Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Otimanje Grenlanda

Featured Replies

Kad bi EU se samo zauzela da istera USA tehnicke gigante i postavi svoje, tacno ni jedne tarife ne bi mogle da je ostete koliko bi kinte otislo EU firmama. A nije da ne mogu, imaju one antimonopolisticke zakone, imaju GDPR, imaju potrebu za tehnickom nezavisnoscu... samo treba da ih primene.

  • Replies 1.1k
  • Views 66.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Mogu Danci da im podmetnu sitne lego kocke svuda po Grenlandu..pa da se Ameri nabadaju kad hodaju bosi..i tako ih odvrate. Mom klincu uspeva savrseno protiv mene.

  • Tribun_Populi
    Tribun_Populi

    E, da se razumemo, SAD preti invazijom na deo teritorije suverene zemlje, jer joj se može i treba trenutnom državnom vrhu da bi MAGAo. Nemojte da vam briga za prava 60.000 eskima, ili koja god smrdlj

  • ovo je jedna od najgorih stvari koje su se mogle dogoditi danskoj. danci su vezani pupcanom vrpcom za ameriku i ne samo u poslovnom smislu, vec i kulturnom. imaju dugu istoriju kolonizacije amerike i

Posted Images

13 minutes ago, Desmond Bojčinski said:

Otišao na kanabe u Kremlj, platio odštetu za sve sankcije do sada, poljubio cara u ruku u zamenu za nordstrim 1, 2 i 3 i raketni štit po Bretanji i Lisabonu. Realno jeftinije je, i dokazano su obraza bez.

I da, napravio granični prelaz mira Rusija Eu u Odesi

Ako bi s nekim i šurovali, to ne bi bili ti tvoji šašavi ali i krvoločni umno poremećeni naftomafijaši u koje si realno neskriveno zaljubljen do ušiju, nego brat Xi i braco MBS

Just now, Shan Jan said:

Kad bi EU se samo zauzela da istera USA tehnicke gigante i postavi svoje, tacno ni jedne tarife ne bi mogle da je ostete koliko bi kinte otislo EU firmama. A nije da ne mogu, imaju one antimonopolisticke zakone, imaju GDPR, imaju potrebu za tehnickom nezavisnoscu... samo treba da ih primene.

Bazuka upravo to i radi. Ali ne vadiš bacač plamena u kasinu prvi, dok su i glavni prevarant i svi ostali još u odijelima i toaletama oko kartaškog stola.

10 minutes ago, Roger Sanchez said:

Ako bi s nekim i šurovali, to ne bi bili ti tvoji šašavi ali i krvoločni umno poremećeni naftomafijaši u koje si realno neskriveno zaljubljen do ušiju, nego brat Xi i braco MBS

Imali neko od njih muda da u januaru uđe u vodu kao Volođa? Da da bato moj...

54 minutes ago, Radoye said:

Da li su Ameri imali direktne koristi ekonomske političke i vojne od EU blagostanja? Naravno da jesu, zato su ga onomad i uspostaviti Maršalovim planom.

Demontiranje post-WW2 Pax Americana sistema vojno-ekonomskih saveza i instrumenta za projekciju meke sile je izuzetno kratkovido.

25 minutes ago, Jesper23 said:

Ne znam ni ja koji će mu to kurac i onako na taj isti Grenland mogu poslati šta god hoće od opreme i oružja. Možda on pumpa sopstveni ego na tim "teritorijalnim proširenjima", nije mi jasno, ali eto dešava se. Možda se sveti Evropi zbog podrške Demsima, nemam pojma zaista.

Kao i kod svega drugog sto se tice Trumpa, tu se preplice vise stvari: njegova poremecena licnost koja proizvodi fix ideje i interes klike oko i iza njega koja zna da kanalise tu ludacku energiju.

Theil, Karp, Project 2025 shaptaci i drugi ideolozi vode rat protiv liberala iz mnostva razloga (culture wars, gender wars, regulation, etc.) i EU kao institucija ("globalisti") i vodeci evropski politicari se od te klike percipiraju kao prirodni saveznici americkim liberalima. Zapravo ni nema razlike sa njihove tacke gledista. Pogledati govor JD-ov govor u Minhenu proljetos.

