Jump to content
IGNORED

SUV- dobri na asfaltu i malo van njega


Zizou

Recommended Posts

Super je ta "zaštita" dok i gotovo svi drugi (EDIT učesnici u saobraćaju) nisu 2 t, a i više (najteži američki idu do skoro 3 t), a ubrzano ide u tom pravcu. (Barem u novosvetskim zemljama).

Edited by Indy
  • +1 3
Link to comment
52 minutes ago, Shan Jan said:

SUV je jedino dobar da se vlasnik oseca kao da ima malo veci pimpek nego sto realno ima. 

 

-1

 

Pimpek mali kakav je, radi posao. Nema potrebe za dokazivanjem bar još bože zdravlja 20-30 godina. Do tad prioritet broj 1, 2 i 3 su bezbednost. Kad ćuna zakaže onda Disko Volante, crveni.

 

@Indy razlog više za 2t + na visokom klirensu, tačnije razlog manje za limuzine.

Edited by desboj
Link to comment

@desboj

Pa, da i na kraju ćemo svi da vozimo takve automobile i biti manje bezbedni i trošiti više energije nego da svi vozimo niža i lakša vozila. Mogu da se kladim da vanzemaljci umiru od smeha i krste se levom i desnom kada gledaju razvoj situacije u kojoj masovno prebacujemo masu od 2t čelika potpuno neoptimalnog oblika sa ciljem da transportujemo vlasnika mase 80kg na posao udaljen 20km.  

 

Ja pričam o tome, valjda je jasno ko će bolje da prođe u direktnom sudaru Korole i Grand Čirokoja. 

Edited by Heaviside
  • +1 4
Link to comment
4 minutes ago, 3opge said:

njaveca opasnost na americkim putevima su pickupovi zbog hominida koji ih voze a ne suvovi

Nije baš neka razlika. To je već sve obuhvaćeno statistikama.

 

Meni su zanimljivi (po socmedijima) ovi koji brane širenje SUV-a. Stavovi tipa, "pa, jel si ti nekada video kamion?", kao šta sad smeta što ja imam malo veće vozilo. Ma, nije poenta u jednom vozilu. Poenta je što je (barem u Australiji) obični putnički auto gotovo prestao da se prodaje, a obzirom da većina ljudi vozi nešto novo, to znači da (sada već glatka) većina vozi SUV (da li je to u stvari Crossover, ili Pickup, tj ono što se ovde zove Ute - nije najbitnije.)

 

Zauzima mesto, zatvara vidike, ako te udari razneće te, bespotrebno truje okolinu (odnosi se i na električnu varijantu)... Osim zidarima ili stočarima, realno da običnim (urbanim) ljudima jednostavno nije neophodno da to voze. (Da ne idem sad i dalje, posebno u Evropi su jake inicijative da se generalno manje voze automobili, čak i ovi manji ili električni... umesto toga, javni transport, bicikl, pešačenje i ti radovi. Realno, ono od čega su mnogi od nas i počeli. :))

 

  • +1 4
Link to comment
21 minutes ago, Heaviside said:

Mogu da se kladim da vanzemaljci umiru od smeha i krste se levom i desnom kada gledaju razvoj situacije u kojoj masovno prebacujemo masu od 2t čelika potpuno neoptimalnog oblika sa ciljem da transportujemo vlasnika mase 80kg na posao udaljen 20km.  

 

Verovatno da se smeju ali trendovi su tu, cifre na izvolte pa ti vidi šta ti je pojedincu raditi. Ja da vozim limuzinu za primer jok.

 

Znaš čemu se još vanzemljaci smeju? Ona ekipa po Americi što piše peticije da se uspori sa razvojem AI u situaciji kad među ostalim zemljama bukvalno ide trka u razvoju, to je sad one sigle hit. A već drugi serijal komedije idu oni što se lepe po asfaltu i prosipaju supe po slikama a žive u ladnim stanovima. 

  • -1 1
Link to comment
6 minutes ago, desboj said:

 

Verovatno da se smeju ali trendovi su tu, cifre na izvolte pa ti vidi šta ti je pojedincu raditi. Ja da vozim limuzinu za primer jok.

 

Znaš čemu se još vanzemljaci smeju? Ona ekipa po Americi što piše peticije da se uspori sa razvojem AI u situaciji kad među ostalim zemljama bukvalno ide trka u razvoju, to je sad one sigle hit. A već drugi serijal komedije idu oni što se lepe po asfaltu i prosipaju supe po slikama a žive u ladnim stanovima. 

O tome i pričam, o tom trendu koji snižava bezbednost i poveća potrošnju energije i zagađenje. 

 

A ti vozi šta ti hoćeš, koga briga, ne znam uopšte odakle motiv da obrazlažeš svoje razloge za kupovinu SUV-a. To da se pojedincu na kratki ili srednji rok isplati da radi na štetu šire zajednice je opštepoznata stvar, nisi mi time ništa novo saopštio. 

  • +1 2
Link to comment

Upravo. 

Ko ne želi/neće - neće ga razmatrati.

Ko želi - razmatraće kupovinu. 

Ne vidim da se razlikuje od bilo kojeg proizvoda kad se u lepezi sličnih bira najbezbjedniji za upotrebu.

 

Ovo za planetu i trend, nema dovoljno resursa za svakog pojedinca (najplastičnije/najbanalnije: nema dovoljno resursa u repromaterijalu da sve i jedan pojedinac vozi SUV). Ono što je neminovno je poskupljenje (SUV-a k'o i bilo kojeg drugog) proizvoda. 
Mislo sam da se od te tačke ušlo u diskusiju. #desboj_logic

Link to comment
1 hour ago, renne said:

a ako je žena vlasnica istog?

Ma malo sam preterao ali sustina je - ljudi kupuju SUV zato sto im je lep ili mocan. Bar je to moje misljenje, mozda mi nesto izmice. Nije da vecina SUV vozaca ga koristi po nekim selima na zemljanim putevima (a pitanje je i tu koliko bi se dobro proveo). Zapravo u Bocvani gde zaista imas gomilu zemljanih zajebanih puteva, ljudi ne koriste SUV vec pickup poput Tojotinog Hajlaksa koji je stvarno pravljen za takva sranja.

Ja vrlo matematicki gledam automobile, sto bih placao vise za istu kolicinu prostora unutra a vecu potrosnju goriva i skuplje odrzavanje? A da i bezbednost je tu, al to se vec bukvalno svodi na ono "bolje da izgine ovaj drugi nego ja ako se sudarimo". 

 

1 hour ago, Heaviside said:

@desboj

Pa, da i na kraju ćemo svi da vozimo takve automobile i biti manje bezbedni i trošiti više energije nego da svi vozimo niža i lakša vozila. Mogu da se kladim da vanzemaljci umiru od smeha i krste se levom i desnom kada gledaju razvoj situacije u kojoj masovno prebacujemo masu od 2t čelika potpuno neoptimalnog oblika sa ciljem da transportujemo vlasnika mase 80kg na posao udaljen 20km.  

 

Ja pričam o tome, valjda je jasno ko će bolje da prođe u direktnom sudaru Korole i Grand Čirokoja. 

Vozili smo se sada sa Aigom po Kritu, potrosili 30 litara za nekih 1000 km, iako smo se jebavali sve vreme po onim njihovim zbijenim gradicima i ludim putevima kroz brda i planine. 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...