Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Otimanje Grenlanda

Featured Replies

Jebote, al' se seirite. S tim što izgleda niko nije čuo za metriku. fantom

  • Replies 1.1k
  • Views 67k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Mogu Danci da im podmetnu sitne lego kocke svuda po Grenlandu..pa da se Ameri nabadaju kad hodaju bosi..i tako ih odvrate. Mom klincu uspeva savrseno protiv mene.

  • Tribun_Populi
    Tribun_Populi

    E, da se razumemo, SAD preti invazijom na deo teritorije suverene zemlje, jer joj se može i treba trenutnom državnom vrhu da bi MAGAo. Nemojte da vam briga za prava 60.000 eskima, ili koja god smrdlj

  • ovo je jedna od najgorih stvari koje su se mogle dogoditi danskoj. danci su vezani pupcanom vrpcom za ameriku i ne samo u poslovnom smislu, vec i kulturnom. imaju dugu istoriju kolonizacije amerike i

Posted Images

12 minutes ago, Verterdegete said:

Jebote, al' se seirite. S tim što izgleda niko nije čuo za metriku. fantom

ajd sto nisu culi za metriku al sto ne znaju ni slogove da izbroje, vuk rotira

Hm, mislio sam da je to (br.slogova) metrika.

3 minutes ago, Verterdegete said:

Hm, mislio sam da je to (br.slogova) metrika.

deo metrike jeste al nije samo to

A jeste, vi znate koja metrika pogađa Dance/Inuite. fantom

Mada, ionako će uskoro preći na imperijalni sistem, pa im metrika neće moći ništa.

Moram i ja malo...fantom

8 minutes ago, Verterdegete said:

Mada, ionako će uskoro preći na imperijalni sistem

samo to je dovoljno da im se usere u zivot

pred sutrasnji sastanak u bijeloj kuci predstavink grenalda i danska premijerka dali zajednicku izjavu. treba da pokazu zajednistvo prije nego sto ih ludaci u amerci pokusaju ocerupati.

Гренланд стоји самостално и не жели да буде део Сједињених Држава, већ Данске.

Ово је изјавио председник гренландског парламента Јенс-Фредерик Нилсен након недавних немира у којима Сједињене Државе желе да преузму Гренланд, иако су две земље савезнице. - Налазимо се у геополитичкој кризи. Ако морамо да бирамо између САД и Данске овде и сада, бирамо Данску. Бирамо НАТО, Краљевину Данску и ЕУ. „Није дошло време за интерне дискусије и поделе. Време је да се заједно држимо посла и градимо заједницу коју познајемо“, рекао је он на конференцији за новинаре у кабинету премијера у уторак, назвавши подршку Европе и Данске „апсолутно кључном“. Неколико људи у Данској позвало је на јасну изјаву Гренланда како би се две земље могле заједно супротставити интересима суперсиле, што је изазвало вест широм света. Јенс-Фредерик Нилсен објашњава да сви морају поштовати међународно право и неповредивост територија. Гренланд жели мирни дијалог заснован на сарадњи. - Али једну ствар сви морају да разумеју. Гренланд неће бити у власништву САД, Гренландом неће управљати САД, Гренланд неће бити део САД. Ми бирамо Гренланд какав данас познајемо, а који је део Данске, каже председник гренландске владе Налакерсуисут. Премијерка Мете Фредериксен (С) је на конференцији за новинаре рекла да мале земље не треба да се плаше великих земаља и да не можете мењати границе силом или куповати други народ. „Није било лако издржати потпуно неприхватљив притисак наших најближих савезника целог живота. Али много тога указује на то да је најтежи део тек пред нама“, каже Мете Фредериксен. Спремни да инвестирају више Она објашњава да је Данска спремна да још више инвестира у надзор и безбедност на Арктику и да Американци имају широк приступ том подручју. Сједињене Државе имају споразум са Данском по којем могу да стационирају више војника на острву на захтев, али су последњих деценија знатно смањиле број војника и остала им је само једна база. - Ако је реч о безбедности на Арктику, покреће нас челична одлучност да обезбедимо безбедносну политику. - То смо показали већ много година. И спремни смо да инвестирамо у оно што је потребно, каже она. Данска и Гренланд путују у Сједињене Државе на састанак у Белој кући у среду. Овде се састају са потпредседником САД, Џ. Д. Венсом, и државним секретаром САД, Марком Рубиом, у Белој кући у Вашингтону. Јенса-Фредерика Нилсена питају како би реаговао када би се од Гренланда затражило да разговара са Американцима насамо, без Данске. „У овој ситуацији стојимо заједно. Заједно улазимо у собу и заједно разговарамо са Американцима“, каже он о састанку у среду.

