Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Otimanje Grenlanda

Featured Replies

  • Replies 1.1k
  • Views 67k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Mogu Danci da im podmetnu sitne lego kocke svuda po Grenlandu..pa da se Ameri nabadaju kad hodaju bosi..i tako ih odvrate. Mom klincu uspeva savrseno protiv mene.

  • Tribun_Populi
    Tribun_Populi

    E, da se razumemo, SAD preti invazijom na deo teritorije suverene zemlje, jer joj se može i treba trenutnom državnom vrhu da bi MAGAo. Nemojte da vam briga za prava 60.000 eskima, ili koja god smrdlj

  • ovo je jedna od najgorih stvari koje su se mogle dogoditi danskoj. danci su vezani pupcanom vrpcom za ameriku i ne samo u poslovnom smislu, vec i kulturnom. imaju dugu istoriju kolonizacije amerike i

Posted Images

Milanovic je budala ali je ovde u pravu (naslov, nisam citao jer ne volim da se trujem propagandom)

Svet je, ocekivano, otisao u krasan kurac a SB i UN su bili samo kratki post WWII gapovi u istoriji.

Pravo jaceg jašta, i tu dolazimo do naše lokalne situacije.

17 minutes ago, x500 said:

Bilo je neko vreme gde si imao dve supersile i koje su manje-više podelile karte nakon ww2

Ono mafija podelila svet, tamo gde još nije bilo jasno ratovali ili pomagali svoje

Onda jedan propao, drugi više nije imao razloga da se drži dogovora iskoristio situaciju.

E sada stvari malo komplikovane drugi bi da se vrati, treći u usponu, prvi bi da ostane prvi...

Uglavnom zanimljivo vreme za živeti, da li će biti za preživeti.

NATO bez US je lovačko društvo, ostali se mogu duriti i biti zabrinuti i apelovati

Sta kazu nato propisi kad jedna nato zemlja napadne drugu, da li ostali moraju da brane onu napadnutu?

Izgleda da jeste tako, ali ajde da vidimo. Govorili su da USA neće ratovati sa Rusijom zbog Letonije, sad da vidimo da li će Letonija ratovati sa Amerikom zbog Danske.

32 minutes ago, Caligula said:

Milanovic je budala ali je ovde u pravu (naslov, nisam citao jer ne volim da se trujem propagandom)

Svet je, ocekivano, otisao u krasan kurac a SB i UN su bili samo kratki post WWII gapovi u istoriji.

Pravo jaceg jašta, i tu dolazimo do naše lokalne situacije.

Sreca, pa smo spremni za svaku eventualnost u ovim nestabilnim vremenima, jaki, organizovani, dobro medjunarodno i lokalno integrisani, kao i neokruzeni tradicionalno neprijateljskim zemljama I NATO-m.

Ne postoji automatsko slanje brojnih trupa ili isti odgovor za sve — svaka članica određuje svoj način pomoći (“such action as it deems necessary”)

izvadak iz gpt o clanu 5

5 minutes ago, Delija67 said:

Sta kazu nato propisi kad jedna nato zemlja napadne drugu, da li ostali moraju da brane onu napadnutu?

Ne moraju, u bilo kom slučaju.

Koliko razumem famozni član 5 daje slobodu članicama da reaguju kako smatatruj za potrebnim uključujući i vojnu akciju.

Ništa nije obavezujuće.

Što je i realno, baš bi US ušla u otvoren rat sa Rusijom ili Kinom ako bi ove napale neku Estoniju, Litvaniju...

42 minutes ago, Engineer said:

Izgleda da jeste tako, ali ajde da vidimo. Govorili su da USA neće ratovati sa Rusijom zbog Letonije, sad da vidimo da li će Letonija ratovati sa Amerikom zbog Danske.

Mozda je bolje pitanje - da li će Letonija, bivsa ruska kolonija, ratovati sa Amerikom zbog Grenlanda, Danske kolonije gde su drasticno krsena ljudsla prava (cak moze da se okarakterise kao genocid) lokalnog stanovnistva?

To loše tretiranje manjina im je plus, nisi pratio susedne teme.

GDP Izgleda $3.4 billion, danski sugar daddy poklanja nekih $610m - $1bil godisnje; ne placaju poreze danskoj nego se sami oporezuju - what’s not to like&zasto napaceni grenlandski narod (narod je 1 oxymoron - radi se o 40k glasaca) vecinom zeli nezavisnost? - vecina od tih 40k, that is!

Na dan Nezavisnosti trebace im novi sugar daddy ili ce veliki da im ponude protekciju, mafia style jer 57k ne moze da kontrolise teritoriju.

I sta, u stvari, tih 57k zele - da im dodju stotine hiljada da kopaju rude, grade + rade u turizmu dok 57k grofova ubira dividende?

Možda tih 57k za početak žele da se otkače od onih koji su sproveli genocid nad njima? Ne svodi se sve valjda u životu na ekonomiju.

Sad se svi setili “genocida” odjednom. Je-bo-te.

Na ovu svetu zemlju danska klompa više neće kročiti

91x82z.jpg

6 minutes ago, Venom said:

Na ovu svetu zemlju danska klompa više neće kročiti

91x82z.jpg

Klompe nose Holandjani. covid19

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.