Stoga je rat protiv EU samo nastavak te borbe protiv liberala, samo na gostujucem terenu. A taj teren je veoma zgodan za utkamicu jer tu nema pravila igre i nema sudija, a tek nema VAR-a da zaustavi utakmicu i preinaci odluku. Evo neki dan naletim na izjavu neke budale iz administracije koji migrante u EU naziva hordom i jos kaze da je slobodan to reci, jer se ne radi u migrantima u SAD. Tu su AfD, Orban ne samo i ideoloski saveznici, vec i korisni idioti koji pomazu slabljenju "globalista".

Znaci, oni peprcipraju Evropu kao polje gdje nema ozbiljnog protivnika i gdje je sve dozvoljeno. A kad se razmontiraju strani "globalisti", onda ce na red doci i domaci kad se potpuno izoluju.

EU je za SAD "zao" prijatelj zato sto su bolja/humanija verzija Amerike. Osnove su iste - demokratija, kapitalizam, covekolika prava, sloboda izrazavanja, nezavisne institucije, ... Ali je EU bolja sto se tice peMzija, zdravstvene zastite, skolstva, sigurnosti (manje ubistava, pljacki ...), socijalna zastita, podrska za nezaposlene, prava radnika (ukljucujuci broj dana godisnjeg odmora + bolovanja). Mozda nije bolje, ali je obicnom coveku jeftinije i dostupnije.

3 minutes ago, x500 said:

EU je za SAD "zao" prijatelj zato sto su bolja/humanija verzija Amerike. Osnove su iste - demokratija, kapitalizam, covekolika prava, sloboda izrazavanja, nezavisne institucije, ... Ali je EU bolja sto se tice peMzija, zdravstvene zastite, skolstva, sigurnosti (manje ubistava, pljacki ...), socijalna zastita, podrska za nezaposlene, prava radnika (ukljucujuci broj dana godisnjeg odmora + bolovanja). Mozda nije bolje, ali je obicnom coveku jeftinije i dostupnije.

Što je dobrim delom moguće zato što zemlje EU troše smešne sume na odbranu.

41 minutes ago, Roger Sanchez said:

Ako bi s nekim i šurovali, to ne bi bili ti tvoji šašavi ali i krvoločni umno poremećeni naftomafijaši u koje si realno neskriveno zaljubljen do ušiju, nego brat Xi i braco MBS

lolol

To je ta bezmudost, nećemo rusku naftu nego indijsku, nećemo gas, ali ipak hoćemo ali samo 1,5 milijardi €, uranijum, može ali do 2030.

1 hour ago, Jesper23 said:

edit: Mislim da je Evropi najveći problem što nisu sigurni na koji bi stranu dosta EU članica, prva Poljska.

+1

Problem je što dosta EU članica gleda da li da se primaknu levom ili desnom carstvu, umesto da gledaju da ojačaju sebe kao uniju i da deluju jednoglasno.

2 hours ago, Zaboravan said:

EU je decenijama uživala u blagodetima US zaštite, nije se ni potrudila da postane ravnopravan partner i sada kao šta da radimo?

Jesu li te blagodeti US zaštite sa nama na forumu? Je l' možeš da mi kažeš od čega je USA čuvala Evropu, tako da ona nije morala da izdvaja toliki keš za vojsku? Ko je to bio pretnja po bezbednost Evrope da bi se izdvajalo 3-5% BDP-a na vojsku/NATO?

Jedino što meni pada na pamet su islamski ekstremisti, koje je potpalila USA na Bliskom Istoku, Rusija od 2014. a posebno od 2022. koju je potpalila USA (Fuck the EU!, Da u NATO), i možda ugroženi trgovački putevi od Šangaja do Amsterdama, koje je je ugrozila USA politika na Arapskom polustrvu i Dalekom Istoku.

Edit: Evo ga i @Verterdegete sa istim mišljenjem. Zar zaista verujete u te gluposti što dolaze od pretežno američkih klovnova?

2 hours ago, SNARC said:

By the way, sesti odmah sa Rusima i videti sta i kako oko nastavka gasne trgovine i nafte..a veseli Doni da se slika sa svojim tankerima. Zvuci smesno ali na duze staze vise poverenja imam u Ruje nego na US idiote koji se sunjaju iza ovog kurtona i cekaju svoj mandat.

