Jump to content
IGNORED

SUV- dobri na asfaltu i malo van njega


Zizou

Recommended Posts

Taj beli SUV (Toyota FJ Cruiser) je zavrsio kao treci.Konacan plasman je bio:1. Nissan Xterra2. Jeep Wrangler3. Toyota FJ Cruiser4. Hummer H35. Land Rover LR2A inace, FJ Cruiser je jos jedan primer kako Toyota ne ume da napravi vozilo za druge svrhe osim da te preveze od mesta A do mesta B.Jer evo sta se desi sa engine bay nakon sto FJ Cruiser vozis off-road. Ove slike sam licno sacuvao sa FJ Cruiser sajta.FJCruiser3.jpgFJCruiser2.jpgFJCruiser1.jpg

Link to comment
A inace, FJ Cruiser je jos jedan primer kako Toyota ne ume da napravi vozilo za druge svrhe osim da te preveze od mesta A do mesta B.
Hehe, cisto da vidim dal ces da ponovis fotke :D bre, Talladega, milioni ljudi su blesavi, pa kupuju Toyotu. Ja sam voziogodinama to 'sranje' bez ikakvih problema.A takve fotke mozes da nadjes vezane za bilo koju marku i bilo koji tip vozila.
Link to comment

Totota te nikada ne izda (nije pizda). Vozio sam je po svakakvim putevima i neputevima i nikada nisam imao problem.Ali ovaj FJcruiser je bas dziberski (objektivno i naravno subjektivno misljenje - jedanput sam morao voziti pola sata iza tih kola po neasfaltiranom putu angry.gif )

Link to comment

Milioni ljudi voze Toyote samo od mesta A do mesta B. Kao sto Jeremy Clarkson jednom rece, "Japanci su naucili od ostatka sveta kako da naprave kvalitetan automobil, ali jos uvek ne znaju kako da naprave automobil sa dusom." Ako se ono sa slika moze desiti za bilo koju marku, onda predpostavljam da Toyota nije bolja od bilo koje marke. Sto znaci da nemam razloga da dajem $24,000 za FJ Cruiser kad za $18,000 mogu dobiti Wranglera ili za $21,000 dobiti Nissan Xterra.Ja sam licno veliki ljubitelj Toyote FJ Cruiser, ali bi vise verovao 20 godina starom Jeep Wrangleru nego novoj FJ Cruiser za off-road voznju.Isto su tako prosle godine predstavili novu Tundru i najavljivali kao najbolji pickup na trzistu. Zaboravili su samo da ljudi ne koriste pickupe samo da ih preveze od mesta A do mesta B vec i za voznju tereta i vucu.I cim bi recimo seo na vrata od prikolice desavalo bi se ovo. Ja sam u mom Fordu F-150, koji je u istoj klasi kao i Tundra, bacao cigle po prikolici i vozio sve i svasta pa mi se nikad nista slicno nije desilo.Tundratailgateissue1.jpgTundratailgateissue2.jpg

