Jump to content
IGNORED

SUV- dobri na asfaltu i malo van njega


Zizou

Recommended Posts

pa dobro, jel ima neki US SUV da nije 15l na 100km?zapravo sad se nabacuje nekakav jeep liberty, 200E nedeljno, taj tek ne obecava.... jel vozio neko?
manja verzija Cherokee-a...., sta znam, nako..., tamo ces ga verovatno dobiti u 3.7 varijanti
Link to comment
inache, da se osvrnem na Mushraf biser/minijaturu - kome kola sluze za prevoz do posla i nazad, slazem se - nema potrebe za SUV-om. ja, opet, *PREVOZIM* razne stvari i razna ziva bica (od kuchica, machica do ljudi). Vrlo chesto vozim takve kabaste konstrukcije, tipa: server rack (u delovima ili ako je manji - ceo), metalne profile za isti, postere i lajsne a onda sve ono shto je potrebno za firmu (od pica i ica do toalet papira) potrebno je da mi prostor u kolima bude dovoljno visok a da opet imam relativno brza kolai tako odem da probem Xsaru Picasso i slichne "monospace"-e i konstatujem da su pravljeni za domacice, lepo to ide ali dok dash gas i on odreaguje, mozes kafu da popijesh - e toliko vremena nemamuz to ide izbor dobrog after sales servisa, shto opet, bar ovde, nije tako lako naci.te tako bez obzira koliko bilo simpatichno ono "u shali pa privali" - jednostavno ne stoji. posle vishe od 90 000km za manje od 3 godine - nema tu lechenja komplekAsA, samo obichan kamiondzijski posao. Moja kola nisam prala vishe od godinu dana. Sada im je vec vreme, mali ker se upishkio u gepeku, veliki povratio sutradan ali nema se vremena za komplekse. uzmesh, vozish i obavish posao.
interesantno. kada sledeći put neko bude hteo da nađe marvu za tegljenje, preporučiću mu kajen.naravno da xsara sa 1.6 hdi motorom baš i neće da vlasniku priušti lepljenje za sedište, ali mi nije jasno šta fali 2.0 hdi motoru, u kojoj to snazi on oskudeva.honda karavan, vektra karavan, mondeo karavan - u njih može da stane leš jelena, frižider, 120 gajbi koječega i štagod. za sve što je veće od onoga što staje u dobar sw ili karavan tu su kamioni i neka poludostavna vozila.evo i gazzina astra karavan sa 150 dizel konja...spora i malo staje u gepek?mislim, da se ne foliramo, džipovi su tu da se pokaže da se ima. niti su specijalno praktični, niti ikada mogu imati vozne osobine kao limuzine.naravno, pošto sam mišov i nikada nisam bio u iskušenju da sebi kupim kajena, mogu samo da ostavljam zlobne postove. :) Edited by Musharaf
Link to comment
interesantno. kada sledeći put neko bude hteo da nađe marvu za tegljenje, preporučiću mu kajen.naravno da xsara sa 1.6 hdi motorom baš i neće da vlasniku priušti lepljenje za sedište, ali mi nije jasno šta fali 2.0 hdi motoru, u kojoj to snazi on oskudeva.honda karavan, vektra karavan, mondeo karavan - u njih može da stane leš jelena, frižider, 120 gajbi koječega i štagod. za sve što je veće od onoga što staje u dobar sw ili karavan tu su kamioni i neka poludostavna vozila.evo i gazzina astra karavan sa 150 dizel konja...spora i malo staje u gepek?mislim, da se ne foliramo, džipovi su tu da se pokaže da se ima. niti su specijalno praktični, niti ikada mogu imati vozne osobine kao limuzine.
