Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Italija - Centar - Lacio i Rim, Toskana i Firenca, Umbrija, Marke

Featured Replies

moj highlight italije su sela na brdima oko rima. region frascatti. svako selo je prica za sebe. sa svakim km od grada menjaju se i priroda i mentalitet i atmosfera. monte compatri, o, da, sutra bih se tamo preselio. kad budem u malo veselijem raspolozenju, sledi detaljniji izvestaj.

Edited by Lo Zingaro

  • Replies 656
  • Views 651
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Mi smo se vratili sa našeg puta u Rim i Fermo sinoć. Bilo je vrlo intenzivno, a opet se nismo mnogo umorili. U Rimu smo videli sve što smo hteli da vidimo osim Vile Borgeze za koju sam zakasnio za k

  • Italija, divna jedna zemlja. Prvi put smo išli kolima, obišli dosta gradova. A onda sam prošle godine otišao u Rim, i malo da švrćnem, dok sam bio sam i trebalo mi je nešto lepo. I bilo je lepo. Prole

  • Frank Pembleton
    Frank Pembleton

    Vratih se iz "večnog grada". Slike, neću kačiti, jer ih nema. Poodavno sam odlučio da bi mi to oduzelo previše vremena u užuvanju i "upijanju" utisaka. Slike mi ne bi služile ničemu. Dok su mi "u mozg

Posted Images

moj highlight italije su sela na brdima oko rima. region frascatti. svako selo je prica za sebe. sa svakim km od grada menjaju se i priroda i mentalitet i atmosfera. monte compatri, o, da, sutra bih se tamo preselio. kad budem u malo veselijem raspolozenju, sledi detaljniji izvestaj.
eh da frascati kod rima...a i vino iz frascati-ja je super :) imam ja jos bas mnogo rimskih (i oko rimskih) slicica, al nemam sad vremena da ih trazim/kacim itede...ali bice, obevacam.
  • 3 weeks later...

vratismo slike, zahvaljujem indyju. topić je sad u punom sjaju.

  • 8 months later...

Zahvaljujem apotekarci za tip na Sperlongu. Sperlonga je konzumirana i zaista je super.Bilo se u Italiji 5 dana, kolima. Malo je kasno, pa samo da zasad napišem ovak malo za teaser:Camping Village Roma je povoljan i izrazitop profesionalno organiziran smještaj, pogotovo za one s autima.Fai da te na benzinskoj pumpi obavezno.Foro Romano nije besplatan, ali ga vrijedi pogledati. Domus Augustus je pomalo razočarljiv, s obzirom na to koliko se čeka za ulaz u grupama po 5. Via Appia (SS 7) je atraktivan način za povratak iz Sperlonge, ali nakon Cisterne Latine nastaju problemi :D. Našlo se G.R.A. nakon velikih muka. :lol: Talijanski cestovni znakovi & putokazi su koma. I to ona no brainwaves koma.

  • 4 months later...

Jedna molba:Za novu godinu idem u Rim.Agencija nas je smestila u hotel Enea koji se nalazi nekih 30-tak km od samog Rima (selo Pomezia).Interesuje me da li neko zna kako je organizovan ( i da li je uopšte) prevoz do grada? :unsure:

Jedna molba:Za novu godinu idem u Rim.Agencija nas je smestila u hotel Enea koji se nalazi nekih 30-tak km od samog Rima (selo Pomezia).Interesuje me da li neko zna kako je organizovan ( i da li je uopšte) prevoz do grada? :unsure:
Javni prevoz u RimuOvde možeš i da proveriš koja linija vozi od Pomezie do dela Rima u koji hoćeš da ideš:Kalkulacija linije

Edited by Tresko

Veliko hvala, Tresko. :)

  • 5 weeks later...

krajem januara sam na produzeni vikend u firenci. neko iskustvo, insajder tip za restoran? ima li nesto sto ne sme da se propusti u blizoj okolini grada? neki komentar o firenci, pozitivno ili negativno?

