April 23, 20224 yr 2 hours ago, Peter Fan said: Iz Srbije. Posto nema direktnih letova Beograd - Chicago, onda moramo presjedati negdje, pa smo ovo godine izabrali (opet) RIm. Prvo smo mislili da obidjemo Pugliu, ali smo odustali posto ostatak familje hoce 5 Terre da vidi. Imamo 5 dana. Ok, kontam. Ako u tih 5 dana racunas dan leta iz Bg i dan leta za USA onda otidjite samo di Ligurije i natenane obidjite obalu od La Specije do Djenove. Od Rima idite obalom do Ligurije a vratite se preko Firenze centralnim putem A1. Ili obratno. Obalom bi se zaustavio na klopu u Orbetello i posetio Pizu (barem “trg cuda” gde se nalazi i cuveni toranj. U povratku bih obisao Firencu ceo dan I to je to. Ako mislis da ti je ovo poslednja poseta Italiji onda moze ovaj Milosev stil da se dotaknes po par minuta svega ali jbg, nije to to.
April 23, 20224 yr 4 hours ago, Milosh76 said: Bolonja, 5 terre, San Gimiano, Volterra, Siena, Montepulciano, Pienza, Val d'Orcia (cempresi) ... To ti je must see, ostalo nek dopuni neko drugi. 3 hours ago, Poludziber said: Ok, kontam. Ako u tih 5 dana racunas dan leta iz Bg i dan leta za USA onda otidjite samo di Ligurije i natenane obidjite obalu od La Specije do Djenove. Od Rima idite obalom do Ligurije a vratite se preko Firenze centralnim putem A1. Ili obratno. Obalom bi se zaustavio na klopu u Orbetello i posetio Pizu (barem “trg cuda” gde se nalazi i cuveni toranj. U povratku bih obisao Firencu ceo dan I to je to. Ako mislis da ti je ovo poslednja poseta Italiji onda moze ovaj Milosev stil da se dotaknes po par minuta svega ali jbg, nije to to. Hvala momci. Ovo mi sad daje osnovu za planiranje.
April 23, 20224 yr Hvala momci. Ovo mi sad daje osnovu za planiranje. A najbolji predlog je 5 dana u Rimu.
April 23, 20224 yr 1 hour ago, Milosh76 said: A najbolji predlog je 5 dana u Rimu. To smo vec odradili. 👍
August 6, 20223 yr Auh, kakav mi LSD iskočio malopre na netu: Kripta u Ananjiju blizu Rima. Kud ne znadoh za ovo kad sam bio blizu pre par godina.
August 23, 20223 yr On 29.3.2022. at 8:39, Poludziber said: Castiglione Della Pescaia. On 1.4.2022. at 6:53, Poludziber said: Orbetello Samo da se zahvalim na ova dva posta i preporuke. Ova dva gradica su nam doslovno spasili ovogodisnje putovanje u Italiju. Koliko god me smorili Cinque Terre, Rim i Firenca, toliko nas je odusevilo ovo iskusktvo. Nakon 5-6 posjeta Italiji, mislim da smo na dugo vremena zavrsili sa ovim velikim turistickim centrima. Posebno me je Firenca razocarala, odnosno arogancija i pohlepa turistickih "radnika". Pri tom mislim i na radnike, a i na gazde. Cini mi se da je nekad bilo mnogo bolje, odnosno tako pamtim Firencu od prije 20 godina. Ako/kad budemo isli ponovo, onda samo neki seorski turizam varijanta.
August 23, 20223 yr 10 minutes ago, Peter Fan said: Samo da se zahvalim na ova dva posta i preporuke. Ova dva gradica su nam doslovno spasili ovogodisnje putovanje u Italiju. Koliko god me smorili Cinque Terre, Rim i Firenca, toliko nas je odusevilo ovo iskusktvo. Nakon 5-6 posjeta Italiji, mislim da smo na dugo vremena zavrsili sa ovim velikim turistickim centrima. Posebno me je Firenca razocarala, odnosno arogancija i pohlepa turistickih "radnika". Pri tom mislim i na radnike, a i na gazde. Cini mi se da je nekad bilo mnogo bolje, odnosno tako pamtim Firencu od prije 20 godina. Ako/kad budemo isli ponovo, onda samo neki seorski turizam varijanta. Drago mi je da ti je bilo od koristi. 👍 Cinque Terre treba izbeci u letnjoj sezoni. A kad si se vec otisnuo tamo bolja solucija su ti bili Portovenere i Kamolji. Mada Ligurija u julu/avgustu je pravi kosmar generalno ne preporucljivo nikako.
August 23, 20223 yr 3 minutes ago, Poludziber said: Drago mi je da ti je bilo od koristi. 👍 Cinque Terre treba izbeci u letnjoj sezoni. A kad si se vec otisnuo tamo bolja solucija su ti bili Portovenere i Kamolji. Mada Ligurija u julu/avgustu je pravi kosmar generalno ne preporucljivo nikako. Nas problem je sto zbog skolske godine, jedine opcije su nam jul i avgust. I jedna opaska, posto moram biti fer i priznati da su Koloseum "utegli", odnosno smanjili haos na ulazu. Sad je to daleko bolje organizavano nego prije 4-5 godina.
August 24, 20223 yr 10 minutes ago, Milosh76 said: Aperitivo Uuu, sedeo sam u istom baru u aprilu. Samo sam bio na onim šank stolovima uz zid iza. Ispred nas seo mladi par, i dolazi konobar, Italijan, i vidim da se ne razumeju. Na kraju, konobar ih pita na engleskom odakle ste, a oni u glas, iz Napulja
September 21, 20223 yr 4 minutes ago, notenoughreasonsforclaire said: To ćemo lako. Mene samo generalno interesuje koji je stepen gužve i turista u tom delu, u to doba godine, ostalo ćemo sve po redu... Btw, hvala na savetima. Guzva u Italiji...? to ti je kao dobar dan... mada Rim u avgustu je pun pogodak, pogotovo ako nema ni vrucine ni kise, kao sto je meni bilo ove godine? Ako planiras Italiju, nemoj sededi na jednom mestu... greota
September 21, 20223 yr zavisi od mesta i od čoveka u Rimu samom imaš šta da obilaziš i više od mesec dana. a da ne pričam da ja spadam u one kojima je najlepše da nađu neki mali trg i na njemu bar u koji dolaze lokalci i da tu džabalebare ceo dan.
September 21, 20223 yr 10 minutes ago, aram said: u Rimu samom imaš šta da obilaziš i više od mesec dana. BIo sam 15 dana iz tri puta i jedan dan od ujutro do uvece A isao bih svaki dan... Ove godine sam bio 3 puta u Italiji Edited September 21, 20223 yr by Milosh76
December 29, 20223 yr I Siena pre Firence... A ostale dane posvetiti Volteri, Montepulcianu... I jedan dan Firenca.Svakako ces opet doci, garantujem [emoji2]
Create an account or sign in to comment