Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Otimanje Grenlanda

Featured Replies

47 minutes ago, radisa said:

Morgan je osim sto je fasioidni kreten i proIzrael debil, ali nije glup, kreno je po obe stvari da okrece curak jer je video kako vetar koji duva moze da ga oduva...

A kako vetar duva?

Ozbiljno pitam, mislim i babe kažu za košavu 3/7/21 ali nije baš tako.

Igrati na kartu samo da ode Tramp je, mislim, ozbiljan zajeb.

  • Replies 1.1k
  • Views 66.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Mogu Danci da im podmetnu sitne lego kocke svuda po Grenlandu..pa da se Ameri nabadaju kad hodaju bosi..i tako ih odvrate. Mom klincu uspeva savrseno protiv mene.

  • Tribun_Populi
    Tribun_Populi

    E, da se razumemo, SAD preti invazijom na deo teritorije suverene zemlje, jer joj se može i treba trenutnom državnom vrhu da bi MAGAo. Nemojte da vam briga za prava 60.000 eskima, ili koja god smrdlj

  • ovo je jedna od najgorih stvari koje su se mogle dogoditi danskoj. danci su vezani pupcanom vrpcom za ameriku i ne samo u poslovnom smislu, vec i kulturnom. imaju dugu istoriju kolonizacije amerike i

Posted Images

14 hours ago, SNARC said:

Sta ces ako te mobilisu..i nateraju da se suprotstavis dojucerasnjim saveznicima..ma ko oni bili ?

Rođa je trećepozivac, on i Plenki imaju većih problema od Grenlanda, rafalu se nisu hteli uvući točkovi a i gde zajedno sa Slo.

3 hours ago, Venom said:

Na stranu Trumpovo ludilo koje ovde neće stati, jer je on primitivni psihopata, sa evropske strane ovo impotentno kurobecanje je odraz njihove nespretnosti da se pogledaju u ogledalo i priznaju da su u svetskim odnosima bušan kurton i potpuno nebitni. Da su racionalni ljudi nagodili bi se oko Grenlanda i krenuli da traže druge partnere, jer su Ameriku izgubili. Ovako će Trump mic po mic da ih gazi dok ne ostanu bez svega, jer se nadaju da će moći da i dalje uživaju u prošlim vremenima i da će sve opet biti ok.

Luzeri, jednom rečju.

Gde da traze "nove partnere"? Na Marsu? U Karibima? Cela evropska postavka zadnjih 100 godina je saradnja i partnerstvo sa USA versus SSSR/ sad Rusija. To nije ko ono posle razvoda nadji novg muza, nego maltene posle razvoda izvoli te se rodi ponovo.

Ta "bezmudost" se zove diplomatja i pozicioniranje sebe u skladu sa svojim realnim kapacitetima, a ne ono kao nas rahmetli SM kad se pogleda u ogledalo pa vidi lava sa grivom.

I nisu bas ni bezmudi, najbitnije drzave su se ujedinile oko Grenlanda, pa dobile jos malo tarifa, ok, ali tarife budu i prodju jako je vazno da su istupili zajednicki.

6 minutes ago, Zaboravan said:

A kako vetar duva?

Ozbiljno pitam, mislim i babe kažu za košavu 3/7/21 ali nije baš tako.

Igrati na kartu samo da ode Tramp je, mislim, ozbiljan zajeb.

Njemu je poenta popularnost, kada je doveo cetiri gosta gde je ocekivao 3:1 ili bar 2:2 za izrael, a dobio 0:4, od tad je poceo da prica malo drugacije o svemu tome... Tako i ovo sa Trumpom, vidi da njegovi slusaoci pizde i ide sa njima... Taj vetar je od slusaoca, ne od globalne politike...

Edited by radisa

10 minutes ago, Zaboravan said:

Rođa je trećepozivac, on i Plenki imaju većih problema od Grenlanda, rafalu se nisu hteli uvući točkovi a i gde zajedno sa Slo.