Da naglasim..radim za US firmu.

Saradnja (Zapadne) Evrope i SAD-a je funkcionisala odlično ravno 80 godina. Jeste da su mnogi upozoravali na štetu koju ovaj ludak može da napravi, ali se ignorisalo jer "valjda nije baš toliko lud". Pošto je očigledno da se politika SAD-a može promeniti, na gore, a možda i na bolje, neko verovatno smatra da ne treba odmah spaliti sve mostove, nego dati šansu toj čuvenoj američkoj demokratiji da se izbori sa onima koji bi da je udave. Pretnje koje dolaze iz Amerike su mačji kašalj za ono što slušamo iz Rusije već 4 godine, pa bi bilo malo neozbiljno u trenutnoj situaciji napraviti takav zaokret

Edited by Engineer

1 minute ago, Engineer said:

Saradnja (Zapadne) Evrope i SAD-a je funkcionisala odlično ravno 80 godina. Jeste da su mnogi upozoravali na štetu koju ovaj ludak može da napravi, ali se ignorisalo jer "valjda nije baš toliko lud". Pošto je očigledno da se politika SAD-a može promeniti, na gore, a možda i na bolje, neko verovatno smatra da ne treba odmah spaliti sve mostove, nego dati šansu toj čuvenoj američkoj demokratiji da se izbori sa onima koji bi da je udave. Pretnje koje dolaze iz Amerike su mačji kašalj za ono što slušamo iz Rusije već 4 godine, pa bi bilo malo neozbiljno u trenutnoj situaciji napraviti takav zaokret

Ne mora odmah zaokret..sednes i kao..E ajde da vidimo sta i kako mozemo i za koje pare..blef koji i ne mora da bude blef. Cisto da budali pokazes da nije bas apsolutni gospodar svega

Pa valjda to i rade, ali

  1. ne moze odmah i sve odjednom

  2. Nece o tome javno pricati

2 minutes ago, Engineer said:

Jesu li te blagodeti US zaštite sa nama na forumu? Je l' možeš da mi kažeš od čega je USA čuvala Evropu, tako da ona nije morala da izdvaja toliki keš za vojsku? Ko je to bio pretnja po bezbednost Evrope da bi se izdvajalo 3-5% BDP-a na vojsku/NATO?

Jedino što meni pada na pamet su islamski ekstremisti, koje je potpalila USA na Bliskom Istoku, Rusija od 2014. a posebno od 2022. koju je potpalila USA (Fuck the EU!, Da u NATO), i možda ugroženi trgovački putevi od Šangaja do Amsterdama, koje je je ugrozila USA politika na Arapskom polustrvu i Dalekom Istoku.

Saradnja (Zapadne) Evrope i SAD-a je funkcionisala odlično ravno 80 godina. Jeste da su mnogi upozoravali na štetu koju ovaj ludak može da napravi, ali se ignorisalo jer "valjda nije baš toliko lud". Pošto je očigledno da se politika SAD-a može promeniti, na gore, a možda i na bolje, neko verovatno smatra da ne treba odmah spaliti sve mostove, nego dati šansu toj čuvenoj američkoj demokratiji da se izbori sa onima koji bi da je udave. Pretnje koje dolaze iz Amerike su mačji kašalj za ono što slušamo iz Rusije već 4 godine, pa bi bilo malo neozbiljno u trenutnoj situaciji napraviti takav zaokret

Ne znam da li su ovde ali eto ako se iole razumeš zamisli nato bez US. Ako možeš, eto rešenja, neka ih odjebu.

Od kad je NATO odbrambeni savez?

2 minutes ago, Zaboravan said:

Ne znam da li su ovde ali eto ako se iole razumeš zamisli nato bez US. Ako možeš, eto rešenja, neka ih odjebu.

Ovo je mnogo lakse reci nego uraditi. Uvezeni su kao creva, vecina evropskih zemalja najvise kupuje oruzja od USA. ko ce to da odrzava ako se odvoje? Mada sve se moze ako se hoce, samo EU nikako da zaista krene da nesto radi. I oko novih lovackih aviona su uspeli po obicaju da se posvadjaju. Nekad su pravili dva paralelno bez razloga (eurofighter i rafale), sad vec imaju tri paralelna projekta, ko zna mozda bude i jos cepanja...

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.