Jump to content
IGNORED

SUV- dobri na asfaltu i malo van njega


Zizou

Recommended Posts

Meni bi prvi izbor bila upravo Octavia 4x4 u odnosu na te SUV koji imaju 4matic i ostale dzidza bidze.Ne privlace me SUV osim kao hobi vozilo ali buduci da garazu nemam to ce ostati za neku drugu reinkarnaciju.

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Eleniko said:

 

Pinin?

 

Pa to i jeste pravi terenac, ima manuelni izbor low prenosa. 

 

Sigurno nije vozilo da domaćice idu u Lidl 

 

 

 

pinin?!?

 

pa ja imam bradu i brkove i ne nosim uzane pantalone.

 

pajero 2.5generacija, poznatiji kao blister fender, 2.8tdi bz struje, osim za prozore. 3. gen je auto koji popravljaju ITjevci.

Link to comment
4 minutes ago, foto said:

pinin?!?

 

pa ja imam bradu i brkove i ne nosim uzane pantalone.

 

pajero 2.5generacija, poznatiji kao blister fender, 2.8tdi bz struje, osim za prozore. 3. gen je auto koji popravljaju ITjevci.

 

 

3 diferencijala?

Link to comment
2 minutes ago, foto said:

2. centralni i zadnji. prednja osovina nije kruta, kao kod wranglera npr. + low range, naravno

 

a ok onda je to stariji model, ovo sa 3 dif je njihov all wheel drive od pre jedno 15 godina, mislim da je to bila poslednja generacija 3 door

Link to comment
12 hours ago, zorglub said:

Šokiran sam količinom SUV-lovera na forumu, šokiran kažem. Tim grdosijama bih ulazak u grad dozvolio samo uz dokaz o poljoprivrednoj delatnosti vozača.

Ovo sto kaze foto:

11 hours ago, foto said:

eh. moj kratki UV zauzima manje mesta od novih generacija golfa.

 

Moje gospodje Vovlo je na istoj platformi kao i Volvo S90 limuzina, a izgled, udobnost i prakticnost su nebo i zemlja:

 

image.thumb.png.93cee1aae58b903027d602df2b1e0dae.png

  • +1 2
Link to comment

@kud u maglu Simoviću

 

Crossover je na napravljen iz jednog dela od sasije od KOLA dok je SUV na sasiji od kamiona sastavljan iz dva dela (tela i sasije) 

 

SUV su najcesce tezi i za nas po usa mogu da se koriste za umanjenje poreza na prihod. Zato cesto ljuzi voze rovere da bi mogli da ih odbijaju od takse 

 

Levo je SUV, desno je Crossover

Ja licno volim Crossover (CUV) jer me mrzi da se cimam oko parkinga i pri tom cesce manje trose od SUV 

 

 

Jedva cekam da se vratim u neki CUV, ovo ulazenje i izlazenje me ubi u pojam

Screenshot_2023-11-15-22-23-48-13_680d03679600f7af0b4c700c6b270fe7.jpg

Edited by mustang
Link to comment

Poenta ostaje - ovo nisu automobili za grad. Hoću reći, ako je ljudima gušt da gradskim ulicama voze fensi Tamiće i Zastavice, neka im - ali bih prvo po japanskom receptu tražio dokaz o privatnom parking mestu ili garaži. Bez toga - ne može, nikakvi dodatni porezi, takse, ništa - n e   m o ž e. Samo kei dimenzije i zapremina motora. Ko ima parking mesto, harač na sve preko 1.7T mase.

Link to comment

isto sam ovako smatrao kao zorglub a i sada se slažem sa ovom eksplikacijom u tonama i metrima. moj cross ima 430cm i 1,3 tone, ne zauzima nikakav dodatan prostor. ova honda koju sam onomad probao je 460cm i veći je nuisance u gradskoj vožnji. ali da range roveri, veliki volvoi, bmw i slično smaraju - smaraju. sad je na vračar došla nova moda ove robovlasničke kaste a to su ovi pikapovi, ima ih sve više i više, prosto ljudi izmišljaju nove modele dominacije na drumu. juče je u mojoj ulici bio parkiran novi land rover defender, nikada nisam video kola koja su parkirana od jedne do druge linije parking mesta - kad se parkiram, ispred i iza mene ostane po skoro metar.

 

ja se ionako zalažem za zatvaranje kruga dvojke od slavije do kalemegdana za putnička vozila. tu ionako nema bolnica i ničeg drugog čemu se urgentno mora obezbediti pravo pristupa tako da se to može uraditi kako god. samo snabdevanje od 6 do 8 ujutro, taksi i gradski prevoz.

  • Hvala 1
Link to comment
11 hours ago, zorglub said:

Poenta ostaje - ovo nisu automobili za grad. Hoću reći, ako je ljudima gušt da gradskim ulicama voze fensi Tamiće i Zastavice, neka im - ali bih prvo po japanskom receptu tražio dokaz o privatnom parking mestu ili garaži. Bez toga - ne može, nikakvi dodatni porezi, takse, ništa - n e   m o ž e. Samo kei dimenzije i zapremina motora. Ko ima parking mesto, harač na sve preko 1.7T mase.

 

Crossover je idealan. Ulazis bez da se mucis, pregledan, udoban. Kraci a visi. 

 

Da je sjajan javni prevoz po Beogradu, ne bi bilo toliko guzve u saobracaju. Neka voze ljudi sta zele. 

 

 

Link to comment
On 16. 11. 2023. at 10:33, zorglub said:

Poenta ostaje - ovo nisu automobili za grad. Hoću reći, ako je ljudima gušt da gradskim ulicama voze fensi Tamiće i Zastavice, neka im - ali bih prvo po japanskom receptu tražio dokaz o privatnom parking mestu ili garaži. Bez toga - ne može, nikakvi dodatni porezi, takse, ništa - n e   m o ž e. Samo kei dimenzije i zapremina motora. Ko ima parking mesto, harač na sve preko 1.7T mase.

to je u redu, ali se ne odnosi samo na suv, nego na otprilike ~90% kola u evropskim gradovima. progon suv kola ima smisla u americi, tamo su stvarno odlepili, ovde se pojam suv uglavnom svede na 'lakse udjem u auto i ne brinem da li je lezeci malo visi'. uglavnom nisu duzi od klasicnih limuzina iz proslih vremena, a de ne pricam o savremenim.

Edited by Grunf
  • +1 1
Link to comment
On 17. 11. 2023. at 10:44, Grunf said:

uglavnom nisu duzi od klasicnih limuzina iz proslih vremena, a de ne pricam o savremenim.

 

Pa nije samo to: svakako su širi. Ovi u Nemačkoj ubijaju dva mesta za parking u garazama pravljenim pre vise od dvadeset godina za normalne automobile, budu često od linije do linije pa se ljudi parkiraju tako da mogu da otvore vrata i pojedu mesto pored. Nešto ne vidim da plaćaju i kartu za dva mesta.

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...