Naprave ga da slece na vodu..ili jos bolje, ugrade mu sanke pa da slece na led, jebes tockove..na ledu ce biti frke.

Nego, kome li se privoleti carstvu..biti ce jebeno.

1 hour ago, Krampa said:

evo malo iz medija gde danci postavljaju pitanja i sta ih zabrnjiava i interesuje. moram naglasiti nisam siguran kako to funkcionise i ko je zapravo iza pitanja ali verujem im na rec da su obicni ljudi. jednom su meni objavili pitanje u vezi kosova tako da mislim da nije botovanje kao sto bi bilo kod nas:

Nik: Možete li reći nešto o nivou spremnosti za odbranu među civilnim stanovnicima Grenlanda - i da li Odbrambene snage čine bilo šta da ih organizuju u civilnu odbranu? Na Grenlandu ima 35.000 arktičkih lovaca sa svojim puškama.

Odgovor:

Zdravo Nik. Nisam bio dovoljno puta na Grenlandu da bih se osećao prijatno da odgovorim na ovo pitanje, ali mogu reći da bi trebalo da budemo srećni što je Finska tako jasno na našoj strani u celoj ovoj stvari i što je takođe poslala oficire na Grenland. Finci su - govoreći o vašem pitanju - ljudi na svetu koji su najspremniji da učestvuju u odbrani u slučaju napada - očigledno više nego Danska i sve druge zapadne zemlje. Ključ je totalna odbrana, regrutacija, istorijska iskustva i jaka kultura pripravnosti, ako neko na Grenlandu želi da uči iz toga. Pozdrav Jesper

Mikel Šmit Jensen: Da li biste mogli da razmislite o odustajanju od malog kutka nenaseljenog područja na severoistoku Grenlanda kako biste zaustavili ludo ludilo?

Odgovor Zdravo Mikele.

Smešna pomisao – kao vremenski zakup gde bi Tramp mogao da izgradi iglu verziju Bele kuće. Ali ozbiljnije. Ne, ne mislim tako. Grenland nije politički nenaseljen i ako počnete da nagrađujete pritisak i provokacije, rizikujete da zapravo samo pozovete još. Znate, možete podići mali prst – ili snežni nanos – i da se zahteva ruka. Dakle, teško da će to zaustaviti „ludo ludilo“ – pre će ga legitimisati. Srdačan pozdrav Jesper

Lise: Zdravo Jesper, šta je sa Islandom i Farskim Ostrvima? Obe zemlje su takođe izuzetno strateški locirane u Severnom Atlantiku, ali nemaju sopstvenu odbranu, zar ne?

Odgovor:

Zdravo Lise. I Island i Farska Ostrva imaju stratešku vrednost – posebno za praćenje ruskih aktivnosti i kontrolu morskih i vazdušnih ruta. I tako je, nijedno od njih nema sopstvenu vojnu odbranu. Možda je to malo prevazišlo naše razumevanje u Danskoj, ali na Islandu su prilično uznemireni što se budući američki ambasador na Islandu našalio da bi Island mogao postati 52. država Sjedinjenih Država – posle Grenlanda (ili Kanade), moraš razumeti. Pozdrav Jesper

Per Lauricen: Kada je Norveška početkom 1930-ih polagala pravo na Grenland, izazov je rešio Međunarodni sud pravde u Hagu. Zar se ovo rešenje ne može koristiti sada? Pozdrav Per

Odgovor

Zdravo Per. Ah. Dobro se sećam. Početkom 1930-ih, Norveška je zaista pokušala da polaže pravo na retko naseljeni deo Istočnog Grenlanda, koji su norveški lovci koristili i nazivali Zemljom Eirika Raudea. Zahtev je odbijen 1933. godine od strane Međunarodnog suda pravde. Lep podsetnik da su granice na Arktiku već nekoliko puta pravno testirane i rešene. Problem danas nije zakon. SAD su same potpisale slične odluke. Ovde se radi o politici i moći i očiglednoj Trampovoj želji da SAD učini većim, gde je pokazao da se istorijski sporazumi i međunarodne presude ne poštuju nužno. Pozdrav Jesper

ens B: Zdravo Jespere, zar ne bi imalo smisla da Danska otkaže svoje porudžbine za F-35 i umesto toga naruči švedske ili evropske borbene avione? Tada bismo takođe poboljšali trgovinski bilans u odnosu sa SAD! Možete li reći nešto o implikacijama ovoga?