da nisam probala manje-vishe sve shto si naveo josh bih s ei zabrinula, ovako SUV je S za sport, za brzinu, ne moze da se poredi sa *MONOSPACE*-imaKARAVANE ne uzimam u obzir zato shto sva ta navedena vozila nemaju dovoljnu VISINU gepeka da moze da stane server rack. i bas si poslednjom recenicom pogodio sushtinu - malo su bolji shto se gepak tice zbog te navedene VISINE a imaju sasvim solidne sposobnosti kao nevedeni brejkovine javljam se na temama o polovnjacima, mini morisima i slichno zato shto nemam iskustvaovde imama da nisam ja jedina trash ovde, bash cu sad da slikam najobichniji parking na periferiji grada pa da vidimo koliko komplex obolelih ima. mislim da preterujes u svojoj proceni i da ti je mishljenje zasnovano na srpskim predrasudama.
naravno, pošto sam mišov i nikada nisam bio u iskušenju da sebi kupim kajena, mogu samo da ostavljam zlobne postove. :)
:)sta je misov? Edited by msmodesty
Link to comment
da nisam probala manje-vishe sve shto si naveo josh bih s ei zabrinula, ovako SUV je S za sport, za brzinu, ne moze da se poredi sa *MONOSPACE*-imaKARAVANE ne uzimam u obzir zato shto sva ta navedena vozila nemaju dovoljnu VISINU gepeka da moze da stane server rack. i bas si poslednjom recenicom pogodio sushtinu - malo su bolji shto se gepak tice zbog te navedene VISINE a imaju sasvim solidne sposobnosti kao nevedeni brejkovine javljam se na temama o polovnjacima, mini morisima i slichno zato shto nemam iskustvaovde imama da nisam ja jedina trash ovde, bash cu sad da slikam najobichniji parking na periferiji grada pa da vidimo koliko komplex obolelih ima. mislim da preterujes u svojoj proceni i da ti je mishljenje zasnovano na srpskim predrasudama.
Za prevoz ljudi i robe je minivan zakon. U njega stane mnogo vise nego u SUV. Eto ti Chrysler Voyager od 3000 kubika (vuce itekako, trosi manje od dzipa) a ima i Grand Voyager ako je standardni model suvise mali. Za prevoz server rack-ova mnogo bolje od bilo kog dzipa.
Link to comment
Za prevoz ljudi i robe je minivan zakon. U njega stane mnogo vise nego u SUV. Eto ti Chrysler Voyager od 3000 kubika (vuce itekako, trosi manje od dzipa) a ima i Grand Voyager ako je standardni model suvise mali. Za prevoz server rack-ova mnogo bolje od bilo kog dzipa.
ne mozete me ubediti :)ovo gore su americhka kola kojih posle iskustva sa Ford Mondeo/Jaguar Xtype ne zelim ni da se setimmoja kola idu brzo, startna su, a opet dovoljno visoka i sa puno prostoraimam dobar i jeftin servis u garazi bashka shto sam ih dobila za smeshno nisku cenu, kao stari model i kao kola sa stock-a uz sve opcije (poshto je bio model za garazu) bio je jeftiniji od BMW5, ML-a i slichnih hocu da kazem da na svetu postoji ovako puno modela raznih automobila zato shto su nam ukusi, potrebe, mogucnosti - razlicitizato sami biramo i placamo sta cemo da vozimozato nalazim da je potpuno nepotrebno ubedjivati nekog kako je njegov izbor dobar ili losEDIT:"minivan" = "monospace" na njih sam alergichna. ima chak jedan francuski pevach odlichnu pesmi koja se bas zove "MOnospace" ukratko preprichano: vidi ribu koja je tako lepa i skroz se zaljubi da mu se na trenutak usni kako sa njom i dvoje-troje male dece ide prema obali na odmor u ... minivanu tu se probudi uz neshto kao "jeste lepa ali ne toliko" :Pstvar ukusa. Edited by msmodesty
Link to comment

