Jump to content
IGNORED

SUV- dobri na asfaltu i malo van njega


Zizou

Recommended Posts

6 hours ago, I*m with the pilots said:

 

Pa nije samo to: svakako su širi. Ovi u Nemačkoj ubijaju dva mesta za parking u garazama pravljenim pre vise od dvadeset godina za normalne automobile, budu često od linije do linije pa se ljudi parkiraju tako da mogu da otvore vrata i pojedu mesto pored. Nešto ne vidim da plaćaju i kartu za dva mesta.

 

I “normalni” automobili su postali širi (i duži i teži).

Link to comment
19 hours ago, I*m with the pilots said:

 

Pa nije samo to: svakako su širi. Ovi u Nemačkoj ubijaju dva mesta za parking u garazama pravljenim pre vise od dvadeset godina za normalne automobile, budu često od linije do linije pa se ljudi parkiraju tako da mogu da otvore vrata i pojedu mesto pored. Nešto ne vidim da plaćaju i kartu za dva mesta.

to vazi za sva kola, ne samo za SUV. danasnji vw polo je veci nego sto je bio golf 2. I ja mislim da je to glup trend.

Link to comment

ali kako drasticno? koliko je to drasticno? pricamo o evropskim prilikama, ne americkim. uglavnom se razlika u sirini i duzini meri u cm, i to jednocifrenim brojem, izmedju suv i klasicnih kola uporedive klase, npr golf vs mitsubishi asx vs suzuki sx4 s cross

 

 

Link to comment
4 hours ago, zorglub said:

Evo npr. Nissan Juke. VW Up! je komforniji auto, a da uporedimo karoserije:

 

https://www.carsized.com/en/cars/compare/volkswagen-up-2011-5-door-hatchback-vs-nissan-juke-2019-suv/

poredis babe i zabe. u toj klasi ne postoji ekvivalentni suv. juke je za poredjenje sa cliom i tom kategorijom, i tu su razlike minimalne. sledeca kategorija suvova-qq, asx, sx4 s cross su golf klasa, ono dalje su rav4, xtrail i slicno vs passat, bmw 5 i slicno. tvoja poenta i dalje stoji, i ja se slazem sa njom. kola postaju sve veca, ali sva. i to je lose.

 

edit: sad sam se setio. zapravo postoji suv uporediv sa upom-suzuki ignis, i duzi je cak 3 cm, a siri cak 6cm od njega

Edited by Grunf
Link to comment
1 hour ago, Grunf said:

zapravo postoji suv uporediv sa upom-suzuki ignis

 

Ne bi mi palo na pamet nikada. Mada kad pogledam testove jednog i drugog, tih par cm u širinu i dužinu (i nekoliko u visinu) je baš lepo iskorišteno u Ignji. 

Link to comment
1 hour ago, Desmond Bojčinski said:

Pričaš o Ignisu ili o Jimny ?

 

Đimni je terenac džin malih gabarita, daleko bolja kupovina za čisti off road.

 

Ignis je ozbiljan mali awd koji se lepo vozi po asfaltu i istovremeno iznenađujuće lako čupa iz peska bez proklizavanja iako nema blokadu diferencijala i sam bira kako raspoređuje prenos između osovina. Pišem na osnovu kratkog, jednosatnog iskustva vožnje pozajmljenog vozila na malo asfaltu malo makadamu i malo pesku. Čak mi se čini da ako je gro vožnje asfalt da mi se u toj funkciji zbog fantastično pogođenog  težišta više sviđa od Đimnija na asfaltu. Žao mi je što nisam uspeo da nagovorim drugaricu da ga uzme umesto novog Swifta.

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Ja se zaljubio na prvi pogled u Ignisa kad je došao u Srbiju, promo cena bila 8700, imao keša da ga uzmem, žena kad ga videla bila u fazonu 

 

Spoiler

Music Festival No GIF by Cosmic Accents

 

 

Danas bih, umesto da prodajem 13 godina starog punta za 2000, prodavao 6 godina starog Vatroslava za 12k al jebiga. 

  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...