Link to comment
Totota te nikada ne izda (nije pizda). Vozio sam je po svakakvim putevima i neputevima i nikada nisam imao problem.
dobar ti stih :)
Ali ovaj FJcruiser je bas dziberski (objektivno i naravno subjektivno misljenje - jedanput sam morao voziti pola sata iza tih kola po neasfaltiranom putu angry.gif )
drugim recima, ne bi bio dziberski, da si bio u njemu (?)
Milioni ljudi voze Toyote samo od mesta A do mesta B. Kao sto Jeremy Clarkson jednom rece, "Japanci su naucili od ostatka sveta kako da naprave kvalitetan automobil, ali jos uvek ne znaju kako da naprave automobil sa dusom."
Ne razumem bas ovo od A do B. Za abecedu imas valjda specijalna vozila a FJ nije takav dzip. S druge strane, slucajno zivim na poludivljem ostrvu i zanimljivo je da skoro sve specijalne sluzbe ovde sa zadovoljstvom koriste Toyotina vozila, eventualno Nissan Terrano i to nabudzeni (naravno, policija je u pitanju). Verovatno zato sto su svi ludi ili neprijateljski raspolozeni prema Jeep-u. Btw, nemam pojma ko je msje Dzeremi, al' sere ko foka :D
Ako se ono sa slika moze desiti za bilo koju marku, onda predpostavljam da Toyota nije bolja od bilo koje marke. Sto znaci da nemam razloga da dajem $24,000 za FJ Cruiser kad za $18,000 mogu dobiti Wranglera ili za $21,000 dobiti Nissan Xterra.Ja sam licno veliki ljubitelj Toyote FJ Cruiser, ali bi vise verovao 20 godina starom Jeep Wrangleru nego novoj FJ Cruiser za off-road voznju.
ili 60-70 za Mercedes G? ;) ne verujem da Wrangler moze u bilo cemu da kokurise Toyoti, Nissan je vec druga prica, ali njihova vozila su tradicionalno 10 do 20% niza po ceni od velikog brata.
Isto su tako prosle godine predstavili novu Tundru i najavljivali kao najbolji pickup na trzistu. Zaboravili su samo da ljudi ne koriste pickupe samo da ih preveze od mesta A do mesta B vec i za voznju tereta i vucu.I cim bi recimo seo na vrata od prikolice desavalo bi se ovo. Ja sam u mom Fordu F-150, koji je u istoj klasi kao i Tundra, bacao cigle po prikolici i vozio sve i svasta pa mi se nikad nista slicno nije desilo.
'bes ga, ovdasnji mahorerosi (domoroci) ne izlaze iz tih losih pickupova Toyote (a puteve do njihovih finki tesko da bi ko nazvao putevima a kakav krs i lom prevoze :s_d: ), sminkere vec vidjam u Dodgu, Fordu, Nissanu....
Link to comment

Ozbiljno ne znas ko je Jeremy Clarkson? Ako si barem solidan poznavaoc automobila onda bi bas trebao da znas za njega. On voli malo da sere, ali je uglavnom u pravu.Dovoljno mi je da usporedim one prethodne Fordove i ove sadasnje koji su zasnovani na Mazdama. Pre 2 meseca sam kupio novi Ford Fusion, US verzija, ne Evropska. Fin je to auto, ali on nema dusu koju prethodni Fordovi koje sam imao (i jos uvek imam) imaju. Jedostavno je preveliki uticaj Mazde. U sustini, mogu zaspati za volanom koliko je dosadan za voznju. Mnogo vise mi se dopadao prethodni Taurus.Wrangler je jedan od najbolji off-road vozila u istoriji, ako ne i najbolji (naravno, ovde pricamo o serijskim modelima). A na FJ Cruiser engine bay pukne na sve strane kad ga vozis off-road. Pa to je sramota za jednu kompaniju kao sto je Toyota. A i Nissan je bio krenuo da konkurise Amerikancima u full-size pickup kategoriju. Rezultat, zvani Nissan Titan, je bio jedan od najvecih promasaja. Kvalitet u rangu Yuga.Ja i dalje cesto vidjam Americka vozila stara po 20-30 godina na ulicama (a o broju klasika da ne govorim) i jos uvek sluze. A ako kojim slucajem i naidjem na Japanca toliko starog u voznom stanju, uvek je pun rdje i iza njega se moze videti oblak dima.

Edited by Talladega
Link to comment
Ja i dalje cesto vidjam Americka vozila stara po 20-30 godina na ulicama (a o broju klasika da ne govorim) i jos uvek sluze. A ako kojim slucajem i naidjem na Japanca toliko starog u voznom stanju, uvek je pun rdje i iza njega se moze videti oblak dima.
Verovatno si u pravu za ovo Ford-Mazda kvalitet, ali to se moze postaviti na vise nivoa, zakleti postovaoci Mercedesa, BMW-a ili SAAB-a kukaju istu pesmu. Jebiga, zivimo u drugom vremenu, valjda industrija planira da cesce menjamo automobile.Ovo za Japance nisi u pravu, nemoj da me teras da slikam po ostrvu veteran Toyote. Neunistive su.
Link to comment
drugim recima, ne bi bio dziberski, da si bio u njemu (?)
Ne, bio je dziberski i prije te voznje.U etiopiji i dalje voze (mogu se vidjeti ponekad) one stare Toyote BJ (Dzezus Krajst iz filma "bogovi su pali na tjeme"). Prelijepe su. Ok, tamo i dalje voze stare lade :lol:
Link to comment

