Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Otimanje Grenlanda

Featured Replies

3 minutes ago, assignment said:

Moze lako da se desi da kao Alasku, kupe Grenland....

Najbolje bi bilo da se Grenland da kupiti, kao Rubio's Icebox, i onda ako ikad ponovo dočeka Dem predsjednika US, da se demokratski ocepi i vrati pod skute majčici Danskoj.

Ako Dem predsjednik zbog toga izgubi izbore, rinse & repeat.

  • Replies 1.1k
  • Views 67k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Mogu Danci da im podmetnu sitne lego kocke svuda po Grenlandu..pa da se Ameri nabadaju kad hodaju bosi..i tako ih odvrate. Mom klincu uspeva savrseno protiv mene.

  • Tribun_Populi
    Tribun_Populi

    E, da se razumemo, SAD preti invazijom na deo teritorije suverene zemlje, jer joj se može i treba trenutnom državnom vrhu da bi MAGAo. Nemojte da vam briga za prava 60.000 eskima, ili koja god smrdlj

  • ovo je jedna od najgorih stvari koje su se mogle dogoditi danskoj. danci su vezani pupcanom vrpcom za ameriku i ne samo u poslovnom smislu, vec i kulturnom. imaju dugu istoriju kolonizacije amerike i

Posted Images

Meni nije bas jasno ko je u Danskoj otorajzovan da proda Grenland, drugo je bilo sa ruskim carem, to je bila svojevoljna kupoprodaja valjda po posto poto sistemu...

Pa prodaju sami sebe, po četvornoj milji, danskoj, inuitskoj i tuljanskoj glavi.

Ne znam, ne verujem da bi redneksi bas hteli neku grubost ratnog tipa da vide protiv Danaca, cela ova prica mi je i dalje vise performans i stepping up napustanja starog poretka. Ili povratak jos straijeg poretka, kako objasnjavaju, kako god.

  • Popular Post
1 hour ago, Mel said:

Pa ono sto pica kobajagi je kako Danska ne ulaze dovoljno u odbranu, a oni ce da uloze, ali nece toliko koliko treba ako nije njihovo I guess...

Malo je sumanuta cela ta prica iskreno, za razliku od standarnih musterija kojekakvih Venecuela i Irana, ipak mislim da je ovo oko Grenlanda vise onako kapric ali da nece gurati ozbiljno.

Mislim da ti ozbiljno potcenjujes dubinu Trampovog narcistickog poremecaja podgrejavanog od strane nekih velikih americkih kompanija koje su i finansirale njegov dolazak na vlast jer znaju da je dovoljno veliki idiot da uradi stvari koje nijednom normalnom americkom predsedniku ne bi pale na pamet a njima ce da osigura veliki profit. Ovo ne da nije nikakav kapric, ovo je nasilno unistavanje postojeceg svetskog poretka koje ce svet da odvede u krajnje neizvesnu buducnost. SAD je od osnivanja drzava bazirana na kontroverzi izmedju najvecih drustvenih, naucnih i kulturnih dometa i najodvratnijeg, najprimitivnijeg i najnezamislivijeg sljama na kugli zemaljskoj a Bela Kuca je trenutno okupirana od strane ovih drugih. Samo pogledaj te iskompleksirane njuske koje se muvaju oko Trampa na najznacajnijim drzavnim pozicijama u SAD, u nekoj drugacijoj podeli karata to je profil ljudi koji bi se popeli na najblizu visoku zgradu i odatle skidali ljude snajperom na random dok ih policija ne likvidira.

Trampova administracija se najbolje moze opisati kao Vucicev SNS na steroidima, sljam sa dna drustvene kace koji se tragicnim spletom okolnosti dokopao vlasti, a ti sad zamisli sta bi Vucicev SNS radio da ima moc kakvu ima Bela Kuca na globalnom nivou. Neki od njih, kao sto su trenutni drzavni sekretar i sekretarka za nacionalnu bezbednost ili kako se vec zove ta agencija, su ozbiljni psihijatrijski slucajevi koji bi trebalo da budu na intenzivnim terapijama a ne na visokim drzavnim funkcijama. Tramp je po strukturi provazredni game-changer u istoj klasi u kojoj su bili Hitler ili Staljin, jedina nada koja svima nama preostaje da ne zavrsimo u globalnoj katastrofi je da SAD unutra nadje nacina da suzbije ono sto ih je zajahalo. Ako se to ne desi odosmo svi sa njima u kurac.

Sve to i ja vidim ali valjda nada umire poslednja ili tako nesto...

U principu se svodi na ovo:

Можда је илустрација на којој је текст који гласи „HAGAR HΕ HORRIBLE WHY ΜΕ?! WHY NOT NOT? ? imgflip.com“

On 12. 1. 2026. at 18:16, dragance said:

Pa nije da je nešto novo. Nego se do sada nije potenciralo u medijima, a ovo sada je verovatno da se digne narativ protiv Danske, a za račun SAD na Grenlandu. Nije da Ameika nije imala i mnogo gore stvari, a ni danas nisu bolji.

Mislim da gresis, poslednjih par godina se pisalo o ovome u UK medijima.

Nije ovde poenta sta su drugi radili, vec sta su Danci, onako fini i sve po zakonu trte-mrte, radili i ponasali se kao hulje. U medjunarodnim odnosima su bili SAD podguzne muvre i sad prc, zaigrala demokratija i na njihova vrata.

