Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Otimanje Grenlanda

Featured Replies

6 minutes ago, Krampa said:

mrzi me da trazim jos ali ovo je mali primer iz raporta obavjesajne sluzbe, nedostaju svakodnevna kuknjava politicara u medijima a zato nemam zivaca:

Procena PET-a je da postoji pretnja iz Rusije i Severnog Atlantika. Pretnja je posebno usmerena na danske i kineske obaveštajne aktivnosti protiv regiona na Arktiku, farskih i grenlandskih vlasti i donosilaca odluka, uključujući političare i zvaničnike u Landstiretu i Lagtingu na Farskim Ostrvima i u Nalakersuisutu i Inat-sisartutu na Grenlandu. Prema PET-u, može postojati i pretnja po kritičnu infrastrukturu, kao i kompanije i istraživačke institucije, posebno ako one imaju kritičnu infrastrukturu ili po pitanjima vezanim za moguće kineske investicije. Prema Danskoj odbrambenoj obaveštajnoj službi, Rusija održava svoju vojnu poziciju snage na Arktiku uprkos velikim gubicima u Ukrajini. Rusija će i dalje pokušavati da drži bezbednosno-političke tenzije podalje od Arktika, ali intenzivirani sukob između Rusije i Zapada verovatno će rezultirati nestabilnijom bezbednosno-političkom klimom. Ovo će takođe uticati na Kraljevinu Dansku, koja može biti izložena ruskim pokušajima da stvori neslogu na unutrašnjem planu i u odnosima sa SAD. Povećana konkurencija velikih sila na Arktiku i Severnom Atlantiku znači da Farska Ostrva i Grenland mogu postati mete, takođe i zato što je procena PET-a da bi Rusija i Kina mogle biti zainteresovane za informacije koje bi se mogle koristiti u aktivnostima uticaja, kao što su bilo kakva unutrašnja neslaganja u Zajednici naroda, kao i stavovi Farskih Ostrva i Grenlanda o vojnim pitanjima i sankcijama protiv Rusije. Vrlo je verovatno da su pisma ruskih uticajnih aktera deljena na internetu u novembru 2019. godine. Svrha pisma tadašnjeg člana nacionalne vlade Grenlanda, pored pisma za spoljne poslove, američkom senatoru bila je da stvori zabunu i mogući sukob u odnosima između Danske, SAD i Grenlanda.

Ovo je takvo amatersko sviranje kurcu i jos jedan dokaz sta se desava kad se tupavi "analiticari" sa diplomom prestiznog fakulteta, naocarima sa okvirom od kornjacevine i nula iskustva van sopstvene kancelarije igraju medjunarodne politike, samim tim i imovinom, standardom i ljudskim zivotima. Procena je da moze biti a to da znaci da bi moglo biti - eto, to je danas materijal na osnovu kojih se donose kapitalne odluke u politici. Ne samo da nista nisu naucili iz skandala kao sto su, na primer, bili "Washington Papers", ovo je sve gore i sve gluplje.

  • Replies 1.1k
  • Views 67k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Mogu Danci da im podmetnu sitne lego kocke svuda po Grenlandu..pa da se Ameri nabadaju kad hodaju bosi..i tako ih odvrate. Mom klincu uspeva savrseno protiv mene.

  • Tribun_Populi
    Tribun_Populi

    E, da se razumemo, SAD preti invazijom na deo teritorije suverene zemlje, jer joj se može i treba trenutnom državnom vrhu da bi MAGAo. Nemojte da vam briga za prava 60.000 eskima, ili koja god smrdlj

  • ovo je jedna od najgorih stvari koje su se mogle dogoditi danskoj. danci su vezani pupcanom vrpcom za ameriku i ne samo u poslovnom smislu, vec i kulturnom. imaju dugu istoriju kolonizacije amerike i

Posted Images

Ovo nema nikakve veze sa sigurnoscu i pretnjama od Rusije ili Kine. Amerika moze da nakrca milion vojnika i napravi stotinak baza, po pismenom ugovoru imaju pravo ako to zaista hoce. Radi se o trci za (kakvo idiotsko koprcanje Trampa na sami pomen ovih) "rare earths".