Odgovor Zdravo Jense. Možda zvuči jednostavno, ali u praksi je skoro nemoguće i daleko od poželjnog. Program F-35 je već duboko integrisan u dansko planiranje odbrane, obuku i saradnju sa NATO-om. Kao što je to slučaj i u Norveškoj i Finskoj, koje takođe nemaju nameru da menjaju pravac. Prelazak na, na primer, Jurofajter ili švedski Saab Gripen bio bi i kršenje ugovora i izuzetno skup. Takođe bi trajalo mnogo godina i stvorilo privremene praznine u danskoj protivvazdušnoj odbrani. Srdačan pozdrav Jesper

Katinka: Zdravo. Kako procenjujete verovatnoću povlačenja SAD iz NATO-a? I kakav bi bio NATO nakon američkog povlačenja?

Odgovor Zdravo Katinka. Nikada ne treba ništa isključivati kada je u pitanju Donald Tramp. Ali nakon što su evropske zemlje počele da troše mnogo više novca na vojno naoružanje, Tramp je više puta hvalio odbrambeni savez – i skoro preuzeo zasluge za njegovo spasavanje. Stoga smatram da je malo verovatno da će Tramp povući SAD iz NATO-a, čak i ako preti da će to učiniti. Pozdrav Torsten

Mark Rute je bio iznenađujuće tih o situaciji Grenlanda/SAD. Da li postoji neki zvanični razlog za to?

Odgovor Zdravo Žanet. Mark Rute je u osnovi ništa više od visokog državnog službenika čiji je vrhovni komandant predsednik Sjedinjenih Država. Zato nikada nećete videti generalnog sekretara NATO-a kako izaziva Belu kuću.

Jesper: Kakav je stav vrhovnog vojnog komandanta NATO-a o situaciji na Grenlandu?

Odgovor Zdravo Jespere. Vrhovni vojni komandant NATO-a je uvek američki general, koji stoga nikada neće izazivati predsednika SAD. Pozdrav, Torsten

Anita: Ako se desi najgore, da Kraljevina Danska bude primorana da preda Grenland Trampu, onda ništa ne sprečava da se ponovo ujedinimo kasnije?

Odgovor Zdravo Anita. Ako Tramp izvrši nezakonito preuzimanje Grenlanda – pomalo kao kada je Meksički zaliv pretvorio u Američki zaliv – onda se može zamisliti da bi se to moglo vratiti unazad kada više ne bude predsednik. Moramo zapamtiti da su SAD nekoliko puta pokušale da kupe Grenland bez uspeha, tako da ako Tramp legalno postigne svoje, teško da će biti povratka. Srdačan pozdrav, Torsten

Miki: Koliko brzo bi SAD mogle vojno da preuzmu Grenland ako bi to želele?

Odgovor Zdravo Miki. Verovatno bi to moglo da se uradi za manje od deset minuta. Bilo kakav vojni otpor američkom preuzimanju je potpuno hipotetički, jer su SAD toliko superiornije od nas – i zato što je Evropi potreban američki nuklearni kišobran. Srdačan pozdrav, Torsten

Nil: Zašto EU ne razmatra zamrzavanje imovine SAD?

Odgovor Zdravo Nil. Evropa i SAD imaju blisku saradnju od kraja Drugog svetskog rata. SAD su i dalje temelj evropske bezbednosti. Zato Evropa ne želi da eskalira sukob sa SAD, čak i ako Tramp čini sve što može da nas izazove. Srdačan pozdrav, Torsten

Ko su Jesper i Torsten?

Just now, SNARC said:

Naprave ga da slece na vodu..ili jos bolje, ugrade mu sanke pa da slece na led, jebes tockove..na ledu ce biti frke.

