Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Otimanje Grenlanda

Featured Replies

10 minutes ago, dragance said:

Pa i jesu dali zajednicku izjavu. Ono sa slanjem desetak vojnika/oficira/teritorijalaca/cega god je politicka poruka, a ne verujem da je iko ocekivao da je Tramp bas tolika budala.

Sta da rade? Eno, postavio sam gore 3 pitanja, pa me interesuje sta bi ti izabrao?

Ne znam na koja pitanja misliš, nije ni bitno.

EU je decenijama uživala u blagodetima US zaštite, nije se ni potrudila da postane ravnopravan partner i sada kao šta da radimo?

  • Replies 1.1k
  • Views 66.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Mogu Danci da im podmetnu sitne lego kocke svuda po Grenlandu..pa da se Ameri nabadaju kad hodaju bosi..i tako ih odvrate. Mom klincu uspeva savrseno protiv mene.

  • Tribun_Populi
    Tribun_Populi

    E, da se razumemo, SAD preti invazijom na deo teritorije suverene zemlje, jer joj se može i treba trenutnom državnom vrhu da bi MAGAo. Nemojte da vam briga za prava 60.000 eskima, ili koja god smrdlj

  • ovo je jedna od najgorih stvari koje su se mogle dogoditi danskoj. danci su vezani pupcanom vrpcom za ameriku i ne samo u poslovnom smislu, vec i kulturnom. imaju dugu istoriju kolonizacije amerike i

Posted Images

5 minutes ago, dragance said:

Pa hoce li neko ovde da kaze sta treba da urade ili sta bi oni uradii na njihovom mestu??

Oporezujes svaki McDonalds..ma sve sto ima veze sa njihovom brzom klopom..dodatne takse za sve sto napravi Apple..Netflix nalog..sta god da ti padne na pamet..takse bioskopske ulaznice..Microsoft..ma izglupiras se full..

A istovremeno, ponudis super olaksice onima koji bi da prebace centralu u EU.

Sve sa osmehom na licu.

Vreme evropskog ekonomskog rasta je izgleda iza nas, to je Ok, sada se treba prebaciti u mod odrzavanja onoga sto se ima, USA je to pocela pre oko godinu dana da radi.

Odmah ozbiljan fajt? Nista postepeno?

1 minute ago, SNARC said:

Oporezujes svaki McDonalds..ma sve sto ima veze sa njihovom brzom klopom..dodatne takse za sve sto napravi Apple..Netflix nalog..sta god da ti padne na pamet..takse bioskopske ulaznice..Microsoft..ma izglupiras se full..

A istovremeno, ponudis super olaksice onima koji bi da prebace centralu u EU.

Sve sa osmehom na licu.

Vreme evropskog ekonomskog rasta je izgleda iza nas, to je Ok, sada se treba prebaciti u mod odrzavanja onoga sto se ima, USA je to pocela pre oko godinu dana da radi.

Na tome se upravo sada i radi. Inace, ovo je mnogo bolji primer sta uraditi naspram onih "ozbiljan fajt odmah"!.

34 minutes ago, x500 said:

Nakon dogovora iz 1917 bila su barem jos 3 dogovora:

  • 1940/41 - gde SAD uzimaju malo Grenland

  • Pocetkom 50tih - Grenland je mnogo vazan za SAD

  • 2004(5) - kako crmo dalje

SAD politika je demokratska i jasno sta kazu sta ''oce, sad jr samo srvar koliko ce da kosta i kao ce to da se izvede.

1940 / 41 je bila vojna okupacija, Danska je u to vreme bila okupirana od strane Osovine i pretila je opasnost da ce Nemci tu da baziraju svoju mornaricu. U isto vreme su USA i UK okupirali i Island koji je do tada pripadao Danskoj.
Grenland su posle rata a zbog onog ugovora iz 1917. uredno vratili.
Ono 50-tih je regulisano kroz NATO i dogovor o neogranicenom americkom vojnom prisustvu na Grenlandu.

Just now, Lo Zingaro said:

Bolje ozbiljan fajt pa neki kompromis nego ovo bezmudo lagano krvavljanje i cekanje klinicke smrti.

Ne mora čak ni da bude ozbiljan fajt u bukvalnom smislu, tj. objava rata...jednostavno da kažu istinu, tj. da bi vojna okupacija Grenlanda značila početak raspada NATOa i da će EU, u svetlu novih okolnosti, morati da traži partnere na drugoj strani. Mogu da uvedu i recipročne ekonomske mere... pošto je sve to ionako trgovina i blef, neka i EU izađe sa maksimalističkim zahtevima, da malo Tramp razmišlja šta to sve znači. On ionako razume samo jezik sile, a sila nije samo u oružju.

Just now, dragance said:

Na tome se upravo sada i radi. Inace, ovo je mnogo bolji primer sta uraditi naspram onih "ozbiljan fajt odmah"!.

