Jump to content
IGNORED

SUV- dobri na asfaltu i malo van njega


Zizou

Recommended Posts

Radi poštenja, moram priznati da moj (inače antiprotivan) stav u pogledu SUV-a nije bio popravljen posle manjeg sudara koga sam imao pre nekoliko meseci. U kome sam ja bio kriv, srećom osiguran, zveknuo sam odazada u Toyota SUV koji je naglo stao ispred mene (umoran i neispavan - nisam vozio brzo, manje od 40 na sat.) Na njemu ni sa lupom ne može da se nađe trag da je uopšte dodirnut, a moj autić prs'o k'o zvečka:isuse:

 

Spoiler

20230418-153258.jpg

 

  • Tužno 3
Link to comment
1 hour ago, Indy said:

Osim zidarima ili stočarima, realno da običnim (urbanim) ljudima jednostavno nije neophodno da to voze.

 

Složiću se tako što ću da se ubrojim u stočare u smislu da redovno putujemo van grada po ruralnim predelima. Pogon na sva 4 je tu obavezna stavka, inače si ograničen na glavne puteve. Može i tako puno toga da se vidi, slava kijici gde nas je sve odvela, ali kada posle malo kiše kreneš da šlajfuješ po blatu ili posle malo snega po uzbrdici shvatiš koliko je to neozbiljno i nesigurno. 

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, peralozac said:

 

Složiću se tako što ću da se ubrojim u stočare u smislu da redovno putujemo van grada po ruralnim predelima. Pogon na sva 4 je tu obavezna stavka, inače si ograničen na glavne puteve. Može i tako puno toga da se vidi, slava kijici gde nas je sve odvela, ali kada posle malo kiše kreneš da šlajfuješ po blatu ili posle malo snega po uzbrdici shvatiš koliko je to neozbiljno i nesigurno. 

Ne samo po blatu, već i snegu (i to nekada pada ovde). Kada je jednom blizu Orange (NSW) naglo počelo da veje na serpentinama, a još noć, regularni automobili su se uglavnom priparkiralli sa strane puta da prođe najgore. Ja sam u Prado-u samo pičio, ništa nisam osetio taj mokri sneg (da ne kažem da za ceo put od oko 1000 km nisam morao ništa da sipam u njega, pošto ima 2 rezervoara! ) ... Ali, to je bio Prado sa posla, ne moj lični. I realno ne mora da se nužno auto ima u vlasništvu, posebno ako se ne vozi svaki dan (ima raznih drugih solucija, od običnog iznajmljivanja do ovih modernih izmotacija DriveMyCar itd.) Plus toga, ja i jesam bio (skoro) stočar... Sad, jedva čekam (penziju) da pređem na električni bicikl, a ako je baš loše vreme, može i gradski bus. Meni dosta.

Link to comment
18 minutes ago, Indy said:

Kada je jednom blizu Orange (NSW)

 

Say no more, u naranjiti nam žive rođaci, znam dobro taj kraj :). Nas je sneg uhvatio mnogo bliže, na Mt Baw Baw, iz milošte zvan DJ BoBo. Pamtim to kao da je bilo danas, 2009. i nisu mogli nigde da se iznajme lanci za kiu jer je bila gotova zimska sezona, ali kao ne bi trebalo da pada ništa i lep je dan... Srećom pa nas je uhvatilo na samom početku uspona, samo smo zašlajfali, uplašili se, odustali i vratili kući. Tu smo prelomili i brzo nakon toga kupili kuRAVu koja nas i dan danas (kuc-kuc u limariju) lepo služi.  

Edited by peralozac
Link to comment

Ja sam u jednom razgovoru sa poznanikom sada "biznismenom" i pitam ga:
Štaje bre ovo ovolike žene voze džipove i tenkove jedva vire preko volana, čemu to?
On mi kaže:
Pa i ja sam onoj mojoj kupio, što ti kažeš "tenk". Bolje da platim to nego da provedem noć u urgentnom.





...shiit has hit the fan

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...