Edited by Krampa

4 hours ago, ubibobi said:

Hamlet je strašni fantom

Хогар и Хамлет Страшни су Норвежани nobles

28 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Хогар и Хамлет Страшни су Норвежани nobles

tada nije bilo norvezana a ni danaca. svi su bili jedno nobles

tramp sizofrenija na visem nivou:

Трамп о премијеру Гренланда

Амерички председник Доналд Трамп дао је контрадикторне изјаве у вези са премијером Гренланда Јенсом-Фредериком Нилсеном.

У уторак је Трампу упитано шта председник мисли о томе што је Јенс-Фредерик Нилсен јасно ставио до знања да ће Гренланд изабрати Краљевину на изборима између Данске и Сједињених Држава.

„То је њихов проблем. Не слажем се са њим. Не познајем га, не знам ништа о њему. Али то ће бити велики проблем за њега“, рекао је Трамп.

Председник очигледно не познаје вођу гренландске владе, каже он. Али пре нешто мање од девет месеци, одговор америчког председника је био другачији.

У марту 2025. године, избори су одржани на Гренланду, а током конференције за новинаре у Белој кући, Доналд Трамп је похвалио највећег добитника гласова на изборима, Јенса-Фредерика Нилсена.

- Били су то прави избори. Особа која је најбоље прошла је веома добра особа, колико знамо. Разговараћемо о жељи Гренланда да постане део Сједињених Држава. Дакле, разговараћемо о томе. Веома је важно, рекао је Трамп у марту .

ALi koji izmiošljeni narativ d aće Rusija i Kina, da se dočepaju teritorije NATO države...

Jel' on ovim kaže da neće da brani Greenalnd, ako bi ga napale Kina ili Rusija? fantom

3 minutes ago, radisa said:

ALi koji izmiošljeni narativ d aće Rusija i Kina, da se dočepaju teritorije NATO države...

Jel' on ovim kaže da neće da brani Greenalnd, ako bi ga napale Kina ili Rusija? fantom

Pa ono sto pica kobajagi je kako Danska ne ulaze dovoljno u odbranu, a oni ce da uloze, ali nece toliko koliko treba ako nije njihovo I guess...

Malo je sumanuta cela ta prica iskreno, za razliku od standarnih musterija kojekakvih Venecuela i Irana, ipak mislim da je ovo oko Grenlanda vise onako kapric ali da nece gurati ozbiljno.

29 minutes ago, Mel said:

Pa ono sto pica kobajagi je kako Danska ne ulaze dovoljno u odbranu, a oni ce da uloze, ali nece toliko koliko treba ako nije njihovo I guess...

Malo je sumanuta cela ta prica iskreno, za razliku od standarnih musterija kojekakvih Venecuela i Irana, ipak mislim da je ovo oko Grenlanda vise onako kapric ali da nece gurati ozbiljno.

Mislim da je ovo vec otislo toliko daleko, danas sastanak u beloj kuci sa Dancima, da ocigledno ozbiljno guraju. Moze lako da se desi da kao Alasku, kupe Grenland....

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.