Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Otimanje Grenlanda

Featured Replies

13 hours ago, Tribun_Populi said:

Jeeeste Rođo, samo nisi dorekao misao, pošto, ako se sećaš, Jeljcin i ekipa nisu baš 1999. godine bili skloni tvrdnji da se Moskva i Petrograd brane u Prištini, pa nisu poslali S-300 i surplus MiGove. Poslali su samo abere.

A i Strob Talbot, tadašnji Undersecretary of State je posle tvrdio kako "it was Yugoslavia's resistance to the broader trends of political and economic reform – not the plight of the Kosovar Albanians – that best explains Nato's war", što je ubrzo rešeno pa je otpao i uzrok.

Ostao je samo fini presedan, koji je kooperativni Kremlj malo primio к сердцу, pa je ubrzo Jeljcina zamenio Putinom.

The rest is history.

Nije mi baš jasno što si točno ti tu namjeravao nadrobiti, ali samo da provjerimo faktičko stanje: je li netko protekle noći bombardovao Srbiju tražeći (među ostalim) da se formalno odrekne Kosova & Metohie da bi to bombardovanje prestalo?

  • Replies 1.1k
  • Views 67k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Mogu Danci da im podmetnu sitne lego kocke svuda po Grenlandu..pa da se Ameri nabadaju kad hodaju bosi..i tako ih odvrate. Mom klincu uspeva savrseno protiv mene.

  • Tribun_Populi
    Tribun_Populi

    E, da se razumemo, SAD preti invazijom na deo teritorije suverene zemlje, jer joj se može i treba trenutnom državnom vrhu da bi MAGAo. Nemojte da vam briga za prava 60.000 eskima, ili koja god smrdlj

  • ovo je jedna od najgorih stvari koje su se mogle dogoditi danskoj. danci su vezani pupcanom vrpcom za ameriku i ne samo u poslovnom smislu, vec i kulturnom. imaju dugu istoriju kolonizacije amerike i

Posted Images

48 minutes ago, pt 2.0 said:

Istorijski pregled situacije sa Grenlandom ispod 10 minuta.

danci treba da prestanu da zive u proslosti i da prihvate realnost na terenu a to je da je grenland izgubljen.

a ovaj jarlov je nevidjen krenjator. on je prvi izjavio da treba salti vojsku na grenaland ako amerikanci to urade i treba postupiti po pravilu shoot first, aks questions later. jedini razlog bombasticnih izjava su izbori u danskoj u oktobru. konzervativci su dobili 6% glasova sto se smatra kao veliki uspeh. njegova stranka je sestrinska stranka sa republikancima i imaju jako bliske veze. navodno omladinski deo partije je prekinuo veze sa republikancima ali imaju skoro pa identicnu politiku.

1 hour ago, Roger Sanchez said:

Nije mi baš jasno što si točno ti tu namjeravao nadrobiti, ali samo da provjerimo faktičko stanje: je li netko protekle noći bombardovao Srbiju tražeći (među ostalim) da se formalno odrekne Kosova & Metohie da bi to bombardovanje prestalo?

Ma jasno ti je, pošto nisi ni glup niti ograničenog intelekta da shvatiš kako ti je pokušaj paralele promašio gol.

14 minutes ago, Tribun_Populi said:

Ma jasno ti je, pošto nisi ni glup niti ograničenog intelekta da shvatiš kako ti je pokušaj paralele promašio gol.

Opet da skratimo, nitko je ne bombarduje? Nitko ultimativno od nje ne traži da prizna ocijepljenje Kosovske oblasti i njezino pripajanje Rodini Albaniji inače nova isporuka nove noćne porcije ekvivalenata Gerana, Orešnika i Iskandera, od Subotice pa do Vranja?

1 hour ago, Roger Sanchez said:

Opet da skratimo, nitko je ne bombarduje? Nitko ultimativno od nje ne traži da prizna ocijepljenje Kosovske oblasti i njezino pripajanje Rodini Albaniji inače nova isporuka nove noćne porcije ekvivalenata Gerana, Orešnika i Iskandera, od Subotice pa do Vranja?

Pa jel neko traži od ukr ulitmativno traži bilo šta osim da se se vojno povuče?

Mislim ishod isti, može da se sklepa rezolucija UN i da okupator okači na rukav neki ševron tipa ukrfor... fantom

Da se povuče i prizna anektirane oblasti kao deo Rusije. I to je to, nema posle da ih traži nazad, za vjek i vjekova. Osim ako ne krene vojskom pa ih re-anektira.

1 minute ago, Engineer said:

Da se povuče i prizna anektirane oblasti kao deo Rusije. I to je to, nema posle da ih traži nazad, za vjek i vjekova. Osim ako ne krene vojskom pa ih re-anektira.

