Jump to content
IGNORED

SUV- dobri na asfaltu i malo van njega


Zizou

Recommended Posts

1 hour ago, radisa said:

Pa koji je motor? 

Zato ja imam crv iz 2018 sa cuvenim

motorom 2.4 dl 4 cyl i cepa super, od 2020 sud poceli da trpaju ovaj novi turbo 1.5 dl koji puta benzin u ulje koji je bio u mojem civicu, ubrzavao je ko porsche

Link to comment
49 minutes ago, I*m with the pilots said:

 

Najlošije je prošao taj BMW, skroz je spljeskan - ostali samo dugmići. Malo sam zacudjena, čuh toliko puta da se neko opredelio za BMW jer je "n puta kvalitetniji i bezbedniji od drugih".

To vise zvuci kao vozaci Volvoa

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Lezilebovich said:

To vise zvuci kao vozaci Volvoa

 

Ovo je došlo od trojice Nemaca. Jedan je objašnjavao kako je uzeo sinu "bezbedan auto" umesto Mini Morisa, kao da kad već vozi, da ne pogine. (?!) Sin naravno hteo da hvata ženske sa Minijem (tako mi je rekao, valjda nova generacija i novi hip autići), inače ima dva metera i meni bila smešna i sama zamisao da on vozi Minija :)

Link to comment
33 minutes ago, I*m with the pilots said:

 

Ovo je došlo od trojice Nemaca. Jedan je objašnjavao kako je uzeo sinu "bezbedan auto" umesto Mini Morisa, kao da kad već vozi, da ne pogine. (?!) Sin naravno hteo da hvata ženske sa Minijem (tako mi je rekao, valjda nova generacija i novi hip autići), inače ima dva metera i meni bila smešna i sama zamisao da on vozi Minija :)

Mini je, cak i onaj originalni engleski, dubok i ima mesta u njemu i za vise od dva metra. Ako ikad budem menjao auto, bice bilo sta od Minija, to je jedina marka za kojom okrecem glavu :)

  • Wub 2
Link to comment
15 hours ago, Lancia said:

Mini je, cak i onaj originalni engleski, dubok i ima mesta u njemu i za vise od dva metra. Ako ikad budem menjao auto, bice bilo sta od Minija, to je jedina marka za kojom okrecem glavu :)

Verujem da ima mesta, čisto mi onako na oko deluje malo, ali nisam zapravo nikad ni bila blizu jednom.

 

Kad smo kod toga, muževljev brat ima skoro dva metra i vozio je neko vreme VW Up! kao poslovni auto, nista mu nije falilo u njemu :)

Link to comment

ADAC izveštaj 2023: Poredak SUV vozila po pouzdanosti

 

16. Renault Kadjar – ocena 10 :grozan:

15.Volkswagen Tiguan – 9.3

14. Dacia Duster – 8.7

13. Peugeot 3008 – 8.2

12. Škoda Kodiaq – 7.7

11. Mitsubishi Outlander – 7.6

10. Kia Sportage – 6.7

9. Volvo XC60 – 5.4

8. Mazda CX-5 – 5.3

7. Škoda Yeti – 5.1

6. Hyundai Tucson – 4.2

5. Audi Q3 – 3.6

4. BMW X1 – 3.4

3. Audi Q5 – 3.2

2. Mercedes GLC – 2.8

1. BMW X3 – 2.3

 

btw, jos jedna potvrda da je Skoda napravila zesci promasaj sto je izbacila Yeti iz proizvodnje.

Link to comment

ne kapiram ovakve liste ako pored modela ne stoji godište ili barem godine na koje se model odnosi. X3 već ima nekoliko verzija i nisu sve isto pouzdane, da ne pominjem duster, sportage itd.

 

dalje, velike razlike u odnosu na liste sličnih organizacija iz drugih država. 2019 kada sam kupovao aktuelno vozilo, birao sam tako što sam otvorio engleski AAA /ako sam dobro upamtio ime, prašćajte/ i gledao šta još hvale sem subarua dokle mogu da dobacim finansijski.

 

tako sam kupio suzuki s-cross koji i dalje dobro prolazi na testovima pouzdanosti, a u ADAC spisku ga nema. šta znam, možda su u pravu.

  • +1 2
Link to comment
8 minutes ago, Eleniko said:

ne kapiram ovakve liste ako pored modela ne stoji godište ili barem godine na koje se model odnosi. X3 već ima nekoliko verzija i nisu sve isto pouzdane, da ne pominjem duster, sportage itd.

 

dalje, velike razlike u odnosu na liste sličnih organizacija iz drugih država. 2019 kada sam kupovao aktuelno vozilo, birao sam tako što sam otvorio engleski AAA /ako sam dobro upamtio ime, prašćajte/ i gledao šta još hvale sem subarua dokle mogu da dobacim finansijski.

 

tako sam kupio suzuki s-cross koji i dalje dobro prolazi na testovima pouzdanosti, a u ADAC spisku ga nema. šta znam, možda su u pravu.