Sustinsi problem su lekari, koji bi trebali da budu humanisti, koji ucestvovali u ovome.

Kako god, polako izlaze neki detalji koje je i @harper lee napisao:

Forbes
No image preview

Američki milijarderi godinama ulažu u Grenland: znak da j...

Američki milijarderi godinama ulažu u Grenland: znak da je sudbina ostrva zapečaćena?

41 minutes ago, harper lee said:

Mislim da ti ozbiljno potcenjujes dubinu Trampovog narcistickog poremecaja podgrejavanog od strane nekih velikih americkih kompanija koje su i finansirale njegov dolazak na vlast jer znaju da je dovoljno veliki idiot da uradi stvari koje nijednom normalnom americkom predsedniku ne bi pale na pamet a njima ce da osigura veliki profit. Ovo ne da nije nikakav kapric, ovo je nasilno unistavanje postojeceg svetskog poretka koje ce svet da odvede u krajnje neizvesnu buducnost. SAD je od osnivanja drzava bazirana na kontroverzi izmedju najvecih drustvenih, naucnih i kulturnih dometa i najodvratnijeg, najprimitivnijeg i najnezamislivijeg sljama na kugli zemaljskoj a Bela Kuca je trenutno okupirana od strane ovih drugih. Samo pogledaj te iskompleksirane njuske koje se muvaju oko Trampa na najznacajnijim drzavnim pozicijama u SAD, u nekoj drugacijoj podeli karata to je profil ljudi koji bi se popeli na najblizu visoku zgradu i odatle skidali ljude snajperom na random dok ih policija ne likvidira.

Trampova administracija se najbolje moze opisati kao Vucicev SNS na steroidima, sljam sa dna drustvene kace koji se tragicnim spletom okolnosti dokopao vlasti, a ti sad zamisli sta bi Vucicev SNS radio da ima moc kakvu ima Bela Kuca na globalnom nivou. Neki od njih, kao sto su trenutni drzavni sekretar i sekretarka za nacionalnu bezbednost ili kako se vec zove ta agencija, su ozbiljni psihijatrijski slucajevi koji bi trebalo da budu na intenzivnim terapijama a ne na visokim drzavnim funkcijama. Tramp je po strukturi provazredni game-changer u istoj klasi u kojoj su bili Hitler ili Staljin, jedina nada koja svima nama preostaje da ne zavrsimo u globalnoj katastrofi je da SAD unutra nadje nacina da suzbije ono sto ih je zajahalo. Ako se to ne desi odosmo svi sa njima u kurac.

Utoliko je tragicnija pozicija Evrope, sto nema vizije da se iskobelja iz zagrljaja SAD i pocne sama o sebi da se brine.

ta prica o ruskoj i kineskoj pretnji zapravo dolazi od samih danaca. kecman

mrzi me da trazim jos ali ovo je mali primer iz raporta obavjesajne sluzbe, nedostaju svakodnevna kuknjava politicara u medijima a zato nemam zivaca:

Procena PET-a je da postoji pretnja iz Rusije i Severnog Atlantika. Pretnja je posebno usmerena na danske i kineske obaveštajne aktivnosti protiv regiona na Arktiku, farskih i grenlandskih vlasti i donosilaca odluka, uključujući političare i zvaničnike u Landstiretu i Lagtingu na Farskim Ostrvima i u Nalakersuisutu i Inat-sisartutu na Grenlandu. Prema PET-u, može postojati i pretnja po kritičnu infrastrukturu, kao i kompanije i istraživačke institucije, posebno ako one imaju kritičnu infrastrukturu ili po pitanjima vezanim za moguće kineske investicije. Prema Danskoj odbrambenoj obaveštajnoj službi, Rusija održava svoju vojnu poziciju snage na Arktiku uprkos velikim gubicima u Ukrajini. Rusija će i dalje pokušavati da drži bezbednosno-političke tenzije podalje od Arktika, ali intenzivirani sukob između Rusije i Zapada verovatno će rezultirati nestabilnijom bezbednosno-političkom klimom. Ovo će takođe uticati na Kraljevinu Dansku, koja može biti izložena ruskim pokušajima da stvori neslogu na unutrašnjem planu i u odnosima sa SAD. Povećana konkurencija velikih sila na Arktiku i Severnom Atlantiku znači da Farska Ostrva i Grenland mogu postati mete, takođe i zato što je procena PET-a da bi Rusija i Kina mogle biti zainteresovane za informacije koje bi se mogle koristiti u aktivnostima uticaja, kao što su bilo kakva unutrašnja neslaganja u Zajednici naroda, kao i stavovi Farskih Ostrva i Grenlanda o vojnim pitanjima i sankcijama protiv Rusije. Vrlo je verovatno da su pisma ruskih uticajnih aktera deljena na internetu u novembru 2019. godine. Svrha pisma tadašnjeg člana nacionalne vlade Grenlanda, pored pisma za spoljne poslove, američkom senatoru bila je da stvori zabunu i mogući sukob u odnosima između Danske, SAD i Grenlanda.

41 minutes ago, x500 said:

zaigrala demokratija i na njihova vrata

Ne mogu te ozbiljno shvatiti nakon ovoga D

Poznavajuci bezmudost evrope na kraju ce biti neki kompromis na kupljenom referendumu za otcepljenje od Danske da bi se forma ispostovala. Niti okupacija, niti rat, niti prodaja vec postovanje "volje naroda" Jedan praznik demokratije (i spas Nato-a).

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.