Nego, kome li se privoleti carstvu..biti ce jebeno.

Nase rukovodstvo ce se zajebati, kako god izsbere... fantom

Just now, radisa said:

Nase rukovodstvo ce se zajebati, kako god izsbere... fantom

Nas niko nece da pita nista..nasem rukovodstvu se konacno smesi situacija u kojoj ce opusteno moci da se kurvaju i sede na dva kolena istovremeno..dok ocijukaju sa Rusima usput. Jos samo da dobro rode kukuruz, kajsija i sljiva..i super )

5 minutes ago, SNARC said:

Naprave ga da slece na vodu..ili jos bolje, ugrade mu sanke pa da slece na led, jebes tockove..na ledu ce biti frke.

Nego, kome li se privoleti carstvu..biti ce jebeno.

Do Staljingrada na jednu, posle na drugu.

Ili kako je već negde opisao pretke, nisu smetali nikome u ww2. Da ne tražim sada, nije davno napisao.

EU moze da bude bitan igrac ali mora da unificira vojsku i spoljnu politiku. I mora da ima mogucnost da brzo donosi odluke. Znaci nikad.

38 minutes ago, radisa said:

Njemu je poenta popularnost, kada je doveo cetiri gosta gde je ocekivao 3:1 ili bar 2:2 za izrael, a dobio 0:4, od tad je poceo da prica malo drugacije o svemu tome... Tako i ovo sa Trumpom, vidi da njegovi slusaoci pizde i ide sa njima... Taj vetar je od slusaoca, ne od globalne politike...

Aha.

Jbg znači populizam na max pa posle kako bude...

Gotova vežba isuse idu si doma... Stvarno bi neko trebao zamoliti EU da se ne bruka. Neprijatno je a naši su.

danski ministar vanjskih poslova danas u norveskoj dosao po podrsku:

Delovali ste prilično optimistično posle sastanka u Vašingtonu. Kako sada vidite situaciju? - Bio je to konstruktivan razgovor. I videćemo da li možemo da ga nastavimo, tako da predsednik odustane od svog sna o preuzimanju Grenlanda. - Ali je jasno da je uznemirujuće što sada imamo ovu objavu od predsednika, koja dolazi u pozadini da je niz evropskih zemalja preuzeo zadatak za koji Tramp smatra da smo ga zanemarili.

"Arktička istrajnost" vezba je održana kako bi se naglasilo da ozbiljno shvatamo bezbednost na Arktiku. - I to je dovelo do ovih tarifa. I to je veoma, veoma paradoksalno.

- Hvala vam što ste se sastali u ključnom trenutku, kaže Lars Loke Rasmusen. On kaže da su razgovarali o trenutnoj situaciji, „ali i više od toga“, kaže Lars Loke Rasmusen. Ovde se „ne najmanje važno“ poziva na rat u Ukrajini, kaže ministar spoljnih poslova Danske. - Izuzetno je važno da održimo našu posvećenost. I važno je da se fokusiramo na to ko su nam neprijatelji, kaže Loke, misleći na Putina.

- Ovo je istorijsko i dramatično vreme, kaže ministar spoljnih poslova Norveške Esben Bart Eide na konferenciji za novinare, koja je sada počela. Ovde ponavlja svoju podršku Danskoj i Grenlandu. Takođe, ne okleva da Trampove tarife opiše kao „pretnje“. - Nećemo dozvoliti da budemo pritisnuti.

  • Author

with Allies, responds to this necessity. It poses no threat to anyone.

We stand in full solidarity with the Kingdom of Denmark and the people of Greenland. Building on the process begun last week, we stand ready to engage in a dialogue based on the principles of sovereignty and territorial integrity that we stand firmly behind.

Tariff threats undermine transatlantic relations and risk a dangerous downward spiral. We will continue to stand united and coordinated in our response. We are committed to upholding our sovereignty.

https://x.com/MinPres/status/2012873895049609566

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.