Pa pise u tekstu, automobili su 2017 godiste. Istina, nema ni Suzukija, ni Tojote, Honde...

Link to comment

a pardoniram se, nisam primetio godinu. onda OK.

 

inače kod ovakvih listi dosta znači metodologija na osnovu koje se pravi. ako je mehaničko prikupljanje informacije o broju žalbi i popravki, šta znam. nije isto ako se javljaš u servis da ti zamene sijalicu i da ti promene turbo punjač a mislim da ova lista to zanemaruje barem prema hearsay o pouzdanosti nekih modela sa liste /kodiaq npr/

 

mislim da je ova lista biased u korist prvo nemaca a zatim i generalno EU brendova. 

 

 

 

 

Edited by Eleniko
Link to comment

Obično ADAC u testu i napiše kako su tačno testirali i šta od toga nosi koji procenat ocene. I naravno da gledaju nemačko tržište, neće se tu naći sveopšti pregled scene.

 

Ovaj konkretni test ne uspevam da nađem, uzgred. Doduše sam sajt ADAC-a nije uvek najprijateljskiji za pretragu. 2022. su imali vodič za kupovinu SUV-ova i tabele najboljih podeljene po velicini. Malo o procesu testiranja ali bez dubljih detalja, što me malo čudi (obično u časopisu stoji detaljnije)

 

Wenn Sie dann noch zu Ihren subjektiven Eindrücken die objektiven ADAC Autotests zu Rate ziehen, sollte es keine Überraschungen mehr geben. Der ADAC testet jedes Fahrzeug unter den gleichen, reproduzierbaren Bedingungen in mehr als 300 Punkten. Objektive Messwerte etwa von Innenraumgröße und Verbrauch führen zu einer Gesamtnote. Die Kapitel Umwelt (Schadstoffe, CO₂, Verbrauch) und Sicherheit sind dem ADAC am wichtigsten – daher werden sie doppelt gewertet. Hier sind die Top 10 der jeweils besten aktuellen SUVs aller Klassen (Stand: 25.10.2022).

 

https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/autokatalog/marken-modelle/auto/suv-kaufberatung/#vergleich-das-sind-die-besten-suvs-im-adac-test

 

Dopuna: klikom na svaki model dobije se tabela detalja i ocene po stavkama

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

kao i u svemu drugom u životu, sve je pitanje odabira crkve u kojoj ćete da se molite i kojoj ćete da verujete.

 

skeptičan sam prema ADAC zato što je gro evropske industrije fokusirano u nemačkoj. verujem da francuski pandan ADAC ima testove na kojima su francuska kola visoko. ja sam odabrao da pratim engleze zato što oni više nemaju automobilsku industriju ali svakako može da postoji i pritisak uvoznika.

 

bilo kako bilo srećan sam što se ovim bavim jednom u 5-6 godina kada dođe vreme za osveženje voznog parka, mada sudeći po cenama mislim da će se ovaj vremenski period duplirati. ispao sam kreten što na početku krize sa koronom pre nego što su cene podivljale nisam uzeo jedan mitsubishi eclipse cross sa malom kilometražom, crveni ki upisan, bio je neto oko 12.000e u nemačkoj. sad takav nije ispod 20.000. a nisam ga uzeo jer me smaralo da se bakćem sa dovozom i uvozom. debil.

Link to comment

Oboje ste u pravu. Btw, svojevremeno je svapski Auto-Bild imao odlicne testove pouzdanosti, gde su rasklapali modele do poslednjeg srafa. Dugo godina je Mazda Cx-5 bila neprikosnovena, posle je valjda smenila KIA Sportage. Valjda su promeni dizajn stranice, pa sam prestao da pratim.

Ovu listu sam ostavio samo zbog @kud u maglu Simoviću :wub:

Link to comment
On 25.8.2023. at 19:16, 3opge said:

ovako to izgleda kad vas spici F150 otpozadi, pravo je cudo da sam prosao bez povreda. Auto je bio moj tada novi civic
 

IMG_0032.thumb.jpeg.db474416c4f2f02b122210f54a8ebb32.jpeg


:ph34r:

 

Ovo je ono kad na teži način naučiš značenje reči accident. Desi se accidentally.   Možeš da voziš defanzivnio, imaš max fokus i opet te strefi niotkud. 
 

Prvi auto što sam kupio odmah nakon dolaska u USA što sam pazario od Meksikanca na parkingu. Nisam ga ni dva meseca vozio i totalka. UPS kamion prošao kroz crveno, udario u Jeep renegade i bukvalno ga bacio na mene. Proleteo je između dva auta koja su stajala na semaforu in naleteo je na mene koji sam krenuo pun gas sa semafora. Ja srećom bez težih povreda, a starija gospođa u Jeep-u poprilično bila ugruvana mada je mogla da izađe iz auta bude na nogama. 
 

Moja Mazda

IMG-6396.jpg
 

Jeep

IMG-6395.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...