrolišete silu prijanjanja vozila na put/. nisam vozio bmw x serije ali ta kombinaciju sigurnosti i sportskog osećaja je nešto što je zaista nesvakidašnje. nisam ga samo kupio zbog toga što me odgovorio majstor za subaru, ne postoji dobitna kombinacija za srbiju motor-potrošnja-menjač-troškovi

Edited by Eleniko
Link to comment
4 minutes ago, Eleniko said:

meni je najbolji kros koji sam probao subaru vx /sada valjda crosstrac/, zato što ima sve to što se traži ali ukršteno sa dobro usaglašenom težinom i napadnom tačkom opterećenja vozila /ne mogu da se setim šta je prava reč za to kada osećate da bukvalno sami kontrolišete silu prijanjanja vozila na put/. nisam vozio bmw x serije ali ta kombinaciju sigurnosti i sportskog osećaja je nešto što je zaista nesvakidašnje. nisam ga samo kupio zbog toga što me odgovorio majstor za subaru, ne postoji dobitna kombinacija za srbiju motor-potrošnja-menjač-troškovi

 

subaru je vrv ok ali ga nikad nisam vozio (bas iz razloga zbog kojih te je majstor odgovarao od njega :) ).

x3 je ok, cak i x5, ali najstabilniji je x6. ali to je vec neka sasvim druga prica/kategorija/ciljna grupa.

Link to comment

Dovezao Xtraila.Utisak,udobnost sedista neverovatna.Kuk i kicma me nisu raskovali ni posle  900 km ture.1,6 dizel sa 130 konja dovoljno hitar i agilan za autoput uz potrosnju od 4,9 do 5,3 zavisi od voznje.Za voznju se oseca laganiji i manji nego sto jeste .Kamera 360 dosta pomaze i retrovizori velicine posluzavnika.

  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...