Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Otimanje Grenlanda

Featured Replies

29 minutes ago, dragance said:

Sad se svi setili “genocida” odjednom. Je-bo-te.

Pa tako je to, neki genocidi su podobni za setiti se, neki su najbolja demokratija Midle Iasta/Evrope.

  • Replies 1.1k
  • Views 67k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Mogu Danci da im podmetnu sitne lego kocke svuda po Grenlandu..pa da se Ameri nabadaju kad hodaju bosi..i tako ih odvrate. Mom klincu uspeva savrseno protiv mene.

  • Tribun_Populi
    Tribun_Populi

    E, da se razumemo, SAD preti invazijom na deo teritorije suverene zemlje, jer joj se može i treba trenutnom državnom vrhu da bi MAGAo. Nemojte da vam briga za prava 60.000 eskima, ili koja god smrdlj

  • ovo je jedna od najgorih stvari koje su se mogle dogoditi danskoj. danci su vezani pupcanom vrpcom za ameriku i ne samo u poslovnom smislu, vec i kulturnom. imaju dugu istoriju kolonizacije amerike i

Posted Images

6 minutes ago, Mel said:

Pa tako je to, neki genocidi su podobni za setiti se, neki su najbolja demokratija Midle Iasta/Evrope.

“A šta su oni nama radili -kme”?

  • Author
10 minutes ago, kronostime said:

Klompe nose Holandjani. covid19

Ne samo oni.

Traditional European clogs

Belgian sabot from Belgium

Clogs from Denmark

Sabot from France

Wooden shoe from Germany

Clogs of the North Sea coasts in surf; they are waterproof.

These Venetian chopine models dating from 1500 to 1600 are on display at the Museo Correr Venice.

Zoccolo from Italy

Klumpės from Lithuania

Klomp from the Netherlands

Clog from Portugal

Asturian madreñas from Spain

Cantabrian albarcas from Spain

Clogs from Sweden

Zoggeli from Switzerland

English clog from the United Kingdom

Galician clogs

https://en.wikipedia.org/wiki/Clog

goni bandu preko atlantika

Edited by Krampa

lc-img-64052297-7851-4a75-99ba-45805307e

lc-img-fcbbb66a-cd70-4b8b-9a76-1482232d9

Kakva kontra: "Izgubili smo najviše vojnika pre capita pomažući vam u raspamećivanju bliskog istoka, i tako nam vraćate?!"

tumblr_pz2v2bVfkp1rqltu3o3_500.gifv

3 minutes ago, Engineer said:

To loše tretiranje manjina im je plus, nisi pratio susedne teme.

Jesta plus, osim ako nisi manjina.

3 hours ago, dragance said:

Sad se svi setili “genocida” odjednom. Je-bo-te.

Kako bi ti definisao tretman stanovnika Geenlanda od strane danskog drustva?

Grenland mora biti otvoren za postizanje sporazuma sa SAD. To je ono što grenlandska poslanica Aki-Matilda Heg-Dam, koja sedi u Folketingu za Nalerak, kaže za Politiken. - SAD ionako dolaze na Grenland, tako da moramo pokušati da izvučemo nešto iz toga. Dakle, moramo biti pametni. Ili ćemo im dozvoliti da nas preuzmu silom ili ćemo pokušati da osiguramo da grenlandsko stanovništvo zaista može da izvuče najbolje iz toga. Ona naglašava da je za Grenland reč o sticanju veće nezavisnosti, i ako se to ne desi sa Danskom, onda se mora razmotriti scenario američkog sporazuma, kaže ona. Link

sada svako hvata svoju pricu i spinuje u svom pravcu a zapravo niko nema pojma o cemu se radi. trupara siledzija zna kako prodrmati vodu pa da vidi sta ce siplivati. nevjerovanto.

zato podguzna muva zna kako ublaziti dedijeve "prave" razloge okupacije grenlanda. neutralisati kinu i rusiju:

Odbrambeni savez NATO-a trenutno radi na „sledećim koracima“ u vezi sa bezbednošću na Arktiku. Generalni sekretar Mark Rute je ovo rekao na konferenciji za novinare u ponedeljak. - Prošle godine smo imali nekoliko uspešnih diskusija u NATO-u o tome kako mi kao savez - zajedno sa naših sedam arktičkih saveznika - treba da sarađujemo kako bismo osigurali da Arktik ostane bezbedan. I trenutno razgovaramo o sledećim koracima u tom pogledu, kaže Mark Rute. Izjava je bila odgovor na pitanje novinara koji je pitao o planovima evropskih zemalja NATO-a da se naoružaju na Grenlandu. Rute je takođe rekao da je otvaranje novih morskih ruta na Arktiku povećalo rizik da Rusija i Kina postanu aktivnije u regionu.

Edited by Krampa

3 minutes ago, x500 said:

Kako bi ti definisao tretman stanovnika Geenlanda od strane danskog drustva?

Danas ili u proslosti?

16 hours ago, Jeremija said:

Sreca, pa smo spremni za svaku eventualnost u ovim nestabilnim vremenima, jaki, organizovani, dobro medjunarodno i lokalno integrisani, kao i neokruzeni tradicionalno neprijateljskim zemljama I NATO-m.

Uvek smo znali da odaberemo elitu koja prepoznaje trenutak.

23 minutes ago, dragance said:

Danas ili u proslosti?