Ne fajtas se sa frajerom koji ima tri pistolja, dve puske, pun kufer bombi i brdo municije kod sebe.

Ali mu gurnes krompir u auspuh i iskenjas mu se u cipele.

I cekas razvoj situacije.

By the way, sesti odmah sa Rusima i videti sta i kako oko nastavka gasne trgovine i nafte..a veseli Doni da se slika sa svojim tankerima. Zvuci smesno ali na duze staze vise poverenja imam u Ruje nego na US idiote koji se sunjaju iza ovog kurtona i cekaju svoj mandat.

Da naglasim..radim za US firmu.

9 minutes ago, dragance said:

Odmah ozbiljan fajt? Nista postepeno?

Tramp razume samo tu vrstu komunikacije. Na svako popustanje ti se popisa po glavi. Nije Evropa jaca od USA ali nije ni toliko bespomocna.

51 minutes ago, Lo Zingaro said:

Pa da se za pocetak prisete da u medjunozju imaju muda kakva god da su. Amerikanci imaju skoro 200 basa u EU sa vise stotina hiljada vojnika (samo u nemackoj 50.000). Mogao bi neko da barem pomene mogucnost da im se otkaze gostoprimstvo koliko god bi to bilo ujedno i priznanje da je EU defakto pod okupacijom. Plus carine za americke web gigante. Bolje ozbiljan fajt pa neki kompromis nego ovo bezmudo lagano krvavljanje i cekanje klinicke smrti.

Upravo, jbt daj malo zareži, budi spreman na žrtvovanje tog blagostanja, ekonomski može da se uzvrati udarac, ne seri Kini o ljudskim pravima, skopi tajne dogovore, spremaj se da nato postane eu vojska, pa koliko košta.

I ne brukaj se javno.

1 hour ago, dragance said:

Sto nisu stavili prioritet na vojsku umesto na ekonomiju i socijalu?

Sve ima svoju cijenu, a oni je sada plaćaju. Da li mi je drago što se ovo dešava? Naravno da nije, zato što će direktno uticati i na mene. Da li se moglo očekivati? Naravno da jeste! Da li Ameri imaju pravo da naplate svoj "udio" u EU blagostanju? Tramp nam poručuje da imaju.

Da ne pričamo o dvostrukim aršinima u pogledu vanjske politike, pa ljudi se javno brukaju.

edit: Mislim da je Evropi najveći problem što nisu sigurni na koji bi stranu dosta EU članica, prva Poljska.

Edited by Jesper23

5 minutes ago, Jesper23 said:

Da li Ameri imaju pravo da naplate svoj "udio" u EU blagostanju? Tramp nam poručuje da imaju.

Da li su Ameri imali direktne koristi ekonomske političke i vojne od EU blagostanja? Naravno da jesu, zato su ga onomad i uspostaviti Maršalovim planom.

Demontiranje post-WW2 Pax Americana sistema vojno-ekonomskih saveza i instrumenta za projekciju meke sile je izuzetno kratkovido.

Just now, Radoye said:

Da li su Ameri imali direktne koristi ekonomske političke i vojne od EU blagostanja? Naravno da jesu, zato su ga onomad i uspostaviti Maršalovim planom.

Demontiranje post-WW2 Pax Americana sistema vojno-ekonomskih saveza i instrumenta za projekciju meke sile je izuzetno kratkovido.

A zli jezici i da je to cilj Putina, koji i dalje ima video snimke pishanja pasuljara po Trampu u moskovskom hotelu.

1 hour ago, dragance said:

Pa hoce li neko ovde da kaze sta treba da urade ili sta bi oni uradii na njihovom mestu??

Otišao na kanabe u Kremlj, platio odštetu za sve sankcije do sada, poljubio cara u ruku u zamenu za nordstrim 1, 2 i 3 i raketni štit po Bretanji i Lisabonu. Realno jeftinije je, i dokazano su obraza bez.

I da, napravio granični prelaz mira Rusija Eu u Odesi

Edited by Desmond Bojčinski

18 minutes ago, Radoye said:

Da li su Ameri imali direktne koristi ekonomske političke i vojne od EU blagostanja? Naravno da jesu, zato su ga onomad i uspostaviti Maršalovim planom.

Demontiranje post-WW2 Pax Americana sistema vojno-ekonomskih saveza i instrumenta za projekciju meke sile je izuzetno kratkovido.

Ne znam ni ja koji će mu to kurac i onako na taj isti Grenland mogu poslati šta god hoće od opreme i oružja. Možda on pumpa sopstveni ego na tim "teritorijalnim proširenjima", nije mi jasno, ali eto dešava se. Možda se sveti Evropi zbog podrške Demsima, nemam pojma zaista.

Edited by Jesper23

5 minutes ago, Jesper23 said:

Možda on pumpa sopstveni ego na tim "teritorijalnim proširenjima"

FTFY

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.