Tako? Znači skraćeni postupak, nema pregovora, normalizacije, decenijskog osnivanja zajednica ukr opština...

Jbg brzo se živi. fantom

2 hours ago, Roger Sanchez said:

Opet da skratimo, nitko je ne bombarduje? Nitko ultimativno od nje ne traži da prizna ocijepljenje Kosovske oblasti i njezino pripajanje Rodini Albaniji inače nova isporuka nove noćne porcije ekvivalenata Gerana, Orešnika i Iskandera, od Subotice pa do Vranja?

Izdrži Rođoooo!

I obnavljaj strojev korak iz JNA.

Edited by Tribun_Populi

Nije vazno, ali je intersantno:

Denmark’s secret services helped the U.S. National Security Agency spy on European officials, including German Chancellor Angela Merkel, under the Barack Obama administration, according to reports by multiple European news outlets.

Reports of the NSA spying on U.S. allies first came to light in 2013 through disclosures by whistleblower Edward Snowden, but the new investigation published Sunday details alleged support from the Defense Intelligence Service (FE) in Denmark, Germany’s northern neighbor.

Citing multiple unnamed sources, Danish public broadcaster DR and other news organizations in Germany, France, Norway and Sweden reported that a confidential Danish intelligence analysis reviewed the NSA’s relationship with FE from 2012 to 2014. This so-called Dunhammer report, conducted by four specialized FE agents following the Snowden revelations and concluded in 2015, found that the NSA was able to use Danish eavesdropping systems on submarine internet cables, with Denmark’s knowledge and agreement.

https://www.politico.eu/article/press-report-merkel-and-eu-leaders-spied-on-by-nsa-via-denmark/

494997018_1143977980864979_9045681180499

plus ko zna šta se sve još krije ispod večitog leda, koji će se otopiti za dve najviše tri decenije, mudar je trampara želi da otkupi/okupira grenland pre nego što mu cena poraste hihi

Da li Danska ima plan ako SAD pokušaju da silom preuzmu Grenland? Premijerka Mete Frederiksen (S) odbija da odgovori na to pitanje u nedelju tokom debate o rukovodstvu stranke na novogodišnjem skupu Danske radikalne stranke u Niborgu. Ovde je situacija u vezi sa Grenlandom prva tema, ali Mete Frederiksen navodi da „to nije sve što mogu da podelim“.

Nakon ovoga, premijer kaže da „smo na raskrsnici i da je to sudbonosan trenutak“. - Ako okrenete leđa saradnji sa NATO-om preteći savezniku - nešto što ranije niste doživeli - sve staje. I mislim to ozbiljno.

Međutim, SAD ostaju najvažniji saveznik Danske prema rečima Mete Frederiksen. Politički lider Radikalne stranke, Martin Lidegard, smatra da to više nije slučaj. On ne veruje da ćemo „nece biti SAD kakve smo poznavali“. Poslednja učesnica debate, liderka Konzervativne stranke, Mona Jul, ne odgovara jasno da li i dalje vidi SAD kao najvažnijeg saveznika Danske. - Teško je. Teška je situacija za nas u danskoj kraljevini, i nema sumnje da moramo sami da se zauzmemo u mnogo bolju poziciju, i to ćemo učiniti uz pomoć naših evropskih prijatelja, kaže Mona Jul. Moderator debate o liderstvu stranke želi da zna kada je Mete Frederiksen poslednji put razgovarala sa Donaldom Trampom o Grenlandu.

To se dogodilo u januaru prošle godine, kada je kabinet premijera tada izjavio da je telefonski razgovor trajao 45 minuta. S druge strane, Mete Frederiksen potvrđuje da će se naredne nedelje održati sastanak ministara spoljnih poslova između Larsa Lokea Rasmusena (M) i Marka Rubija.

Link

ulazu velike nade u sastanak sa rubijom. problem je sto nemaju jasnu strategiju kako i sta uraditi. misnistar spoljnih poslova je totalna budala i bivski premijer koji nikada nije dobio izbore vec ga "prosralo" bojim se da ce otici tamo i da ce im rubio&co servirati katastrofu.

Molim da se diskutanti drže teme Grenlanda, a o Ukrajini i Kosovu repliciraju na za to prigodnim temama, ako baš moraju.

Hvala lijepa

Samo bi Brigite Nyberg mogla Dansku izvući iz ove situacije....

Sidse-Babett-Borgen-920x920.jpg

10 minutes ago, ronin said:

Samo bi Brigite Nyberg mogla Dansku izvući iz ove situacije....

Sidse-Babett-Borgen-920x920.jpg

Ima jedna druga Brigit, pogledaj kako je skenjala Testalonea:

Brigitte Nielsen and Sylvester Stallone's 'Creed II' reunion was  'incredibly emotional' | Fox News

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.