krajem januara sam na produzeni vikend u firenci. neko iskustvo, insajder tip za restoran? ima li nesto sto ne sme da se propusti u blizoj okolini grada? neki komentar o firenci, pozitivno ili negativno?
Ko nadje bolji restoran u Firenci (ja bih rekla i mnogo shire) svaka chast : Omeromalo je zabacheno i malo dalje od centra ali je fantastichno
krajem januara sam na produzeni vikend u firenci. neko iskustvo, insajder tip za restoran? ima li nesto sto ne sme da se propusti u blizoj okolini grada? neki komentar o firenci, pozitivno ili negativno?
restorani u centru su bezobrazni skupi. ali postoji alternativa. mercanto centrale u blizini zeleznicke stanice je klasicna pijaca u kojoj mozes kupiti fantasticne sireve, salame, sunku po sasvim pristupacnim cenama. ne propusti nikako.te cene po restoranima u centru su mi jedino negativno sto mogu reci o firenci.obuj obucu sa mekim i debljim djonom jer ce te ubiti florentinski kamen. sto se tice okoline mogu samo reci za sienu i san gimignano jer smo samo tamo uspeli otici. isto smo bili na produzenom vikendu, i za vise "izletanja" nismo imali vremena.
krajem januara sam na produzeni vikend u firenci. neko iskustvo, insajder tip za restoran? ima li nesto sto ne sme da se propusti u blizoj okolini grada? neki komentar o firenci, pozitivno ili negativno?
zavisi sta podrazumevas pod 'blizom okolinom'. ako je rentacar opcija, definitivno zapali tamo gde ti je pisao ros, san gimignano i siena. tome bih dodao urbino, volteru i (na drugu stranu) luccu. naravno, ako imas vremena, ali ako je produzeni vikend realno ces dva dana bazati po firenci i to je to. eventualno da se ispalis do greve in chianti, nadjes macceleriu na glavnom trgu i kupis preradjenog mesishta koliko mozes da poneses. vrh. firenca je bezobrazna deračina.
ako je rentacar opcija, definitivno zapali tamo gde ti je pisao ros, san gimignano i siena. tome bih dodao urbino, volteru i (na drugu stranu) luccu.
dadadada, taj deo italije je divan... topla preporuka: dobro pazi gde (smes da) parkiras automobil.

hvala na preporukama i komentarima. <_< verovatno ce sve preporuke biti prihvacene ako ne ovog puta onda nekom drugom prilikom. u planu je duza tura toskanom privatnim kolima, ali za tako nesto je prolece/leto mnogo bolje.p.s. ovo 'bliza okolina' se vise odnosilo na 'periferiju' firence ;), nesto sto treba videti a nije u svim turistickim prospektima. spadam u turiste koji vole dugo da se zadrize na jednom mestu, da stvari posmatraju bez trcanja, bolje manje videti ali zato intezivno.

p.s. ovo 'bliza okolina' se vise odnosilo na 'periferiju' firence ;), nesto sto treba videti a nije u svim turistickim prospektima. spadam u turiste koji vole dugo da se zadrize na jednom mestu, da stvari posmatraju bez trcanja, bolje manje videti ali zato intezivno.
Slažem se.(Samo što sam starija, sve me nešto više vuku duh grada i kafane, sve manje se zadržavam na znamenitim lokalitetima.)Onda nema šta da brineš. U samoj Firenci ima toliko toga da se vidi meni nije bio dovoljan ni produženi vikend da proučim sve što sam želela.U pravu si za to da je Toskana predivna na proleće, ali ja imam želju da obidjem te italijanske hiperpopularne gradove, poput Venecije i Firence, u zimsko doba. Mislim da tada ima manje turista (moguće je da se varam) i da vidim kakvi su kad je mračno, tmurno i hladno. :)

mozda ne mora rezervisati karte preko neta. mi smo bili pocetkom novembra i jednostavno smo stali u red, i posle 20-ak minuta smo kupili karte. rezervacije preko neta je potrebna u spicu sezone kad dodju ameri koji moraju "to do tuscany", inace nije neka frka. to daje malo slobode u planiranju. inace, firenca je jedan od retkih gradova gde ne postoji neka vrsta museum card gde se moze jeftinije proci sa ulaznicama, a mnogo toga vrednog su razbacali po raznim muzejima pa se svuda mora posebno placati ulaz. lukavo (medichijevski). ;)mada, sad izguglah da postoji varijanta uclanjenja u "Amici degli Uffizi" na godinu dana: http://www.amicidegliuffizi.it/become_a_member.aspx koja daje ulaz u vecinu muzeja u gradu.

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.