Jump to content
IGNORED

SUV- dobri na asfaltu i malo van njega


Zizou

Recommended Posts

inače bi možda i otćutao ovu listu da na njoj nisam video kodiaqa 

 

znam 3 primerka u beogradu i okolini, nije neki uzorak ali sva 3 su imala neopevana sranja

 

jednom je prso turbo na ovom dizelu 2.0 od 190 konja, menjan ceo turbo punjač u garanciji

 

drugi je bio sa panorama krovom i gle čuda krenuo je da prokišnjava posle godinu dana, menjanje gume oko šibera nije rešilo problem, ne znam šta su na kraju uradili

 

treći je nastradao pod gradom

 

daš pet konja za auto i krstiš se i levom i desnom

  • +1 1
Link to comment
37 minutes ago, Eleniko said:

inače bi možda i otćutao ovu listu da na njoj nisam video kodiaqa 

 

znam 3 primerka u beogradu i okolini, nije neki uzorak ali sva 3 su imala neopevana sranja

 

jednom je prso turbo na ovom dizelu 2.0 od 190 konja, menjan ceo turbo punjač u garanciji

 

drugi je bio sa panorama krovom i gle čuda krenuo je da prokišnjava posle godinu dana, menjanje gume oko šibera nije rešilo problem, ne znam šta su na kraju uradili

 

treći je nastradao pod gradom

 

daš pet konja za auto i krstiš se i levom i desnom

Ovo je bas familijarni SUV + ne kapiram te kupovine 4x4 a bukvalno nikad neces silaziti sa asfalta a vec postoji oprobani isti motor sa 150 konja, koji je vise nego dovoljan za tu velicinu. Al svejedno, sto ti kazes, da se prekrstis za tu kintu, trebalo bi da peva. 

  • +1 1
Link to comment
33 minutes ago, Lancia said:

ne kapiram te kupovine 4x4 a bukvalno nikad neces silaziti sa asfalta

 

Jednom kad zatreba 4x4 a nemaš ga, platio bi i razliku u ceni i još brdo karamela da ga imam 

  • +1 1
Link to comment

Ove godine neka snežina napadala za kratko vreme, gde god da sam stao patio se da izađem. Kako krenuo od kuće, vrtić, posao, od ujutro do 2 sata 3 puta pržim lamelu. Ni na cim, ni sa patosnicama, zamalo lance da stavljam. Ispred vrtića. U ravnici. Na prošlogodišnje zimske gume.

 

Tldr, 4x4 majka Mara. 

Link to comment

vozim od 2019. kola sa ovim dominantnim 4x4 sistemima danas /haldex, viskozno kvačilo itd/ znači bez old school mehaničke redukcije

 

šta da vam kažem, možete neprijatno da se iznenadite sa time u ekstremnim situacijama iz kojih bi se jedan suzuki jimny ili range rover ili prva panda izvukli dok si reko keks

 

meni je jednom zatrebao pogon u životu i na kraju me je izvlačio traktor za 10e.

 

ponovo bi pre uzeo auto sa velikim clearanceom tipa 20cm nego ovo, ako auto nije viši od 15cm - u tom slučaju pravi 4x4.

 

 

Edited by Eleniko
Link to comment

Alvirović tvrdi da Highlander sa jednim elektromotorom na zadnjoj osovini izvlači i ako se tri točka klizaju, kontam da je dosta za neku zaleđenu bljuzgu

Link to comment

@desbojSvakom svoje, istrpeti 2 do 3 puta godišnje ili robovati takvoj odluci preostala 362 dana, meni nije nedoumica. Ima ljudi kojima zaista treba vozilo sa 4X4, ali 98% nas koji živimo u gradu nismo od tih.

Osim ukoliko se gradom ne podrazumeva Užice :fantom:

  • +1 4
Link to comment
  • 4 weeks later...
On 29. 8. 2023. at 18:03, zorglub said:

@desbojSvakom svoje, istrpeti 2 do 3 puta godišnje ili robovati takvoj odluci preostala 362 dana, meni nije nedoumica. Ima ljudi kojima zaista treba vozilo sa 4X4, ali 98% nas koji živimo u gradu nismo od tih.

Osim ukoliko se gradom ne podrazumeva Užice :fantom:

 

On 29. 8. 2023. at 10:22, Desmond Bojčinski said:

Ove godine neka snežina napadala za kratko vreme, gde god da sam stao patio se da izađem. Kako krenuo od kuće, vrtić, posao, od ujutro do 2 sata 3 puta pržim lamelu. Ni na cim, ni sa patosnicama, zamalo lance da stavljam. Ispred vrtića. U ravnici. Na prošlogodišnje zimske gume.

 

Tldr, 4x4 majka Mara. 

Naravno da je 4X4 super imati pa makar i ne trebao a kao što forumaši napisaše ima svojih stalnih™ prednosti i na asfaltu. 

E sada treba to sve platiti i održavati... Kako je krenulo mislim za da ćemo za par sezona ovde diskutovati da li nam treba snorkel kit te da li je bolja južnokorejska ili nemačka amfibija. 

Link to comment
On 22. 9. 2023. at 12:00, Desmond Bojčinski said:

three-or-5-door-toyota-land-cruiser-25-wants-to-experience-the-mini-suv-lifestyle-219303_1.thumb.jpg.3926e5f98f8c0858ee9fdf1f543e8070.jpg

 

Izgleda pre će prave mini AMG G klasu 😁

 

 

Samo znak da zalepe.

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...