Licno volim da auto bude i slabijeg kvaliteta, ali nek zadovolji moj ukus. Licno sam imao 1997 Dodge Intrepida koji se raspadao na 100,000 milja (160,000 km) i njega sam prodao sad kad sam uzeo Fusion. On je bio kanta, ali je bio toliko zabavan za voznju i po mom ukusu da sam ga voleo bez obzira sto je bio kanta. Velik, mocan, udoban i sto je najvaznije - imao je dusu. A juce se recimo vozim u prijateljovoj Nissan Altimi V6, taj auto jednostavno dusu nema. Dosadan za voziti bez obzira sto na papiru je i velik i mocan i udoban.Ako imas dobro iskustvo sa Toyotama, tebi svaka cast, ali moj ukus je drugaciji. Ne verujem vise ni njihovom kvalitetu. Imali su odlican kvalitet od pocetka 1990ih pa do nedavno, ali u zadnje vreme se sve cesce i cesce ljudi zale na njih, a broj opoziva u fabriku je skocio za duplo. Cini mi se da se ni oni vise ne kocentrisu na kvalitet vec samo na kvantitet da prestignu GM. Znaci Toyota meni nije zabavna za voziti, cena je uvek veca od konkurencije, a vise nisu ni kvalitetne kao sto su bile. Hvala, ali ne hvala, Toyota, a ni ostali Japanci, nisu za mene.

Link to comment
  • 5 months later...
  • 1 month later...
pa dobro, jel ima neki US SUV da nije 15l na 100km?zapravo sad se nabacuje nekakav jeep liberty, 200E nedeljno, taj tek ne obecava.... jel vozio neko?
sta bi ti hteo, da izivish svoje komplekse nakupljene do sada sa manje od 15L/100km?!?!?
normalni u srbiji mogu da voze dzip, ali nece. bas kao i u americi ili gdegod. dzipovi sluze za offroad voznju. usminkani dzipovi sluze da se izivljavaju kompleksi nakupljeni do momenta kupovine istog.dzip je lakmus od dve tone.

sad bez shale, mi smo ga iznajmili proshle godine od NYC do washington DC-a bio jako dobar poshto smo imali dugachke postere i neku metalnu konstrukciju da prevozimo.kazu statistike da ni u gradu ne predje 14L/100km a da na autoputu troshi manje od 10L/100kminache, da se osvrnem na Mushraf biser/minijaturu - kome kola sluze za prevoz do posla i nazad, slazem se - nema potrebe za SUV-om. ja, opet, *PREVOZIM* razne stvari i razna ziva bica (od kuchica, machica do ljudi). Vrlo chesto vozim takve kabaste konstrukcije, tipa: server rack (u delovima ili ako je manji - ceo), metalne profile za isti, postere i lajsne a onda sve ono shto je potrebno za firmu (od pica i ica do toalet papira) potrebno je da mi prostor u kolima bude dovoljno visok a da opet imam relativno brza kolai tako odem da probem Xsaru Picasso i slichne "monospace"-e i konstatujem da su pravljeni za domacice, lepo to ide ali dok dash gas i on odreaguje, mozes kafu da popijesh - e toliko vremena nemamuz to ide izbor dobrog after sales servisa, shto opet, bar ovde, nije tako lako naci.te tako bez obzira koliko bilo simpatichno ono "u shali pa privali" - jednostavno ne stoji. posle vishe od 90 000km za manje od 3 godine - nema tu lechenja komplekAsA, samo obichan kamiondzijski posao. Moja kola nisam prala vishe od godinu dana. Sada im je vec vreme, mali ker se upishkio u gepeku, veliki povratio sutradan ali nema se vremena za komplekse. uzmesh, vozish i obavish posao.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...