A kad smo vec kod kopanja, evo mali podsetnik sta je Amerika radila kada je poslednji put odlucila da kopa po Grenlandu i haos koji su ostavili buducim generacijama Inuita:

  • Author

Sources told the Mail on Sunday the President has asked the Joint Special Operations Command (JSOC) to draw up a Greenland invasion plan - but is being advised against military action by some of his top advisors.

A source told the outlet: “They have tried to distract Trump by talking about less controversial measures, such as intercepting Russian 'ghost' ships - a clandestine network of hundreds of vessels operated by Moscow to evade Western sanctions - or launching a strike on Iran.”

Another source described a US invasion of Greenland as the “worst-case scenario” and said it would cause the “destruction of NATO from the inside.”

It added: “Some European officials suspect this is the real aim of the hardline MAGA faction around Trump.

“Since Congress would not allow Trump to exit NATO, occupying Greenland could force the Europeans to abandon NATO. If Trump wants to end NATO, this might be the most convenient way to do it.”

https://www.lbc.co.uk/article/greenland-trump-invasion-denmark-military-5HjdQjb_2/

Edited by vememah

3 hours ago, harper lee said:

Ovo je takvo amatersko sviranje kurcu i jos jedan dokaz sta se desava kad se tupavi "analiticari" sa diplomom prestiznog fakulteta, naocarima sa okvirom od kornjacevine i nula iskustva van sopstvene kancelarije igraju medjunarodne politike, samim tim i imovinom, standardom i ljudskim zivotima. Procena je da moze biti a to da znaci da bi moglo biti - eto, to je danas materijal na osnovu kojih se donose kapitalne odluke u politici. Ne samo da nista nisu naucili iz skandala kao sto su, na primer, bili "Washington Papers", ovo je sve gore i sve gluplje.

da, moze biti se prenese u medijima kao bice i nekom hansu u glavi zvoni sigurno. to su isti izvori koji su tvrdili da je rusima ostalo mjeseca dana raketa i da se biju lopatama. bajni eksperti sto su predvidjali tri koplja ispod nivoa, recimo ovog foruma. bez obzira na sve njihovo se misljenje uvazava.

evo bila pres konferencija u danskoj ambasadi posle razgovora i famoznog sastanka.

- Naravno, pred nama je posao, i za nas je najvažnije da pronađemo put nazad ka normalnim odnosima sa Sjedinjenim Državama, kaže ministarka spoljnih poslova Grenlanda, Vivijan Mocfeldt.

-Posle sastanka: Jasno je da predsednik želi da „osvoji“ Grenland - Jasno je da predsednik ima želju da osvoji Grenland, a mi smo veoma, veoma jasno stavili do znanja da to nije u interesu kraljevstva, kaže Lars Loke.

- Tražili smo da se na sastanku javna debata pretvori u zvanični razgovor, gde je bilo prostora za nijanse, kaže Lars Loke: - Bilo je produktivno započeti diskusije na visokom nivou.

- Iako nismo bili toliko uspešni da smo došli do tačke gde su se naše američke kolege izvinile, složili smo se da sednemo na visokom nivou i vidimo da li možemo da se dogovorimo, a da istovremeno poštujemo „crvene linije“ Kraljevine Danske. - Da li ćemo u tome uspeti, ne znam, kaže Lars Loke Rasmusen.

- Nakon konferencije za novinare Lokea i Mocfeldta, Kamila Tena Norup Sorensen, vanredna profesorka na Odeljenju za ratne studije, nazvala je ishod sastanka „neverovatno dobrim rezultatom“. - Mislila sam da je reč o tome da razgovaramo jedna sa drugom. I izgleda da je to ono što je iz toga i proizašlo, kaže ona: - To je veoma lep diplomatski posao.

- Naše perspektive su i dalje različite. Predsednik je jasno izneo svoj stav, kaže Lars Loke Rasmusen. Ali to i dalje nije ista perspektiva kao danska i grenlandska, kaže Loke. - Stoga i dalje imamo fundamentalno neslaganje. Ali se slažemo da se ne slažemo.

danci pokusavaju da razvuku vreme do mid term izbora jer racunaju da ce to republikanci izgubiti i da ce sanse biti vece za neki dijalog

- Loke ponavlja da su on i Mocfeldt osporili američki narativ da je pretnja od Rusije i Kine na Grenlandu prisutna.