U periodu 60e do 90tih.

24 minutes ago, Krampa said:

Grenland mora biti otvoren za postizanje sporazuma sa SAD. To je ono što grenlandska poslanica Aki-Matilda Heg-Dam, koja sedi u Folketingu za Nalerak, kaže za Politiken. - SAD ionako dolaze na Grenland, tako da moramo pokušati da izvučemo nešto iz toga. Dakle, moramo biti pametni. Ili ćemo im dozvoliti da nas preuzmu silom ili ćemo pokušati da osiguramo da grenlandsko stanovništvo zaista može da izvuče najbolje iz toga. Ona naglašava da je za Grenland reč o sticanju veće nezavisnosti, i ako se to ne desi sa Danskom, onda se mora razmotriti scenario američkog sporazuma, kaže ona. Link

sada svako hvata svoju pricu i spinuje u svom pravcu a zapravo niko nema pojma o cemu se radi. trupara siledzija zna kako prodrmati vodu pa da vidi sta ce siplivati. nevjerovanto.

zato podguzna muva zna kako ublaziti dedijeve "prave" razloge okupacije grenlanda. neutralisati kinu i rusiju:

Odbrambeni savez NATO-a trenutno radi na „sledećim koracima“ u vezi sa bezbednošću na Arktiku. Generalni sekretar Mark Rute je ovo rekao na konferenciji za novinare u ponedeljak. - Prošle godine smo imali nekoliko uspešnih diskusija u NATO-u o tome kako mi kao savez - zajedno sa naših sedam arktičkih saveznika - treba da sarađujemo kako bismo osigurali da Arktik ostane bezbedan. I trenutno razgovaramo o sledećim koracima u tom pogledu, kaže Mark Rute. Izjava je bila odgovor na pitanje novinara koji je pitao o planovima evropskih zemalja NATO-a da se naoružaju na Grenlandu. Rute je takođe rekao da je otvaranje novih morskih ruta na Arktiku povećalo rizik da Rusija i Kina postanu aktivnije u regionu.

Mislim da Danci ne shvataju da nova USA ne gleda na to gde je uticaj NATO a gde Rusije u Arktiku nego gde su uticaji USA i Rusije. Kanada je cvrsto u stisku a ove male nebitne evropske zemlje cemo lako izbaciti iz price. Danska se uopste ne pita. Nek se spreme Island i Norveska kad, na ovaj ili onaj nacin, Genland bude 100% pod cizmom USA.

41 minutes ago, x500 said:

U periodu 60e do 90tih.

"genocid" je malo prejaka rec, ali hajde da se slozim da je toga bilo 60ih i 70ih, pa do 1992 godine. Nasilna sterilizacija, tj ugradjivanje spirala, a ne permanentna sterilizacija (da pojasnim terminologiju). Zasto su to radili, iz dobrih ili losih namera, nije bitno sta je njima u glavi. Pokusali su da okaju grehe i ulazu enormne sume u autonomiju, bez kojih zdravstva i bilo cega ne bi ni bilo.

Ako je to razlog da im se da nezavisnost, slazem se. Imaju pravo na to. Ali ako je to razlog da predju u "americko vlasnistvo", tek onda ce im biti grdno.

36 minutes ago, dragance said:

"genocid" je malo prejaka rec, ali hajde da se slozim da je toga bilo 60ih i 70ih, pa do 1992 godine. Nasilna sterilizacija, tj ugradjivanje spirala, a ne permanentna sterilizacija (da pojasnim terminologiju). Zasto su to radili, iz dobrih ili losih namera, nije bitno sta je njima u glavi. Pokusali su da okaju grehe i ulazu enormne sume u autonomiju, bez kojih zdravstva i bilo cega ne bi ni bilo.

Slazem se sa vecim delom napisanog.

Zanimljivo je da su te aktivnosti cinjene od strane drzavnog aparata, kroz zdavstveni sistem, ali bez zakona, uredbi i sl. Neka vrsta "none-paper" akcije koji je izvrsavalo vise ljudi u duzem vremenskom periodu.

Postavlja se pitanje ko je to smislio i naredio, ali kako to da detalji nisu ranije "procureli" u javnost. Ili, da opozicija, ostrazivacko novinarstov, NVO ili meejunarodne organizacije nisu reagovale.

I naravno, koliko je meni poznato, niko nije odgovarao ni za cinjenje tih dela ni za izdavanje zappvesti.

1 hour ago, x500 said:

Slazem se sa vecim delom napisanog.

Zanimljivo je da su te aktivnosti cinjene od strane drzavnog aparata, kroz zdavstveni sistem, ali bez zakona, uredbi i sl. Neka vrsta "none-paper" akcije koji je izvrsavalo vise ljudi u duzem vremenskom periodu.

Postavlja se pitanje ko je to smislio i naredio, ali kako to da detalji nisu ranije "procureli" u javnost. Ili, da opozicija, ostrazivacko novinarstov, NVO ili meejunarodne organizacije nisu reagovale.

I naravno, koliko je meni poznato, niko nije odgovarao ni za cinjenje tih dela ni za izdavanje zappvesti.

Pa nije da je nešto novo. Nego se do sada nije potenciralo u medijima, a ovo sada je verovatno da se digne narativ protiv Danske, a za račun SAD na Grenlandu. Nije da Ameika nije imala i mnogo gore stvari, a ni danas nisu bolji.

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.