Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Italija - Centar - Lacio i Rim, Toskana i Firenca, Umbrija, Marke

Featured Replies

E da, i meni je lepsa Siena od Firence, a u tom kraju ima i jedam mali srednjevekovni gradic Pienza, ali to ostavi za drugi dolazak, leto ili jesen, posto ima divan pogled na toskanske brezuljke koji zimi i nisu bas interesantni. 

  • Replies 656
  • Views 658
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Mi smo se vratili sa našeg puta u Rim i Fermo sinoć. Bilo je vrlo intenzivno, a opet se nismo mnogo umorili. U Rimu smo videli sve što smo hteli da vidimo osim Vile Borgeze za koju sam zakasnio za k

  • Italija, divna jedna zemlja. Prvi put smo išli kolima, obišli dosta gradova. A onda sam prošle godine otišao u Rim, i malo da švrćnem, dok sam bio sam i trebalo mi je nešto lepo. I bilo je lepo. Prole

  • Frank Pembleton
    Frank Pembleton

    Vratih se iz "večnog grada". Slike, neću kačiti, jer ih nema. Poodavno sam odlučio da bi mi to oduzelo previše vremena u užuvanju i "upijanju" utisaka. Slike mi ne bi služile ničemu. Dok su mi "u mozg

Posted Images

13 hours ago, Serena said:

jedam mali srednjevekovni gradic Pienza

Odlican predlog... jedan od retkih gradica gde sam se vracao vise puta... Ulica ljubavi, ulica poljubaca...

Preporuka toskanska salama/kobasica  tipicno za taj kraj... poslednji put sam samo zbog kilo doticnog specijaliteta putovao oko 120km :D 

 

I pecorino cheese naravno

Edited by Milosh76

idemo sredinom aprila, tako da sneg ne očekujem. :)

 

ne verujem da ću uzimati auto tamo pa će biti teško mala mesta obići. ali siena je svakako lako dohvatljiva iz firence. ima li smisla ići u Luku? to bi bio jedan dan: firenca - piza - luka - montekatini - firenca

Da, Lucca je super... iznajmi auto... ne budali.. a stanica u Sieni je oko 2km  od centra grada.

Cela poenta Toskane je da ides kolima i da se "izgubis" u njenoj lepoti i gradicima, obicno na vrh brda.

 

Gde ti je smestaj? Zasto ne ides kolima?

Edited by Milosh76

8 minutes ago, Milosh76 said:

Da, Lucca je super... iznajmi auto... ne budali.. a stanica u Sieni je oko 2km  od centra grada.

Cela poenta Toskane je da ides kolima i da se "izgubis" u njenoj lepoti i gradicima, obicno na vrh brda.

 

Gde ti je smestaj? Zasto ne ides kolima?


nemam još smeštaj.neki plan je menjati smeštaj svakih dan-dva. ne ide mi se autom iz minhena. omatorio sam za duge vožnje :D

 

1 hour ago, Ros said:

idemo sredinom aprila, tako da sneg ne očekujem. :)

Lepo si napisao za drugu nedelju uskrsa, a ja procitala bozica :lolol: 

Onda moras da iznajmis kola i provozas se Toskanom :wub:

Civita di Bagnoregio deluje nestvarno, slikom i recima se ne moze opisati mesto i okolina 😍

wIvWJGd.jpg

 

2 hours ago, Milosh76 said:

Odlican predlog... jedan od retkih gradica gde sam se vracao vise puta... Ulica ljubavi, ulica poljubaca...

U Firenci sam bila jednom i dosta Siena i Pienza 3x, a moracu jos jednom da uklopim u periodu kad cveta safran 😍 lavande i suncokrete sam videla u cvetu, fali mi jos safran

 

 

image.png

54 minutes ago, Serena said:

Civita di Bagnoregio deluje nestvarno

Umbrija :D

Umbria :heart:

nego, pecorino. za paste, npr. carbonaru, je najbolji romano. za jelo sardo. toskano isto više za jelo nego za paste.

6 hours ago, Milosh76 said:

Umbrija :D

Nije ni Umbrija vec Lazio 😉prCCOvQ.jpg

 

  • 1 month later...

Najstariji (zidani (po)stojeći) most u Rimu je obnavljan nebrojeno puta i ostao je samo jedan luk.
Tzv. Polomljeni most svedoči o 22 veka (dekadencije) imperije.



Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

  • 3 months later...

Dragi forumasi, potreban je savet/pomoc:

 

26. maja putujemo za Rim, prvi put, porodicno, slecemo na Ciampino wizzovim letom oko 8h ujutru. Juce pronadjem vest da je najavljen generalni strajk "The FISI and USB unions have called for a nationwide public and private sector strike on May 26 as part of a dispute over pay and privatization. The strike will impact public transport, sanitation, healthcare, educational, and local government services. Air traffic and airports will not be directly affected, though public transport connections to airports are likely to see significant disruptions. A minimum level of service will be guaranteed in all affected industries, with transport services typically operating during peak hours.

 

Nikad nisam putovao u Italiju avionom i ne znam sta da ocekujem od ovog strajka i kakve ce razmere haosa biti, a dolazimo sa dvoje decice. Da li ceo ovo uticati na transfere sa aerodoroma? Smestaj nam je u blizini Vatikana ali bi mi znacilo i  da se domognem Termini stanice, spremao sam se za prevoz vozom i mteroom do hotela ali sumnjam da ce to biti moguce . Ako imate neki savet, da li bukirati taksi unapred? Gde?

Hvala

Imaš autobuse koji voze sa aerodroma do Termini. Wizz Air ima svoje autobuse, možeš njih da bukiraš, ako misliš da ćeš biti sigurniji. Cena je 6€ po osobi svakako. Koliko ja vidim, štrajkuju vozovi uglavnom, ali i taxi 24h. Ostalo bolje da ti kaže neko ko je u Rimu...

U slučaju da baš ništa drugo ne ide, poručio bih Uber (treba App). Za očekivati je da ne štrajkuju, ali i da će biti luda navala na njih...

Obavezno kupi italijansku karticu, imas Iliad za 10e(+10e za samu karticu) 150GB neta i neogranicen razgovor i sms. Treba ti pasos i 5 minuta vremena.

Za 20e imas resen net gde god setate.

Ako je na nekom nebitnom telefonu, jos bolje.

Uzvajte u Rimu.

sad nešto čitam, pa ovaj štrajk je skroz politički. nešto ne verujem da će svi hteti da štrajkuju da se zabrani isporuka oružja Ukrajini. i uostalom, jebo im ja mater.

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.