Edited by Krampa

4 hours ago, x500 said:

Sustinsi problem su lekari, koji bi trebali da budu humanisti, koji ucestvovali u ovome.

Niko ko je svoj posao radio inace po papirima, nije na neki sapat odlucio preko noci da odvoji dete od 12 godina na skolskom pregledu, natera dete da se skine golo (ne verujem da su ginekoloski pregledi sastavni deo skolskih pregleda inace, sve da nisu sva deca od 12 stripovana gola kad dodje u skolu doktor na sistematski) i siluje ga medicinskim instrumentima.

Taj to radi i nace kad ugrabi priliku, ovde ih je samo jako puno radilo puno decenija na etnickoj grupi, koja je slucajno dosla u fokus, a bez ikakvih papira sto mene cudi.

Ijnace medicinska struka je raj za sociopate i pedofile jer je sansa da ce bilo ko od kolega ko je primetio da je nesto cudno da ih prijavi vrlo minimalna, a spoljna kontrola struke pa kakva takva postoji samo u USA UK mozda jos negde da ne znam.

Evo šta je proizašlo iz sastanka :

Bio je to „iskreni, ali konstruktivni sastanak“, kaže Lars Loke Rasmusen.

Na sastanku su Danska i Grenland osporili američki narativ o Grenlandu.

Formirana je radna grupa „na visokom nivou“.

Prema rečima Larsa Lokea, ona nije bila uspešna u promeni Trampove želje da osvoji Grenland.

Nije bilo kineskih ratnih brodova u blizini Grenlanda već deceniju ili nešto više.

Potreban nam je odgovor na:

O čemu se razgovaralo na sastanku?

Šta američka strana kaže o sastanku?

Da li je predsednik SAD Donald Tramp obavešten o sadržaju sastanka?

Kako će izgledati radna grupa?

Ko će učestvovati i kada će se sastati?

Čisto zbog perspektive - prošao sam malo kroz neke članke o slučaju spirala.

U toku je zvanična istraga koja sledeće godine treba da objavi rezultate, pa se nadam da će onda biti dostupno više informacija o razmeri ovog slučaja.

Za sada - čini se da je gro slučajeva bilo 66-74 godine kada je to bio zvaničan program danske vlade motivisan naglim rastom populacije i neželjenih trudnoća (25% izvan braka u poređenju sa 9% u Danskoj). Tada je oko 4500 hiljada žena i devojaka (gotovo polovina primarne populacije potencijalnih majki) dobilo spirale u bolnici. Bilo je tih slučajeva izrazito mladih devojaka od 12, 14, 16 godina koje su sa školskih sistematskih upućene u bolnicu.
E sad nije jasno koliko je od toga bilo bez pristanka - brojevi koje sam sad vidio se vrte u niskim stotinama, a pokrenuta je i tužba 67 (kasnije proširena na 143) žene. Mada su i mnoge intervencije sa pristankom verovatno izvršene uz pritisak i nepotpuno razumevanje od strane pacijenata. Klasični kolonijalni mindset - danci su smatrali da bolje znaju kako "pomoći" lokalnoj populaciji.

Bilo je slučajeva i kasnije - ali znatno manje. 1991. zdravstvo prelazi u ruke Grenlanđana i od tada ima valjda 9 prijavljenih slučajeva, za 4 je valjda potvrđeno da je bilo bez pristanka, za 3 je nadjena dokumentacija pristanka (nema informacija za preostala 2).

Edited by Spooky

6 hours ago, harper lee said:

Neki od njih, kao sto su trenutni drzavni sekretar i sekretarka za nacionalnu bezbednost ili kako se vec zove ta agencija, su ozbiljni psihijatrijski slucajevi koji bi trebalo da budu na intenzivnim terapijama a ne na visokim drzavnim funkcijama.

Slažem se sa ostatkom posta, samo mali dodatak na ovo. Noam jeste slučaj za posmatranje u najmanju ruku, ali ona nema nikakav uticaj ni na šta.

