February 1Feb 1 Pa manje više je rekao. Tzv energy drain, ima sigurno i veze sa godinama, a može da ima i sa životnim navikama. Nekada se manifestuje kao kolaps, a češće kao konstantni teret u telu.Ima smisla, naročito jer je emocionalna komponenta tog energy draina vrlo bitna, a odsustvo nerviranja i bodrenja su klasični simptomi i danas su bili skroz nesvakidašnji za njega.Baš mi nešto tužna ova konferencija, pa čak i ova optimistična poruka za kraj. Najgore je kad nisi u stanju da se izmeriš sa protivnikom.
February 1Feb 1 Nisam bila u prilici da gledam dodelu pehara i govore, sad sam nesto sitno bacila pogled, Nadal izgleda kao Skeletor o.O nadam se da nije nesto bolestan nego da mu je samo bio off dan
February 1Feb 1 21 minutes ago, kralj said:Pa manje više je rekao. Tzv energy drain, ima sigurno i veze sa godinama, a može da ima i sa životnim navikama. Nekada se manifestuje kao kolaps, a češće kao konstantni teret u telu.Ima smisla, naročito jer je emocionalna komponenta tog energy draina vrlo bitna, a odsustvo nerviranja i bodrenja su klasični simptomi i danas su bili skroz nesvakidašnji za njega.Baš mi nešto tužna ova konferencija, pa čak i ova optimistična poruka za kraj. Najgore je kad nisi u stanju da se izmeriš sa protivnikom.Emotivno je. Sve je lepo rekao. Nije hteo da se izlece, a nije mogao ni da sakrije da je tuzan. Hvala mu za poruku. Insistirao je da je kaze
February 1Feb 1 4 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:Rafa se definitivno raspada. Steroidi došli na naplatuAnd now you said itIzgleda kao expres lonac koji je eksplodirao
February 1Feb 1 Meni je Rafa drag bio uvek, a deluje i da ga Novak jako voli, što ne bi sigurno da je neko đubre od čoveka.Stari loše zbog kose, a nije još prelomio da se ili obrije ili je presadi.Novakova poruka na kraju je jasna, sa sve pisanjem na kameri posle polufinala.
February 1Feb 1 7 minutes ago, Valk said:Novakova poruka na kraju je jasna, sa sve pisanjem na kameri posle polufinala.Propustio sam kad je pišao na kameru
February 1Feb 1 32 minutes ago, kralj said:Ma samo loše stari i ne ume da hendluje novu ćelafuto stvarnost.To je zbog podznaka u Škorpiji
February 1Feb 1 3 hours ago, kralj said:Novakova karijera daleko je veća od prostog zbira rekorda. Tih famoznih 25 neko će pre ili kasnije dostići, sportske karijere su sve dugovečnije, menadžment opterećenja i oporavka nikada sofisticiraniji, a i sama evolucija sporta pre samo dvadesetak godina nije dopuštala ono što su radili on i Rodžer, pa ni Rafa uz sve svoje povrede.Nije dakle kkjuč u ciframa i titulama. Borg ih je naosvajao do dvadeset šeste, Konors je na Australijan open putovao samo dva puta, konteksti su toliko različiti da su poređenja često bespredmetna i koliko su ovoj generaciji išli na ruku sad, jednog dana će favorizovati nekog drugog.Najvažniji faktor spram ranijih vremena je ujednačavanje podloga, usporavanje loptica i naravno tehnologija izrade reketa. Niko od velike trojke ne bi osvojio toliko turnira da igraju u Borgovo vreme na primer.Ako ATP I WTA glavešine hoće da imaju raznovrsnije pobednike turnira i dinamičniji tur, moraju da obrnu ovaj trend koji dugo jašu i ubrzaju terene i loptice, jer će to dati više šanse niže rangiranim igračima da pobede ove iz vrha. Kada su tereni i loptica sporiji, nakon određene tačke to postane više maraton nego teniski meč. Ali ako se ubrzaju, skratiće se poeni, top igrači neće moći da stignu svaku loptu i to će pružiti priliku lošijim i manje atletski orijentisanim igračima da udare dovoljno vinera ili da ih nateraju na greške, I tako im pariraju koliko toliko.Nije dobro ni za zdravlje igrača. Hronične povrede su postale uobičajene. Draper, Rune, Musseti, Fonseca, Fils.A ne verujem da je bolje ni za TV rejtinge. Ne verujem da kežual publika voli da gleda teniske mečeve jednako trajanja ili duže od NFL utakmica.
February 1Feb 1 20 minutes ago, duda said:Poruka je jasna, jasnija biti ne može.Nole, veliki si Naravno .Pravi trenutak, posebno se obratio, kratko i jasno, dao na vaznosti i znacaju desavanjima, stavio ih iznad trenutne aktuelne teniske teme
February 1Feb 1 22 minutes ago, Valk said:Stari loše zbog kose, a nije još prelomio da se ili obrije ili je presadi.Пресађивао је он већ косу али није донело жељене резултате очито.
February 1Feb 1 3 hours ago, kralj said:Novakova karijera daleko je veća od prostog zbira rekorda. -1.Za nas da, za sportsku javnost na zapadu koja se i dalje pita o svemu ne.Počevši od Vilandera preko svih masmedija pa nadalje danas je glavni narativ kako nikad niko (osim Borga?) nije uzeo 7 GS do svoje 22. godine.Zato su nažalost u Novakovom slučaju bitni brojevi. Igraš njihovu igru, po njihovim pravilima. Moraš prvo obezbediti brojčanu prednost da bi poentirali u bilo čemu drugom.
Create an account or sign in to comment