Jump to content
IGNORED

Slučaj Mihaljica


pt 2.0

Recommended Posts

Posted (edited)

Je li ikome jasno koja je sad ova adresa u Mije Aleksića 21?!  :unsure:

(navodi se kao adresa Ane Mihaljice u tom rukom pisanom svojeručnom podnesku advokata Bosike)

 

Edited by pt 2.0
  • +1 1
Link to comment

Sad preturam po snimcima, Bosika ovde kaže da su 8. decembra oni čekali CSR na adresi Jožefa Marčeka (tako nekako), a ne na ovoj adresi. Možda je napravio lapsus, ali i meni se čini da se ova adresa sada pominje prvi put.

 

Link to comment
Posted (edited)
14 minutes ago, ragasto said:

Sad preturam po snimcima, Bosika ovde kaže da su 8. decembra oni čekali CSR na adresi Jožefa Marčeka (tako nekako), a ne na ovoj adresi. Možda je napravio lapsus, ali i meni se čini da se ova adresa sada pominje prvi put.

Nije napravio lapsus. I u tekstu svojeručnog podneska stoji da se stan u koji je CSR trebalo da dođe nalazi na adresi Jozefa Marčoka 1/27.

 

Ova adresa (Mije Aleksića 21) spominje se takođe u drugom FB upisu advokata Milana Bosike, u kojima je dao brojeve računa gde zainteresovani mogu da joj uplaćuju novčanu pomoć... 

Malo mi dosta detektivisanja, ako ima neko drugi kome je jasno gde je prebivalište Ane Mihaljice, be my guest.

Untitled.thumb.png.af0240b55f741d1229172f6f6c106733.png

Edited by pt 2.0
  • Hvala 1
Link to comment

Polusatni dokumentarac švedskog javnog servisa SVT-a o usvajanju dece iz Srbije u Švedskoj sa srpskim titlovima:

 

 

Isto to bez srpskih titlova na sajtu SVT-a:
https://www.svtplay.se/video/erokb6n/uppdrag-granskning/saknade-barn

 

Članak na švedskom na sajtu SVT-a u kome je sažeto prepričana emisija:
https://www.svt.se/nyheter/granskning/ug/protester-i-serbien-mot-adoptioner-till-sverige-serbisk-pojke-splittrades-fran-syskon

Edited by vememah
  • +1 2
  • Hvala 3
Link to comment
12 hours ago, vememah said:


Ispod ovog članka je link za još jedan, gde je par iz Švedske odustao od usvajanja kad su otišli u Srbiju da upoznaju devetogodišnju devojčicu koja nije ni znala da će na usvajanje. Socijalni radnici su joj pretili pred njima (čovek je Bosanac pa je razumeo), hraniteljska porodica nije htela da dete ode od njih, kažu da su odustali jer im je sve više izgledalo kao kidnapovanje nego usvajanje.

 

 https://www.svt.se/nyheter/granskning/ug/paret-fran-lulea-avbrot-adoption-av-serbisk-flicka-nastan-som-en-kidnappning

  • +1 1
  • Hvala 1
  • Tužno 1
Link to comment

Da, to je takođe iz ovog dokumentarca, u pitanju je ovaj lik Memo (Mensur) gore na smrznutom kadru iz klipa.

Edited by vememah
Link to comment

@Tolaa Razumeš švedski? Paranoika u meni zanima da li su titlovi sa švedskog tačni, pošto ovaj film kruži po opskurnim Telegram kanalima, pa ono...:blush:

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, ragasto said:

@Tolaa Razumeš švedski? Paranoika u meni zanima da li su titlovi sa švedskog tačni, pošto ovaj film kruži po opskurnim Telegram kanalima, pa ono...:blush:

ja na nekom nižem nivou razumem norveški, a švedski se jako slično izgovara i meni ovo što sam čula i razumela deluje legit prevedeno.

naravno, bolje da potvrdi neko ko bolje zna jezik.

 

  • Hvala 1
Link to comment
3 hours ago, ragasto said:

@Tolaa Razumeš švedski? Paranoika u meni zanima da li su titlovi sa švedskog tačni, pošto ovaj film kruži po opskurnim Telegram kanalima, pa ono...:blush:

Razumem, živim u Swe, ali kod mene je blokiran video sa srpskim titlovima, pa ne mogu da kažem da li su tačni. Ima li neki deo posebno da te zanima, mogu da gledam na sajtu SVT-a i prevedem taj deo, pa da uporediš sa titlovima? 

  • Hvala 1
Link to comment

@Tolaa Hvala ti puno, Vememah je valjda olakšao...

Kažem, nije nešto ni bitno ni hitno, samo me zanima da li je neko negde frljnuo sa prevodom pošto se na sličnim filmovima ranije to dešavalo pa se menjao kontekst, stvarale se dileme gde ih nije bilo, i tako to. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...