Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Otimanje Grenlanda

Featured Replies

1 minute ago, Zaboravan said:

Ovi na slici, neke ćate, logistika, skupljeno po principu ko hoće dnevnicu za vikend.

Pogledaj na šta liče uniforme, čizme... Pogužvani kao da su sa štrika ukrali.

I taki da se bore protiv Amerikanaca. Protiv onake sile..

  • Replies 1.1k
  • Views 66.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Mogu Danci da im podmetnu sitne lego kocke svuda po Grenlandu..pa da se Ameri nabadaju kad hodaju bosi..i tako ih odvrate. Mom klincu uspeva savrseno protiv mene.

  • Tribun_Populi
    Tribun_Populi

    E, da se razumemo, SAD preti invazijom na deo teritorije suverene zemlje, jer joj se može i treba trenutnom državnom vrhu da bi MAGAo. Nemojte da vam briga za prava 60.000 eskima, ili koja god smrdlj

  • ovo je jedna od najgorih stvari koje su se mogle dogoditi danskoj. danci su vezani pupcanom vrpcom za ameriku i ne samo u poslovnom smislu, vec i kulturnom. imaju dugu istoriju kolonizacije amerike i

Posted Images

Ne zajebavajte se. Mogli su da posalju sve same mister univerzume ili parapeglicare od 90 godina, ne bi nista promenilo. U neverovatnom slucaju da dodje do vojnog preuzimanja Grenlanda od strane SAD to bi bilo zavrseno za jedno prepodne, kao da je bitno ko se prosetao do gore za finu dnevnicu.

2 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

I taki da se bore protiv Amerikanaca. Protiv onake sile..

Taktika. Onaj ludak spremio desantne trupe za Minesotu ovi na Grenland šalju 15 ljudi na vežbu od 48h.

Ošli smo qrac opasno.

Pa ako nisu spremni poslati nekakav ozbiljan task force od par brigada stvarno u cilju odvracanja onda ni ne zasluzuju posedovanje tog Grenlanda

Pa nije bitno, ali simbolika.

A simbolika je bedna, aj da se ne lažemo.

ed.

Odgovarala na harperov post.

Edited by duda

I aj sad neko da se ruga onom fazonu sa dve pseće zaprege...

4 minutes ago, dillinger said:

Pa ako nisu spremni poslati nekakav ozbiljan task force od par brigada stvarno u cilju odvracanja onda ni ne zasluzuju posedovanje tog Grenlanda

Kada bi šibnuli tamo par brigada to bi poslalo signal da nameravaju da stvarno brane Grenland, nemaju oni herca za to u ovoj fazi...nego, koliko tamo ima danskih vojnika? Što se oni ne isprse malo, šta čekaju?

Edited by Rudolf Pingvinoglu

16 minutes ago, Zaboravan said:

Ošli smo qrac opasno.

Screenshot_2026-01-18-21-28-18-313_com.android.chrome-edit.jpg

5 minutes ago, dillinger said:

Pa ako nisu spremni poslati nekakav ozbiljan task force od par brigada stvarno u cilju odvracanja onda ni ne zasluzuju posedovanje tog Grenlanda

Da, to veoma ima veze jedno sa drugim... u glavi Stivena Milera i slicnih likova. Kad i kako smo ponovo dosli do toga da se delovi teritorija drzava zasluzuju demonstracijom vojne gotovosti a ne visokim standardom, vrhunskom socijalnom i zdravstvenom zastitom, obrazovanjem i urednim socijalnim zivotom olicenom u demokratskim procedurama i zastiti prava gradajana?

@duda Simbolika ima smisla ako je simbol u konekciji sa onim sto tim simbolom pokusas da pokazes. Svi znamo da se Danska nece braniti od potencijalne americke vojne agresije jer ne mogu da se odbrane a to znaju i Danci. To sto bi oni poslali neke lepe i fizicki izvajane grmalje od 25-30 godina sa naslovnih strana magazina za muskarce ne bi bio nista veci simbol ni za sta od ovoga sto su poslali, pogotovo ne neke gotovosti da ce vojno braniti Grenland. Jedini razlog zasto su ti ljudi poslati gore je poruka politicke prirode da Evropa stoji iza Danske i da se cela protivi americkim planovima da preuzmu Grenland a za to su mogli da posalju i lutke iz izloga prodavnica.