Ovo drugo ako misliš na Rubia, on nije lud nikako niti je glup. Samo je teško đubre oportunističko sa ambicijom da jednog dana postane POTUS. Tragedija je što njega danska i uopste EU diplomate trenutno vide kao jedinu odraslu osobu u administraciji i iza kulisa sa njim rade kontrolu štete. Što u prevodu znači, kako Trampu prodati nešto što će on da proglasi kao pobedu, a da posledice toga ne budu potpuno katastrofalne.

Problem je što u ovoj administraciji od svih najveći uticaj na Trampa ima ćelava nakaza koji je psihopata, ali inteligentan psihopata. Sa pozicije nekakvog pomoćnika Chief of Stuff je uspeo da bude Grima Warmtongue koji iz ćoška šapuće i izvlači ono najmračnije iz Trampa. Venecuela, divljanje ICE, Grenland, sve to ima njegov potpis. Na kraju krajeva onaj leakovani National Security dokument je, ako je verovati AI analizi, on pisao.

8 minutes ago, bios said:

Slažem se sa ostatkom posta, samo mali dodatak na ovo. Noam jeste slučaj za posmatranje u najmanju ruku, ali ona nema nikakav uticaj ni na šta.

Ovo drugo ako misliš na Rubia, on nije lud nikako niti je glup. Samo je teško đubre oportunističko sa ambicijom da jednog dana postane POTUS. Tragedija je što njega danska i uopste EU diplomate trenutno vide kao jedinu odraslu osobu u administraciji i iza kulisa sa njim rade kontrolu štete. Što u prevodu znači, kako Trampu prodati nešto što će on da proglasi kao pobedu, a da posledice toga ne budu potpuno katastrofalne.

Problem je što u ovoj administraciji od svih najveći uticaj na Trampa ima ćelava nakaza koji je psihopata, ali inteligentan psihopata. Sa pozicije nekakvog pomoćnika Chief of Stuff je uspeo da bude Grima Warmtongue koji iz ćoška šapuće i izvlači ono najmračnije iz Trampa. Venecuela, divljanje ICE, Grenland, sve to ima njegov potpis. Na kraju krajeva onaj leakovani National Security dokument je, ako je verovati AI analizi, on pisao.

Ma, na njega sam i mislio, pomesao sam funkcije.

7 hours ago, dragance said:

Ne mogu te ozbiljno shvatiti nakon ovoga D

Naravno, problem je da ovde andjeo nije beo, a ni djavo crn. Naprotiv, andjeo je crnji od djavola.

Jedino je posteno sto zauzimanje teritorije nije uvijeno u sareni papir, vec onako sirovo - ja 'ocu to i sta mi mozes. Kratko i jasno, a kome se ne svidja moze slobodno da se zali upravi vodovoda ;)

U medjuvremenu, izgleda da je EU "legla na rudu":

NOVA portal
No image preview

Evropa popušta, spremna je na pregovore: Tramp dobija Gre...

Lideri Evropske unije u žurbi pokušavaju da osmisle dogovor o budućnosti Grenlanda koji bi omogućio Donaldu Trampu da kod kuće proglasi pobedu, a da pritom ne uništi savez koji predstavlja temelj evro

2026-01-13T144025Z_374612061_RC2E0JAPJVU

Ne znam sta je gospodja rekla (ostrvskom) prvaku sveta u Бадминтон-u ali lici na “Jens, you got me by the balls!”

Mette&Jens su zajedno izasli na crtu trumpu ali je Mette vrv morala da investira dodatnih $250m u Greenland da dobije Jensovu podrsku => Jens moze da pojacava nezavisnost od 0-10 na 11 ako treba ili smanji na 5 u zavisnosti od finansijske podrske iz Kraljevine; koliko para toliko i muzike.

On a funny note, trumpovanje Portorika za Grenland je dobra opcija obzirom da napaceni portorikanski narod vec 128 godina pokusava da se ocepi ali im ne ideD

sto pominje Denmark 2016te, jel Donald vec tad pricao o Grenlandu ili je pogodio slucajno?

3 minutes ago, Mel said:

sto pominje Denmark 2016te, jel Donald vec tad pricao o Grenlandu ili je pogodio slucajno?

nije naravno.

Ted objašnjavao kako bi sumanuto bilo izabrati 1 retarda za predsednika, odnosno šta bi retard bio u stanju da uradi (koliko god to neverovatno zvučalo. tada)

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.