February 1Feb 1 32 minutes ago, harper lee said:Tenis je uzasno kompleksan individualni sport sa svih aspekata profesionalnog sporta, fizickog, mentalnog, taktickog, tehnickog i strateskog. Na sve to je sport koji se igra preko cele godine u svim delovima sveta, u razlicitim vremenskim zonama, na razlicitim podlogama, u razlicitim okruzenjima (zatvorenom i otvorenom). To sve proizvodi dodatne zahteve u prilagodjavanju. Biti najveci sampion u takvom sportu znaci da si zaista kompletan sampion po svim nabrojanim aspektima.Treba dodati jos i to da se uglavnom ne zna kada ce njihov mec poceti i koliko dugo ce trajati, da li ce biti prekida zbog kise i da li ce se nastaviti istog dana ili mozda sutradan.Osim toga u kom to sportu treneru nije dozvoljeno da tokom meca savetuje igraca sem u sahu i donedavno tenisu? Ko zna ko bi se sve nasao medju osvajacima GS titule da je to bilo dozvoljeno ranije. Da li su uporedive titule osvojene pre i posle toga? Edited February 1Feb 1 by Serena
February 1Feb 1 3 hours ago, Milošica said:Može li i Maradona na neki način u "veći od sporta" kategoriju?Bolan li si?
February 1Feb 1 Sve u svemu, jbg, ali Đoković neće biti ni GOAT tenisa tako da logično neće biti ni u konverzaciji za GOAT-a svih sportova.Jeste da 98 posto ovog foruma to neće doživeti, iako im želim da budu živi i u 80-im, 90-im... ali će Alkaraz gotovo sigurno prestići Novaka za nekih otprilike 10,15 godina.Napredovaće još i medicina, imaće i bolju ishranu i suplementaciju i uslove za trening, oporavak, imaće bolju opremu... verovatno će ova nova generacija igrati i u 40-im.Međutim, sve i da ne budu igrali u 40-im, evo nek Alkaraz igra još 15 godina, njemu treba 18 slemova da prestigne Novaka. Praktično jedan godišnje i tri puta po dva.To nema šanse da se ne desi. Šta je njemu slem godišnje kad je na svakom favorit? Sve i da ne nastavi sa napretkom, sve i da dođu neki novi klinci, treba mu praktično samo jedan slem godišnje. Ako se pojavi neko toliko dominantan da šije Alkaraza na svakom turniru, onda će logično taj postati GOAT i prestići sve.Niko nikad nije imao 7 slemova sa 22 godine, a njega tek čeka karijera koju neće završiti sa 30 godina. Već sad toliko toga ima da nauči i sazna od ljudi poput Novaka, a ko zna šta će još biti u budućnosti po pitanju treninga, ishrane i oporavka.Naravno, sve to pod uslovom da ne doživi neku tešku povredu koja će sve to sprečiti.
February 2Feb 2 Popular Post 37 minutes ago, Hele said:Jeste da 98 posto ovog foruma to neće doživeti, iako im želim da budu živi i u 80-im, 90-im... ali će Alkaraz gotovo sigurno prestići Novaka za nekih otprilike 10,15 godina.
February 2Feb 2 I da zakljucim - iako nije do "kraja" uspeo, ovo je nesto najblize Rokiju 4 sto ce nam ijedan sportista pruziti ikada - stara kajla se bori protiv svojih demona i nadolazecih mladih snaga nasuprot svim ocekivanjima. Hvala ti Novace! 25. je ipak blizu, mnogo blize nego sto smo mislili! Edited February 2Feb 2 by JohnnyD
February 2Feb 2 6 hours ago, Hele said:Sve u svemu, jbg, ali Đoković neće biti ni GOAT tenisa tako da logično neće biti ni u konverzaciji za GOAT-a svih sportova.Jeste da 98 posto ovog foruma to neće doživeti, iako im želim da budu živi i u 80-im, 90-im... ali će Alkaraz gotovo sigurno prestići Novaka za nekih otprilike 10,15 godina.Napredovaće još i medicina, imaće i bolju ishranu i suplementaciju i uslove za trening, oporavak, imaće bolju opremu... verovatno će ova nova generacija igrati i u 40-im.Međutim, sve i da ne budu igrali u 40-im, evo nek Alkaraz igra još 15 godina, njemu treba 18 slemova da prestigne Novaka. Praktično jedan godišnje i tri puta po dva.To nema šanse da se ne desi. Šta je njemu slem godišnje kad je na svakom favorit? Sve i da ne nastavi sa napretkom, sve i da dođu neki novi klinci, treba mu praktično samo jedan slem godišnje. Ako se pojavi neko toliko dominantan da šije Alkaraza na svakom turniru, onda će logično taj postati GOAT i prestići sve.Niko nikad nije imao 7 slemova sa 22 godine, a njega tek čeka karijera koju neće završiti sa 30 godina. Već sad toliko toga ima da nauči i sazna od ljudi poput Novaka, a ko zna šta će još biti u budućnosti po pitanju treninga, ishrane i oporavka.Naravno, sve to pod uslovom da ne doživi neku tešku povredu koja će sve to sprečiti.Znaš onu narodnu "I nad popom ima pop"? Tako su pricali za Federera pa se pojavio Nadal pa Novak, isto ce biti i ovima. Cekamo da se pojavi neko kao Vembajama u kosarci, dvometras koji trci kao zec i servira munje i gromove.
February 2Feb 2 58 minutes ago, Moća said:Znaš onu narodnu "I nad popom ima pop"? Tako su pricali za Federera pa se pojavio Nadal pa Novak, isto ce biti i ovima. Cekamo da se pojavi neko kao Vembajama u kosarci, dvometras koji trci kao zec i servira munje i gromove.Satraće ga Stefan za koju godinu 😎
Create an account or sign in to comment