Nerealno da se iste rasprave protezu kroz razlicite topike....Zasto bilo ko poteze svrsishodnost kupovine nekog auta?? Tako bi pricu mogli nastaviti oko bilo cega, koriste li se sve funkije mobilnog telefona, televizora, da li je potrebno imati 10 pari cipela, farmerki.......

Link to comment
pa dobro, jel ima neki US SUV da nije 15l na 100km?
Ford Escape hybrid.34 mpg u gradu (6.9L).Cak i obican Escape 2.5L (170 hp) u gradu radi 20 mpg (oko 11.5L).800px-2008_Ford_Escape_Hybrid.jpg800px-Ford_Escape_plug-in_hybrid.jpg800px-Ford_Escape_Hybrid_with_logo_5206_DC_03_2009.jpg Edited by Talladega
Link to comment
stvar ukusa.
Pa onda lepo reci da je stvar ukusa. Znaci, vozis dzip jer ti se svidjaju takva kola, to nema veze sa prevozenjem kucica, macica i server rackova. Minivan je zakon za prevoz takvih stvari, i 100 prakticniji za to od SUVa, vozio sam (Voyagera tj. u verziji Dodge Caravan) pa znam. Taj Ford koji si vozila najverovatnije nije bio "americki" - pod jedan proizvodio se negde u Z. Evropi a i dizajn je verovatno dosao iz Nemacke/VB ne znam tacno sad koji je Mondeo u pitanju. Vrlo cesto u proslosti Ford Europe i Ford USA nisu imali mnogo toga zajednickog. Da ne pricamo o tome koliko je Ford zavisio sto se tice dizajna od Mazde i Volvoa. Ali slazem se Chrysler npr. nije bas neki kvalitet. Ali zato ima tona drugih slicnih vozila, npr. Toyota Sienna, Mazda MPV, Honda Odyssey i sl.
Link to comment
Pa onda lepo reci da je stvar ukusa. Znaci, vozis dzip jer ti se svidjaju takva kola, to nema veze sa prevozenjem kucica, macica i server rackova. Minivan je zakon za prevoz takvih stvari, i 100 prakticniji za to od SUVa, vozio sam (Voyagera tj. u verziji Dodge Caravan) pa znam. Taj Ford koji si vozila najverovatnije nije bio "americki" - pod jedan proizvodio se negde u Z. Evropi a i dizajn je verovatno dosao iz Nemacke/VB ne znam tacno sad koji je Mondeo u pitanju. Vrlo cesto u proslosti Ford Europe i Ford USA nisu imali mnogo toga zajednickog. Da ne pricamo o tome koliko je Ford zavisio sto se tice dizajna od Mazde i Volvoa. Ali slazem se Chrysler npr. nije bas neki kvalitet. Ali zato ima tona drugih slicnih vozila, npr. Toyota Sienna, Mazda MPV, Honda Odyssey i sl.
sad taksativno- jeste stvar ukusa- jeste zgodan I ZA prevoz kucica i macica i servera i jos mi se svidja, znaci pratican je a po ukusu mi je- minivan mi je tako strashno domacichki auto a ja nisam ocajna domacica i grozim se da to postanem, - vozio si minivan a koliko si kilometara i dana vozio SUV? kako to da je 100% prakticniji minivan od SUV-a? sto se praticnosti tice vise mi lici da su 1:1 ali ona tachka br. 1 ide u korist SUV-a- losa iskustava sa americhkim kolima, japanska su mi nekako bez karaktera - stvar ukusa.- toliko je strasno nekorektno voziti SUV, ali mi je muka od politichke korektnostishto reche nexus, besmisleno je potezati arumente svrsishodnosti nekog auta, svaki svoj voli a kad ga ne voli onda ga promeni, zar ne? sto rekao moj komsija "ako ti neko stavi primedbu na izbor kola samo ga pitas - je l' si mi ga ti kupio?"
Link to comment
sad taksativno- jeste stvar ukusa- jeste zgodan I ZA prevoz kucica i macica i servera i jos mi se svidja, znaci pratican je a po ukusu mi je
Ako zivis u kraju sa puno snega SUV je spas.Ako zivis u Kaliforniji onda je SUV stvar ukusa.
Link to comment
Moze se kupiti i pickup koji je jeftiniji od SUV i odlicno se ponasa na snegu (ako ima 4x4).Licno posedujem Ford F-150 4x4, spasi me zimi.
Istina mada SUV ima vise mesta za putnike dok je pick up vise namenjen za ljude koji su u construction biznisu.recimo Ford Escape je zaista dobar kompromis kada se radi o potrosnji i zimskim uslovima voznje.
Link to comment
  • 4 weeks later...
Moj F-150 je kao sa slike, u njemu po zakonu ima mesta za 6 osoba (tri napred i tri nazad), ja sam licno jednom uspeo da ubacim 8. 5197547.jpg
<_< pih, toliko nas se natrpalo u Jugića kad smo išli na jedan izlet
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...