6 minutes ago, Rudolf Pingvinoglu said:

Kada bi šibnuli tamo par brigada to bi poslalo signal da nameravaju da stvarno brane Grenland, nemaju oni herca za to u ovoj fazi...nego, koliko tamo ima danskih vojnika?

Sa policijom, carinicima i čuvarima banaka vrh 1000

5 minutes ago, harper lee said:

Da, to veoma ima veze jedno sa drugim... u glavi Stivena Milera i slicnih likova. Kad i kako smo ponovo dosli do toga da se delovi teritorija drzava zasluzuju demonstracijom vojne gotovosti a ne visokim standardom, vrhunskom socijalnom i zdravstvenom zastitom, obrazovanjem i urednim socijalnim zivotom olicenom u demokratskim procedurama i zastiti prava gradajana?

@duda Simbolika ima smisla ako je simbol u konekciji sa onim sto tim simbolom pokusas da pokazes. Svi znamo da se Danska nece braniti od potencijalne americke vojne agresije jer ne mogu da se odbrane a to znaju i Danci. To sto bi oni poslali neke lepe i fizicki izvajane grmalje od 25-30 godina sa naslovnih strana magazina za muskarce ne bi bio nista veci simbol ni za sta od ovoga sto su poslali, pogotovo ne neke gotovosti da ce vojno braniti Grenland. Jedini razlog zasto su ti ljudi poslati gore je poruka politicke prirode da Evropa stoji iza Danske i da se cela protivi americkim planovima da preuzmu Grenland a za to su mogli da posalju i lutke iz izloga prodavnica.

A jbg sad, kakvu su poruku poslali time što su se vratili posle 48h? Da stoje iza Danske sve dok im Tramp ne udari tarife?

6 minutes ago, Rudolf Pingvinoglu said:

A jbg sad, kakvu su poruku poslali time što su se vratili posle 48h? Da stoje iza Danske sve dok im Tramp ne udari tarife?

Mogli su da se vrate i posle 15 minuta, vazno je da su otisli iz svih tih zemalja iz kojih su otisli.

17 minutes ago, Rudolf Pingvinoglu said:

Kada bi šibnuli tamo par brigada to bi poslalo signal da nameravaju da stvarno brane Grenland, nemaju oni herca za to u ovoj fazi...nego, koliko tamo ima danskih vojnika? Što se oni ne isprse malo, šta čekaju?

Danska je super mudrom politikom svu svoju, doduse skromu, artiljeriju (>120mm) i municiju poslala u Ukrajinu. I da nisu, nine dovoljno da se odupru duze od par sati.

Sve u svemu imaju 2 mogucnosti:

  • Da odustanu i predaju Grenland

  • Da kupiju vreme, i uz pomoc EU, eventualno povecaju cenu teritoriju. Eventualno, uz ogroman diplomatski napor da odgovore Trampa od demokratizacije Grenlanda.

    Po meni, pored bezmude EU jedini saveznici im mogu biti Turci, KSA, Emirati, Katar i (kakve li ironije) Rusi.

Kakve vas brigade, taskforce jedinice spopale bre. huh

Ko da skupi 10.000 ljudi, opremu, organizuje logistiku, komunikaciju.

I to tako da isključi US iz priče... Jbt malo realnosti.

Just now, x500 said:

Danska je super mudrom politikom svu svoju, doduse skromu, artiljeriju (>120mm) i municiju poslala u Ukrajinu. I da nisu, nine dovoljno da se odupru duze od par sati.

Sve u svemu imaju 2 mogucnosti:

  • Da odustanu i predaju Grenland

  • Da kupiju vreme, i uz pomoc EU, eventualno povecaju cenu teritoriju. Eventualno, uz ogroman diplomatski napor da odgovore Trampa od demokratizacije Grenlanda.

    Po meni, pored bezmude EU jedini saveznici im mogu biti Turci, KSA, Emirati, Katar i (kakve li ironije) Rusi.

Jedini saveznik kojeg Danci mogu imati a da moze da promeni nesto je americka javnost i odgovorni deo politicke elite u SAD koji shvata kakve su moguce implikacije nasilnog otimanja Grenlanda od Danske. Amerikanci jesu daleko najmocnija vojna sila na planeti ali nisu toliko mocni da dozvole sebi da izgube sve ili vecinu saveznika. Niko nije.

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.