February 1Feb 1 Njemu je AO uvek bio najveća šansa.Kad je bio broj 3 i bez GS rekao je da misli da će mu AO biti prvi. I bio je.I dosta odmora je imao ovde, bila je dobra šansa.Uvek mogu kockice da se slože još bolje, ali nije realno.
February 1Feb 1 1 minute ago, duda said:Njemu je AO uvek bio najveća šansa.Kad je bio broj 3 i bez GS rekao je da misli da će mu AO biti prvi. I bio je.I dosta odmora je imao ovde, bila je dobra šansa.Uvek mogu kockice da se slože još bolje, ali nije realno.Slažem se za AO, on je najbolji igrač na slow HC u istoriji...tj. verovatno je najbolji u istoriji generalno, ali se slow HC izdvaja i danas je bila dobra prilika. Mislio sam da je neće ispustiti, ali očigledno da su mu u ovoj fazi karijere ova dvojica bek tu bek previše. A za kockice ćemo videti, to već ne zavisi samo od njega. Bitno je da bude tu, da se ne troši previše i da vreba:Sve to deluje kao tall order, ali nije da se nije dešavalo...Soderling 2009. je baš upečatljiv primer, bilo ih je još. Edited February 1Feb 1 by Rudolf Pingvinoglu
February 1Feb 1 Popular Post Novakova karijera daleko je veća od prostog zbira rekorda. Tih famoznih 25 neko će pre ili kasnije dostići, sportske karijere su sve dugovečnije, menadžment opterećenja i oporavka nikada sofisticiraniji, a i sama evolucija sporta pre samo dvadesetak godina nije dopuštala ono što su radili on i Rodžer, pa ni Rafa uz sve svoje povrede.Nije dakle kkjuč u ciframa i titulama. Borg ih je naosvajao do dvadeset šeste, Konors je na Australijan open putovao samo dva puta, konteksti su toliko različiti da su poređenja često bespredmetna i koliko su ovoj generaciji išli na ruku sad, jednog dana će favorizovati nekog drugog.Novakov najveći legasi po mom osećaju je u iskakanju iz sredine sa skromnom, gotovo nepostojećom teniskom tradicijom, u odrastanju obeleženom porodičnim dramama pri odlasku na svaki turnir i gotovo egzistencijalnom borbom za svaki poen i naročito u činjenici da je taj isti, sirovi takmičarski naboj zadržao i onda kada je postao milijarder i borio se za svaki poen kao da je pitanje života.Meni lično, naročito znači i odluka da prekine kontroverzne veze sa OKG, Vučićem i Dodikom, da se jasno distancira i maltene postane najveći disident. I, naravno, kruna u Parizu. To je filmska priča, poster kadar karijere. Ne sme se ta medalja svesti na ove tabele i stavljati na gomilu, nikada to neće biti isto zlato koje su osvajali razni kafeljnikovi.
February 1Feb 1 Novakov najveci legacy je to sto je kao golobradi klinac bio konkurentan osetno iskusnijim i starijim Federeru i Nadalu u njihovim prime godinama, a danas kao najstariji igrac u top50 - sada je najveca konkurencija dvojici ATG igraca, Sinneru i Alcarazu. U medjuvremenu, je uspeo da izgradi najimpozantniji CV nekog tenisera ikada, sve to igrajuci skoro uvek "u gostima", uz pritisak sa vrha ATPa i mitomana iz sopstvenog naroda + OKG... Niko nikada nije nesto slicno uradio.
February 1Feb 1 Otprilike si rekao da je Novakov najveći legacy cela njegova karijera. Što i jeste istina
February 1Feb 1 Ne. Rekao sam ono sto sam rekao. Legacy mu je to sto je pre 20ak godina bio top3, a to je i sada, iako je napravio najvecu karijeru u istoriji sporta iznedju te dve tacke u vremenu. Takvu dugovecnost su pokazali samo Rosewall i Federer, a jedino je Djokovic kompletirao sve sto postoji u tenisu.
February 1Feb 1 2 hours ago, duda said:Ništa nije zapisano u kamenu.Daleko je od 7 do 24Tako je, Hingisova je osvojila 5 GS do 19-te godine i tu ostalaA i ako ga pređe jednog dana Alkaraz, sugurno će biti zasluženo, rekordi su tu da se obaraju
February 1Feb 1 Nemam šta da zamerim Novaku.Igrao je koliko može u ovom trenutku, a svakako čim je u finalu AO, to je dokaz ta to nije malo.Svakako nam priredjuje radost da uopšte imamo za koga da navijamo iz naše zemlje...
February 1Feb 1 Author zli jezici govore kako je stefi graf najmladja osoba koja je osvojila career grand slam.oni po kojima novak deli rekord sa brojem osvojenih GS bas ne voli to da citaju
February 1Feb 1 1 hour ago, G. L. said:osetno iskusnijim i starijim Federeru i NadaluRafa je stariji od Novaka nepunih godinu dana.
February 1Feb 1 1 hour ago, G. L. said:Novakov najveci legacy je to sto je...... najveci teniser u istoriji tog sporta i u najuzem krugu najvecih sportista u istoriji, uz ne vise od 5-6 imena. Svaki drugi pod-legacy je samo kamencic u citavom mozaiku, manje ili vise neophodan da se dostigne status koji je do sada dostiglo onoliko sportista koliko moze da se izbroji na prstima jedne ruke.
February 1Feb 1 Deo konferencije na srpskom. Izgleda da mu se nešto desilo na kraju prvog seta. Kaže da je pao sa energijom i da mu se slično dešavalo zadnje dve godine. Nije hteo da kaže da li se radi o povredi. Svakako je lep uspeh, i ostaje nada da još uvek nije vreme za penziju. Na kraju je imao i lepu poruku našim ljudima.
Create an account or sign in to comment