Jump to content
IGNORED

SUV- dobri na asfaltu i malo van njega


Zizou

Recommended Posts

On 22.11.2023. at 6:30, Desmond Bojčinski said:

Ja se zaljubio na prvi pogled u Ignisa kad je došao u Srbiju, promo cena bila 8700, imao keša da ga uzmem, žena kad ga videla bila u fazonu 

 

  Hide contents

Music Festival No GIF by Cosmic Accents

Danas bih, umesto da prodajem 13 godina starog punta za 2000, prodavao 6 godina starog Vatroslava za 12k al jebiga. 

 

 

ne znam da li znaš da ignis trenutno kod ovlašćenog zastupnika za srbiju košta preko 20,000 evra.

 

možda nije trebalo da ti ovo napišem.

Link to comment

ma to je sve besmisleno sa srbskim standardom

 

ja ni prvi novi jimny kad se pojavio za 17,000 nisam hteo ni da uzmem u razmatranje

 

a kamoli sada za 30,000.

 

 

  • +1 2
Link to comment
On 23. 11. 2023. at 13:04, Eleniko said:

 

 

ne znam da li znaš da ignis trenutno kod ovlašćenog zastupnika za srbiju košta preko 20,000 evra.

 

možda nije trebalo da ti ovo napišem.

malo si ga precerao sa tih 20k. hybrid automatic je 20800. krece od 16k. fakat je to i dalje preskupo.

Link to comment
On 21. 11. 2023. at 12:29, Grunf said:

ali kako drasticno? koliko je to drasticno? pricamo o evropskim prilikama, ne americkim. uglavnom se razlika u sirini i duzini meri u cm, i to jednocifrenim brojem, izmedju suv i klasicnih kola uporedive klase, npr golf vs mitsubishi asx vs suzuki sx4 s cross

 

 

 

U Nemačkoj babe, dede, mamike i 18godisnjaci od bogatijih roditelja voze neke ogromne BMWove i Rovere, i viši su ili tu negde visine mog petogodišnjaka. Meni deluju nekad baš glomazno (i zapravo ružno ali to je manje bitno) i sa jednim klincem i njegovom grdosijom sam imala skoro blisko iskustvo kad je mislio da ne treba da mi stane jer sam ja na biciklu u kruznom toku a hauba je bila dovoljno visoka da je meni bila do grudi. Muževljev otac vozi nekog velikog BMW-a, jako je visok i nije mi u tih par navrata bilo lako da udjem u njega, verovatno naviknuta na niska kola. Mozda to vise prija starim ljudima. Na svu tu veličinu sedela sam pomalo stisnuta izmedju dve (stare mrsave) zene, to mesto u sredini nije pravo mesto.* Nisu to veličine bas kao oni primeri iz američke krajnosti koje su spominjanje na temi (ali u salonima ih ima i očito ih neko kupuje) ali se zapitas gde se ovo vozi po Frankfurtu i okolini? I onda se još žale kako nemaju gde da parkiraju u starim garazama neshvatajuci da njima isti ljudi uzmu po dva mesta i da to sto pise da ima 50 slobodnih mozes da zaboravis.

Inace ti "lepi" normalni BMW-ovi su maltene postali retkost u lokalu, po pravilu srečeš te ogromne, ili dvosede kabriolete - maltene da nema ničeg između.

 

Verujem da je u Srbiji vozni park drugačiji kad su SUV-ovi u pitanju, možda nema toliko tih grdosija. Imamo li mi neku reč za ovaj auto, smorih se od pisanja? ;D

 

 

*Mi smo kupili VW Turana zbog naših potreba da smestimo povremeno 6 osoba u njega i on je naravno duži i širi malo od počivše Astre ali i dalje je manji od  SUV-ova koje imamo u garazi naših zgrada. Tu kad sedis pozadi imas prava tri mesta (zapravo su svih potencijalnih 7 mesta prava mesta). Čisto poređenja radi Tiguan koji je kao neka viša klasa auta i malo je veći nema pravo peto mesto pozadi i ima sveukupno manji kapacitet gepeka. Mi auto ne vozimo tako često, jer generalno nemamo tolike potrebe za autom za svakodnevni život.

  • +1 4
Link to comment
2 hours ago, x500 said:

Vidim juce na ulici 2 vozila: Kia Sportage (poslednja generacija) i Volvo V70 oko 25 godina star. Kia izgleda neupotedivo veca, a zasigurno ima manje mesta od V70.

 

 

mozda izgleda da je veci ali nije: Sportage je kraci od V70.

sirina otp ista.

Link to comment
2 minutes ago, Djuro said:

 

mozda izgleda da je veci ali nije: Sportage je kraci od V70.

sirina otp ista.

 

Cesto zbog dizajna ti automobili izgledaju i veci nego sto jesu - jos jedan minus po meni.

Link to comment
13 minutes ago, I*m with the pilots said:

 

Cesto zbog dizajna ti automobili izgledaju i veci nego sto jesu - jos jedan minus po meni.

 

nećeš verovati ali tvoj porodični touran je 23cm duži i 7cm širi od mog s-crossa.

Link to comment
4 hours ago, x500 said:

Vidim juce na ulici 2 vozila: Kia Sportage (poslednja generacija) i Volvo V70 oko 25 godina star. Kia izgleda neupotedivo veca, a zasigurno ima manje mesta od V70.

 

Screenshot_2023-11-27-16-56-48-823_com.android.chrome-edit.thumb.jpg.3d1296e5e70eeb0a637ac02dac579009.jpg

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Eleniko said:

 

nećeš verovati ali tvoj porodični touran je 23cm duži i 7cm širi od mog s-crossa.



VW Touran je za 10cm duzi od Qashqaia :) 

za 8 vm kraci od X Traila…

Link to comment
2 hours ago, Eleniko said:

 

nećeš verovati ali tvoj porodični touran je 23cm duži i 7cm širi od mog s-crossa.

Pa verujem, to i kazem - da često deluju vecim nego sto jesu. Turan i Tiguan jedan pored drugog su maltene isti po merama ali Tiguan deluje veće (a unutra je manji, sic)

 

Turan je porodicni auto pa ima i neko opravdanje za svoje mere, sto vecina tih baba-BMW-ova nema.

  • +1 2
Link to comment

Kia ima WiFi built in i wireless punjac za telefon. Plus 10godina garancije od bumper do bumper. O potrosnji da ne pricam. Zaboravim kada sam sipala benzin a siroce neko od tank.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...